Friday, January 25, 2019

«این جزوه‌ی آموزشی لو نرفته است»: دستورالعمل جمهوری اسلامی برای «مخالف‌کُشی»«این جزوه‌ی آموزشی لو نرفته است»: دستورالعمل جمهوری اسلامی برای «مخالف‌کُشی»
مرگ وحید صیادی نصیری بعد از ۵۰ روز اعتصاب غذا (به گفته‌ی مادرش) برگی دیگر از دفتر قطوری است که مرگ مخالفان جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته  بر جای گذاشته است. اگر این دفتر را ورق بزنیم الگوهایی را در آن مشاهده می‌کنیم. بر اساس این الگوهاست که می‌توان یک جزوه‌ی راهنما برای نظام‌های پلیسی و مافیایی برای خلاصی از دست مخالفان تنظیم کرد. اصولا نیازی به اطلاعات محرمانه و افشای چنین دستورالعمل‌هایی از سوی افشاگران نیست چون از روی رفتار می‌توان این دستورها را کشف کرد.
تصور کنید اگر قرار بود طراحان عملیات مختلف ماشین سرکوب «نظام» و سرتیم‌های تروریستی و آدمکش جمهوری اسلامی (اکبر خوشکوش و محمدرضا نقدی تا احمدی نژاد و قاسم سلیمانی) و‌ هادیان آنها (از فقهای شناخته شده‌ای مثل فلاحیان و درّی نجف آبادی تا مصباح و خوشوقت و قائد اعظم همه‌ی آنها: علی خامنه‌ای) برای نیروهای امنیتی تازه استخدام شده یا دولت‌های مخالف‌کُش دیگر دوره‌های آموزشی برقرار کنند محتوای کلاس‌های آنها چه می‌بود. آنها حتما به خام‌دستانی که در این کار تازه‌واردند (مثل قاتلان جمال خاشقجی) مجموعه‌ای از دستور و نسخه‌‌های بی‌بدیل ارائه می‌کردند.

بختیار راست می‌گفت، خوشبختانه کسی باور نکرد! هادی خرسندیبختیار راست می‌گفت، خوشبختانه کسی باور نکرد! هادی خرسندی
فرمودند می‌دانی وحید، داریم رکورد را می‌شکنیم. انقلاب دارد چهل ساله می‌شود. پرسیدم کدام رکورد را می‌شکنیم؟ فرمودند رکورد همین انقلاب را.
درست نفهمیدم چه می‌گویند. الکی گفتم بله.
فرمودند چهل سال پیش در چنین روزهایی وضع بدی بود، خیلی بد. بختیار نخست‌وزیر شده بود. دیوانه بود، به جای اینکه مطبوعات را ببندد و ساواک را فعال کند، برعکس کرده بود؛ مطبوعات آزاد، ساواک تعطیل. تازه لائیک هم بود، ارواح باباش طرفدار جدایی دین از دولت. خیلی حالیش بود. پدرسگ می‌خواست برای حضرت امام واتیکان درست کند. مثل پاپ.

ارتش ونزوئلا با «رئیس‌جمهوری موقت» اعلام مخالفت کرد
ارتش ونزوئلا با «رئیس‌جمهوری موقت» اعلام مخالفت کرد
العربیه.نت فارسی
ولادمیر بادرینو وزیر دفاع ونزوئلا شامگاه چهارشنبه 23 ژانویه اعلام کرد که ارتش، با اعلام ریاست‌جمهوری موقت خوان گوایدو رئیس پارلمان مخالف است.
بادرنیو در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «یاس تعصب صلح مردم را از میان می‌برد. ما سربازان با رئیس‌جمهوری موافقت می‌کنیم که در سایه منافع نا معلوم تحمل شود یا شخصی که به صورت غیر قانونی خود را رئیس‌جمهوری معرفی کند. ارتش از قانون اساسی حمایت کرده و مدافع حاکمیت ملی است».
دیدبان منازعه‌های اجتماعی ونزوئلا که تشکلی مخالف نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا است، به خبرگزاری فرانسه گفت که در دو روز از اعتراض‌های خیابانی علیه دولت ونزوئلا، دستکم 13 تن کشته شدند.
این گزارش افزود که اکثر قربانیان، در اثر اصابت مستقیم گلوله در کاراکاس و مناطق دیگری از کشور، جان باختند.
خوان گوایدو رئیس پارلمان ونزوئلا که اکثر اعضای آن از نیروهای اپوزیسیون هستند، چهارشنبه در حضور ده‌ها هزاران تن از هواداراش، خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت کشور معرفی کرد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، فورا خوان گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. به همین دلیل نیکلاس مادورو، ضمن اعلام قطع روابط دیپلماتیک با ایالات متحده، در حضور هزاران تن از هوادارانش که در محیط کاخ ریاست‌جمهوری در کاراکاس تجمع کرده بودند، گفت به دیپلمات‌های آمریکایی 72 ساعت مهلت می‌دهد تا خاک کشور را ترک کنند.
کانادا و شماری دیگر از کشورهای آمریکای لاتین نیز گوایدو را به رسمیت شناختند.
چهارشنبه ده‌ها هزار تن از مخالفان و هواداران مادورو، در کاراکاس دست به تظاهرات زدند.
این نخستین لشکر کشی خیابانی پس از رویدادهای مشابه در سال2017 به شمار می‌آید که آن هنگام، به کشته شدن حدود 125 تن انجامید.
مخالفان و موافقان دولت مادورو در مناطق دیگری از کشور هم دست به تجمع زدند. در تظاهرات شامگاه سه‌شنبه و بامداد چهارشنبه، دستکم 5 تن کشته شدند.
مخالفان در حالی که پرچم‌های ونزوئلا را در دست دارند، شعارهایی علیه مادورو سر می‌دهن

