Friday, February 1, 2019

۷۰ درصد از کارگران زیر خط فقر هستند
۷۰ درصد از کارگران زیر خط فقر هستند
فریبرز رئیس‌دانا:
فریبرز رئیس دانا در گفتگو با خبرگزاری ایلنا می گوید: با وجود تورمی که به اقتصاد ایران تحمیل شده، ۷۰ درصد کارگران و بیش از آن زیر خط فقر مطلق هستند. به این ترتیب در سال جدید برای مذاکرات شرایطی لازم است که بتواند زندگی طبقه کارگر را به علاوه وضعیت اقتصادی از نابه‌سامانی نجات بدهد.

او معتقد است؛ رقمی که برای سال ۹۷ برای حداقل دستمزد تعیین شده بود از چند جهت نادرست و ناعادلانه بود.
وی تصریح کرد: در سال ۹۷ با در نظر گرفتن یک خانواده ۳.۵ نفره، خط فقر مطلق طبق محاسبات من ۳.۳۴ میلیون تومان بود که با احتساب ضریب دریافتی واقعی که اگر آن را ۱.۶ حداقل مزد بدانیم، بنابراین حداقل مزد نباید کمتر از ۲.۱ میلیون تومان باشد. لازم به ذکر است که این رقم ربوط به وقتی است که بحران اقتصادی سال ۹۷ آغاز نشده بود. این بحران اقتصادی مطابق محاسبات من موجب تورم ۳۰ تا ۴۰ درصدی شد و در نتیجه محاسبات ما، باید حداقل دستمزد به رقم ۲.۸ میلیون تومان برسد. یعنی اگر جلسه مزدی در میانه سال برگزار می‌شد باید مزد به این رقم می‌رسید؛ در نهایت برای اینکه افزایش دستمزد سال ۹۸ را نیز در نظر بگیریم به رقم ۳ میلیون و نیم برای اینکه کارگران را از خط فقر مطلق نجات دهیم، می‌رسیم.
رئیس دانا خاطرنشان کرد: اگر هزینه مسکن را نیز در محاسبات بیاوریم، این رقم باید به حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای خانواده ۳.۵ نفره می‌رسید اما با توجه به اینکه بیکاری گسترده در جامعه وجود دارد که به برآورد من نرخ ۱۹.۵ درصد و به برآورد آمار رسمی نرخ ۱۲ درصد است، واضح است که آن رقم تعیین شده حداقل نیز که پایه آن یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان بود، قابل حصول نبود.

فیس بوک روز پنجشنبه اعلام کرده است که صدها حساب و صفحه از ایران که رفتار هماهنگ‌شده ای در ۲۰ کشور دنیا داشتند را بسته است.فیس بوک روز پنجشنبه اعلام کرده است که صدها حساب و صفحه از ایران که رفتار هماهنگ‌شده ای در ۲۰ کشور دنیا داشتند را بسته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، بزرگترین شبکه اجتماعی در جهان می‌گوید که ۷۸۳ صفحه، گروه و حساب کاربری را به دلیل «رفتار هماهنگ‌ غیر قابل اعتماد» مرتبط با ایران مسدود کرده است.
ناتانیل گلیچر، رئیس بخش سیاستگذاری امنیت سایبری فیس بوک، گفته است، این صفحات در فیس بوک و اینستاگرام به صورت هماهنگ در کشورهای مختلف به عنوان شهروندان این کشورها دیدگاهها و منافع حکومت ایران را تبلیغ می‌کردند.
رویترز: ابعاد اقدامات ایران برای نفوذ در وب فراتر از گزارش‌های فعلی است‎
ناتانیل گلیچر در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ما می توانیم اثبات کنیم که محتوای این صفحات از ایران می آید، توسط افرادی در ایران کنترل می‌شوند و در اکثر موارد محتوای رسانه‌های حکومتی ایران را باز پخش می‌کردند.
وی با این حال اضافه کرده است: ما در موقعیتی قرار نداریم که بگویم چه کسانی پشت این موضوع قرار دارند.
فیس بوک پیشتر نیز از حذف صفحات و حساب های مرتبط با ایران خبر داده بود. فیس بوک طی یکسال اخیر تحت فشار بوده تا با صفحات جعلی مبارزه کند.
ناتانیل گلیچر در ادامه گفته است، ما به طور مداوم برای شناسایی و متوقف کردن این نوع فعالیت ها تلاش می کنیم، زیرا ما نمی خواهیم بگذاریم از این شبکه اجتماعی برای گمراه کردن مردم استفاده شود.
فیس بوک در مرداد ماه سال جاری نیز اعلام کرده بود که ۶۵۲ صفحه و حساب کاربری را که با ایران و روسیه مرتبط بوده‌اند را به دلیل «رفتار هماهنگ غیر قابل اعتماد» مسدود کرده است.
فیسبوک پیشتر در هشتم مرداد اعلام کردکه به منظور مقابله با تلاش‌های خارجی برای دخالت در انتخابات ایالات متحده٬ ۳۲ صفحه و حساب کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام حذف کرده است. این شرکت آمریکایی همچنین اعلام کرده بود که قصد این صفحات و حساب‌های کاربری گمراه کردن کاربران و سازماندهی راهپیمایی پیش از این انتخابات بود.
فیسبوک سال گذشته گفته بود که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در آمریکا یک کارزار روس با انتشار و خرید تبلیغاتی در فیسبوک٬ قصد دخالت در آن انتخابات را داشتند.

در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب و زمینه چینی برای قدرت موروثی​/ تعریف و تمجید رئیس دفتر خامنه ای از مجتبی خامنه ای در مهمانی شام با برخی اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قمدر آستانه ۴۰ سالگی انقلاب و زمینه چینی برای قدرت موروثی​/  تعریف و تمجید رئیس دفتر خامنه ای از مجتبی خامنه ای در مهمانی شام با برخی اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
سحام مطلع شده که محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبری در سفر اخیر خود به شهر قم، با حضور در منزل یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه، به تعریف و تمجید معناداری از مجتبی خامنه ای، فرزند رهبری پرداخته است.

در این دیدار شام که برخی دیگر از اعضای جامعه مدرسین نیز حضور داشته اند، رئیس دفتر خامنه ای گفته که از همان روزهای نخستین مسئولیتش در بیت رهبری، مجتبی خامنه ای به وی در انجام مسئولیت هایش کمک می کرده. نکته تامل برانگیز آنجاست که آقای گلپایگانی در تمجیدی ناشیانه از فرزند رهبر گفته که حتی در حال حاضر،‌ آیت الله خامنه ای نیز برخی از مسئولیت های رهبری خودش را به مجتبی محول کرده است.
محمدی گلپایگانی گفته که مجتبی خامنه ای سالهاست که به درجه اجتهاد رسیده و حتی برخی از شاگردان وی نیز از درجه اجتهاد برخوردارند.

در ۴۰ سالگی انقلاب، خامنه ای و بیت وی به دنبال موروثی کردن حکومت است. گویا مقرر شده که پس از پایان ۲۵۰۰ سال حکومت پادشاهی موروثی و پایان موقت آن، حکومت موروثی دینی در ایران آغاز شود.
سخنان محمدی گلپایگانی درباره انجام برخی مسئولیت های رهبری توسط مجتبی خامنه ای باید زنگ خطری باشد برای اعضای مجلس خبرگان و نظارت بر توانایی های رهبری در انجام وظایف خود.
پیک ایران