Thursday, January 31, 2019

هلند بهشت تروریست های جمهوری اسلامی ایرانهلند بهشت تروریست های جمهوری اسلامی
هلند: ارتباطی میان ترور علی معتمد و ایران پیدا نشده است
دادستان‌ عمومی هلند در جریان دادگاه متهمان در جه اول قتل علی معتمد که گفته می‌شود نام اصلی او محمدرضا کلاهی صمدی، مظنون بمب‌گذاری هفت تیر در ایران است، گفته‌اند هنوز شواهدی مبنی بر دست داشتن ایران در این ترور پیدا نشده است.
روز چهارشنبه، ان.ال. تایمز چاپ هلند به نقل از دادستان عمومی نوشت تحقیقات درباره پرونده نوفل.اف. متهم ردیف اول قتل علی متعمد در سال ۲۰۱۵ هنوز به شواهدی که به دست داشتن ایران در این قتل مرتبط باشد دست نیافته است.
این در حالی است که چند روز پیش سازمان اطلاعات و امنیت هلند اعلام کرده بود که درباره نقش ایران در ترور علی معتمد در سال ۲۰۱۵ و همچنین احمد نیسی در سال ۲۰۱۷ در شهر لاهه، "تقریبا یقین" دارد.

انقلاب ۵۷:‌ گزارش‌هایی از چهل‌سال پیشانقلاب ۵۷:‌ گزارش‌هایی از چهل‌سال پیش
انقلاب ایران به روایت اسناد درونی حزب کمونیست ایتالیا ـ بخش اول
منبع آسو
مقدمه مترجم:
انقلاب ۱۳۵۷ ایران توجه بسیاری از روشنفکران, فعالان سیاسی و صاحب‌نظران غربی را به خود جلب کرد. از نیمه دوم سال ۱۹۷۸ میلادی، شمار روزافزونی از مفسران اروپایی به ایران سفر کردند و مشاهدات خود را در قالب گزارش‌های مکتوب ارائه دادند. معروفترین آنها میشل فوکو، فیلسوف نامدار فرانسوی بود که مطالب خود را برای روزنامه ایتالیایی « کوریره دلا سرا» (corriere della sera) نوشت.

حزب کمونیست ایتالیا، بزرگترین و توانمندترین سازمان مارکسیستی جهان غرب نیز همزمان وارد عرصه تحلیل و تجزیه رویداد‌های ایران شد. این حزب از ده‌ها سال پیش از قیام ۱۳۵۷ پشتیبان و حامی کوشش‌های جنبش چپ ایران و به‌خصوص حزب توده بود. در ۱۹۷۶، در مراسم باشکوهی با حضور ایرج اسکندری، دبیر اول وقت حزب توده و شماری از بزرگان حزب کمونیست ایتالیا ــ که سابقه شرکت در مبارزات پارتیزانی جنگ جهانی دوم را داشتند ــ مجسمه‌ای از خسرو روزبه رونمایی شد. این مجسمه که ساخته رضا اولیاء بود، در میدان اصلی شهر فیانو رومانو در حومه رم نصب شد. اسکندری نیز چند بار به دیدار  لوئیجی برلینگوئر، همتای خود رفت و رابطه گرم و دوستانه میان دو حزب تا پایان زمامداری او تداوم یافت. در آن زمان، حزب کمونیست ایتالیا به حمایت بی‌چون و چرا از اتحاد جماهیر شوروی پایان داده بود و به پرچمدار «کمونیسم اروپایی» (eurocommunism) بدل شده بود.

بستن سگ به خودرو در جاده اشتهارد بستن سگ به خودرو در جاده اشتهارد
اخیراً فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یک راننده در محور اشتهارد به ماهدشت یک سگ را با طناب به خودرو پژو خود بسته و در حال حرکت است. به گزارش ایسنا، فردین حکیمی، مدیرکل محیط زیست البرز در واکنش به این فیلم توضیح داد: پس از انتشار این فیلم که از اعمال خشونت و حیوان‌آزاری توسط راننده خودرو حکایت داشت، موضوع توسط محیط زیست البرز پیگیری شد. وی خاطرنشان کرد: پس از پیگیری‌های لازم، خودرو شناسایی و مراتب به دادستانی اعلام شد تا راننده خودرو، شناسایی و طبق قانون و مقررات با وی برخورد شود.