اجلاس لهستان؛ دیدار مقامات آمریکا و انگلیساجلاس لهستان؛ دیدار مقامات آمریکا و انگلیس
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از رایزنی «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا و «جرمی هانت»، وزیر خارجه انگلیس درباره مقابله با رفتار شریرانه رژیم ایران خبر داده است.
مقام‌های کشورهای غربی، به ویژه آمریکا و انگلیس پیش از این بارها رژیم ایران را به رفتارهای مخرب و بی ثبات کننده در منطقه متهم کرده‌اند.
یکی از سخنگویان وزارت‌ خارجه آمریکا گفت:‌ وزیر خارجه مایک پمپئو با جرمی‌ هانت وزیر خارجه انگلیس ملاقات کرد تا در مورد اولویتهای کلیدی جهانی گفتگو کند از جمله: مقابله با رفتار شریرانه رژیم ایران.
به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، وزرای خارجه آمریکا و انگلیس به عنوان دو متحد نزدیک، تعهد کردند همکاری های خود را در زمینه امنیتی و سیاست خارجی تقویت کنند.

اجلاس لهستان برای تغییر نقشه خاورمیانه

بیانیه: ایران در خطر است؛ لزوم اتحاد و عملبیانیه: ایران در خطر است؛ لزوم اتحاد و عمل
بیانیه «اتحاد برای دموکراسی در ایران»
ایران در خطر
لزوم اتحاد و عمل
شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم بر جامعه ایران، همراه با سیاست‌های ضد ملی داخلی و خارجی رژیم جمهوری اسلامی، کشور ما را در معرض یکی از پرخطرترین دوره‌های حیات خود در دوران سلطه ۴۰ ساله این نظام قرار داده است. امروز سخن فقط از صدماتی که از ناحیه این نظام فاسد بر اقتصاد و فرهنگ و اخلاق و صلح و سلامت جامعه ما وارد می‌شود نیست، بلکه کیان و موجودیت و تمامیت کشور است که در مخاطره قرار گرفته و این خطر با ادامه حیات رژیم، شدت بیشتری می‌یابد.

زن {کودک} ۱۴ ساله: شوهرم با زنان و دختران متعدد رابطه داشت؛ برای انتقام، با یک پسر رابطه تلگرامی برقرار کردمزن {کودک} ۱۴ ساله: شوهرم با زنان و دختران متعدد رابطه داشت؛ برای انتقام، با یک پسر رابطه تلگرامی برقرار کردم

روزنامه خراسان با نقل خاطرات یک مراجعه کننده به کلانتری مشهد نوشت:

روزی که قرار شد پای سفره عقد بنشینم و با «بهراد» ازدواج کنم، فقط ۱۳ سال داشتم. دختری چشم وگوش بسته بودم که چیزی از زندگی مشترک نمی‌دانستم اصرار‌های مادرم باعث شد تا به خواستگاری بهراد پاسخ مثبت بدهم چرا که همه دختران فامیل مادرم در سن کم ازدواج کرده بودند و این موضوع بین بستگان ما مرسوم بود.

اما از روزی که زندگی مشترکمان شروع شد، احساس می‌کردم همسرم به من خیانت می‌کند. در آن روز‌ها همه وجودم سرشار از نفرت شده بود و نمی‌توانستم با خودم کنار بیایم. به ناچار ماجرا را با مادرم در میان گذاشتم، ولی او نصیحت ام کرد و گفت: زندگی مشترک همواره با مشکلاتی روبه روست که گاهی چاره‌ای جز صبر و تحمل نیست! با این حرف‌ها آرامش می‌گرفتم، ولی احساس تنهایی آزارم می‌داد چرا که همسرم به خاطر ارتباط با زنان و دختران دیگر همواره با من بدرفتاری می‌کرد و گاهی با گفتن جمله «هیچ علاقه‌ای به تو ندارم!» قلبم را می‌شکست.