Friday, June 21, 2019

رویترز: پیام فوری و محرمانه ترامپ به خامنه‌ای یا تسلیم یا حمله نظامیرویترز: پیام فوری و محرمانه ترامپ به خامنه‌ای
خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام جمهوری اسلامی گزارش داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پنجشنبه ۳۰ خرداد، از طریق عمان پیامی فوری و محرمانه به سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی فرستاده و به او فرصت کوتاهی داده که یا مذاکره با آمریکا را بپذیرد یا پذیرای حمله نظامی باشد.
رادیو فردا - خبرگزاری رویترز روز جمعه، ۳۱ خردادماه، در گزارشی اختصاصی از هشدار دونالد ترامپ به مقامات جمهوری اسلامی در مورد «حمله قریب‌الوقوع» خبر داد.
این خبرگزاری به نقل از مقاماتی در ایران که به نام‌شان اشاره نکرد می‌گوید که پیغام ویژه رئیس جمهور آمریکا از طریق حکومت عمان به تهران رسانده شده است.
پیغام ویژه رئیس جمهور آمریکا به مقامات جمهوری اسلامی درست در روزی ارسال شده است که با سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکا در جنوب ایران تنش در رابطه دو کشور ایران و آمریکا وارد مرحله تازه‌ای شد.
بامداد روز پنج‌شنبه سپاه پاسداران اعلام کرد که یک فروند پهپاد آمریکایی را «بر فراز قلمرو ایران» ساقط کرده است. این در حالی است که آمریکا می‌گوید این پهپاد در آب‌های بین‌المللی هدف قرار گرفته شده است.
در نخستین واکنش به این رخداد، ساعاتی پس از انتشار خبر سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران، دونالد ترامپ در توییتر خود نوشت: «ایران اشتباه خیلی بزرگی کرد.»

کودتای خرداد ۱۳۶۰، روایت زندانی شدن و خروج از ایران عذرا حسینی، همسر اولین رئیس جمهور ایرانکودتای خرداد ۱۳۶۰، روایت زندانی شدن و خروج از ایران عذرا حسینی، همسر اولین رئیس جمهور ایران
عذرا بنی صدر- با هزاران امید به وطن بازگشتم و باهزاران تأسف ناگزیر از ترک ﺁن شدم
روز ٢٠ خرداد ١٣٦٠، آقای خمینی طی حکمی ابوالحسن بنی صدر را از فرماندهی کل قوا عزل کرد. بنی صدر در کرمانشاه مشغول بازدید از جبهه های جنگ بود. دراین روز، آقای محمد جعفری مدیر مسئول روزنامه‌ ی انقلاب اسلامی که به دیدن شوهرم در كرمانشاه رفته بود، همراه دو تن از دوستانش دستگیر شدند. بنی صدر بلافاصله بعد از اطلاع از حکم آقای خمینی، کرمانشاه را به سوی تهران ترک کرد. او وقتی به خانه رسید بسیار خسته و گرفته و درهم بود. من که قبلاً از برکناری او از فرماندهی کل قوا مطلع شده بودم، سعی کردم خونسردی خود را حفظ کنم و در موقع ورود او چهره ای نشان ندهم که از آن آثار ترس، نگرانی و اندوه خوانده شود. با صورتی گشاده وخنده ای بر لب و با آرامش از او استقبال کردم. او را دلداری دادم. اما اضافه کردم که در مقابل تندروی ها و یکه تازی های آقای خمینی باید ایستاد.

بعد ازعزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا، کم کم زمزمه ى تهیه طرح لایحه عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور و بر کناری او از این مقام بین نمایندگان مجلس بر سر زبان ها افتاد. یادم نیست عصر همان روز مراجعت از کرمانشاه بود و یا فردای آن روز که طى جلسه ای که در دفتر ریاست جمهوری تشکیل شد و با مشورت دوستان، قرار شد بنی صدر مقر ریاست جمهوری را ترک کند و به محل دیگری برود. او چند روزی را درمنزل آقای... بسر برد. یک روز كه به دیدنش رفتم، دیدم رفت و آمد در آن جا زیاد است. مثل روزهای جمعه بود که به منزل مادرش می رفت و فامیلش که فامیل بزرگی ست، به دیدن او می رفتند. من خطاب به بنی صدر گفتم: اگر به مخفیگاه آمده ای، این جا كه حالت مخفیگاه ندارد؛ این جا حالت میهمانی دارد. به این ترتیب هم جان خود و هم جان صاحب خانه و هم خیلی های دیگر را به خطر می اندارید. اگر این جا مخفیگاه نیست و نمی خواهی مخفی شوی و قرار بر دستگیری است، محترمانه تر خواهد بود که در منزل مادرت بمانی. او حرف مرا قبول کرد وبه منزل مادرش رفت و تا عصر ٢٥ خرداد در آنجا ماند.

جمعیت جهان تا سال ۲۱۰۰ از مرز ۱۰ میلیارد نفر می‌گذرد؛ آیا زمین گنجایش دارد؟جمعیت جهان تا سال ۲۱۰۰ از مرز ۱۰ میلیارد نفر می‌گذرد؛ آیا زمین گنجایش دارد؟
تجزیه و تحلیل جدید سازمان ملل متحد حاکی از آن است که جمعیت کره‌زمین تا سال ۲۱۰۰ میلادی از مرز ۱۰ میلیارد نفر خواهد گذشت.
به گزارش یورو نیوز، افزایش قریب به ۴ میلیارد انسان به جهان می‌تواند منابع طبیعی را نابود کرده و به گرم شدن کره‌زمین منجر خواهد شد.
جمعیت کنونی جهان قریب به ۷.۷ میلیارد نفر است. با وجود اینکه تولیدمثل در سرتاسر جهان از سال ۲۰۰۰ میلادی کاهش یافته است و از ۳.۲ تولد به ازای هر زن در سال ۱۹۹۰ به ۲.۵ تولد در سال جاری میلادی رسیده، اما جمعیت جهان در حال افزایش است.
طبق گزارش جدید، سریعترین رشد جمعیت در کشورهای زیر صحرای آفریقا اتفاق می‌افتد و انتظار می‌رود جمعیت آنها در عرض ۳۰ سال آینده دو برابر شود.
این گزارش همچنین پیش‌بینی کرده است که جمعیت هند در سال ۲۰۲۷ از چین پیشی گرفته و از مرز دو میلیارد نفر می‌گذرد.