Saturday, March 9, 2019

پلیس هلند در جستجوی پناهنده تبهکار ایرانیپلیس هلند در جستجوی پناهنده تبهکار ایرانی
شاهین غیبی ایرانی ۳۵ ساله که در سال ۲۰۰۹ دو نفر را هنگام معامله با شلیک گلوله در حد مرگ زخمی کرد دستگیر و به ۱۳ سال محکوم شد.
 وی سر قرار فروش قطعات کامپیوتر به مبلغ ۱۷۵ هزار یورو پس از شلیک مرگبار با ساک پول موفق به فرار می شود.
شاهین غیبی در ۶ اکتبر ۲۰۱۱ پس از دو سال در حبس به هنگام انتقال به بیمارستان برای معالجه  مشکل پا، موفق می شود پا به فرار بگذارد و از دست مامورین پلیس فرار کند!
به گفته پلیس، شاهین توانسته بود با همکاری اعضای خانواده خود به ایران بگریزد. 
او دوباره با هویت جعلی به اروپا سفر می کند. وی اخیرا در حوالی شهر آلمیره هلند، در خانه بستگانش دیده شده است. پلیس هلند، برای دستگیری وی، عکسهای واقعی و فیلم بازسازی از اقدامات وی را منتشر کرده است.
وی از ۱۹۹۶ با پدر و مادر و دو برادرش در هلند زندگی می کرد. وی همچنین اعتیاد به قمار داشت.
کانال ایرانیان هلند

فائزه هاشمی : تفکرات جمهوری اسلامی تفکرات داعشی استفائزه هاشمی به یورونیوز: تفکرات جمهوری اسلامی تفکرات داعشی است
 فائزه هاشمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ایران و مدیر مسئول روزنامه توقیف شده زن در مصاحبه با یورونیوز می گوید که جمهوری اسلامی با سیاسی کردن مسائل مربوط به زنان و گره زدن آن با مسائل دینی، مانع از رفع تبعیض علیه زنان می شود.
خانم هاشمی می گوید که حکومت جمهوری اسلامی در مسائل مربوط به زنان، تنه به داعش می زند اما جامعه ایران و فضای بین المللی «اجازه نمی دهند علنا مثل داعش رفتار کند.»
هشتم مارس روز جهانی زن است و در کشورهای مختلف مراسم های مختلفی برای بزرگداشت این روز برگزار می شود در تقویم رسمی ایران اما روز زن و روز مادر، همزمان با سالروز تولد فاطمه زهرا، دختر پیامبر اسلام است.
فائزه هاشمی معتقد است که در خصوص حضور عمومی زنان در عرصه های مختلف جامعه، جمهوری اسلامی موفق عمل کرده اما پسرفت های بسیاری در خصوص حقوق زنان، نسبت به حکومت سابق ایران بوده؛ پسرفت هایی که منجر به حذف زنان از مدیریت کلان کشور و مراکز تصمیم گیری شده است.
حضور عمومی زنان در جامعه