Monday, March 4, 2019

مقایسه ی اجمالی میان رضا شاه بی سواد با خمینی با سواد!؛ ف. م. سخنمقایسه ی اجمالی میان رضا شاه بی سواد با خمینی با سواد!؛ ف. م. سخن
گویا
نمی دانم چرا همینجوری بی دلیل، به این فکر افتادم که یک مقایسه ای میان رضا شاه بی سواد با خمینی با سواد بکنم! نمی دونم کِی بود و کجا بود که شنیدم خمینی سوادش خیلی زیاد بوده است. قدیم ها هم خوانده بودم که حضرت محمد و رضا شاه پهلوی بی سواد بوده اند. حالا چرا اسم حضرت محمد یه دفعه به ذهن ام آمد نمی دانم. شاید به خاطر این که یک بابایی در خارجه، کتابی نوشته است به نام «محمد پیامبر صلح» یا یه همچی چیزی که در آن گفته حضرت محمد نه تنها بیسواد نبوده بلکه چند تا زبان هم بلد بوده!
چه عالی! حتی اگر می گفت حضرت محمد نه تنها زبان دان، بلکه زبان شناس هم بوده ما تعجب نمی کردیم چون وقتی یک خارجی چیز خوبی در مورد ما ها می گوید، الزاما درست می گوید و وقتی چیز بدی می گوید، الزاما غلط می گوید و اصولا غلط می کند که می گوید.
اصلا ولش کن. بحث ما رضا شاه بی سواد بود و خمینی با سواد!
ما قبلا فک می کردیم که بزرگان ما، سواد را بر اساس فایده اش به جامعه و فرهنگ ارزش گذاری می کنند نه این که طرف تصدیق شیش ابتدایی و دیپلم و لیسانس دارد یا ندارد. ولی این روزها، بعضی از «بزرگان» داشتن دیپلم و اینها را ملاک سواد دانسته اند که خب، لابد کار خوبی کرده اند.

ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه به صورت رسمی تائید شدریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه به صورت رسمی تائید شد
سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری هفتگی خود ریاست ابراهیم رئیسی بر دستگاه قضایی را تائید کرد. او از عوامل اصلی اعدام زندانیان سیاسی در دهه شصت خورشیدی است. رهبر جمهوری اسلامی نقش داشتن رئیسی در اعدام‌های دهه شصت را از «افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی» خوانده است.
انتصاب ابراهیم رئیسی به ریاست دستگاه قضایی جمهوری اسلامی که از مدت‌ها قبل به شکل غیررسمی و شایعه مطرح بود، سرانجام از سوی سخنگوی قوه قضائیه تائید شد.
غلامحسین محسنی اژه‌ای یکشنبه ۱۲ اسفند در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا پس از تغییر رییس قوه قضائیه در این دستگاه باقی می‌ماند، گفت که « حتماً در دوره بعدی ریاست قوه قضائیه هم به رئیس جدید آقای رئیسی و قوه قضائیه کمک خواهم کرد».
این نخستین بار است که یک مقام حکومتی انتصاب رئیسی به ریاست قوه قضائیه را تائید می‌کند.