Wednesday, January 23, 2019

امام جمعه شهر "بیله سوار" اردبیل در استخر به منبر رفتامام جمعه شهر "بیله سوار" اردبیل در استخر به منبر رفت
جت الاسلام و المسلمین اصغر جدایی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر بیله‌سوار که مدتی است با اقدامات تحسین‌برانگیز خود نامش در شبکه‌های اجتماعی بسیار دیده می‌شود، این بار نیز با حرکت جالبش توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.
امام جمعه مذکور به تازگی همراه جوانان شهر خود به استخر رفته و پس از شنا آنها را به صرف ساندویچ مهمان کرد و به گپ زدن با آنها پرداخت که تصاویری از این موضوع در فضای مجازی منتشر شده است. بد نیست بدانید آقای جدایی چندی پیش به دنبال نارضایتی مردم بیله‌سوار از شرایط حاکم بر گمرک این شهر، پس از حضور در گمرک با لباس مبدل، از نزدیک با مردم به گفتگو پرداخت و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

فروش «گوشت سگ» در قصابی مشهدفروش «گوشت سگ» در قصابی مشهد
روزنامه قدس چاپ خراسان از فروش گوشت سگ در یکی از قصابی‌های مشهد خبر داد.
به گفته باقری کارشناس اتحادیه گوشت دامی، فروشنده در مغازه خود بنری با عنوان «ران سر دست تعاونی ۳۶ هزار تومان!» نصب کرده بود و برای تحویل گوشت‌ها، از قبل ثبت نام می‌کرد.
این کارشناس اتحادیه گوشت دامی گفت پس از حضور بازرسان در قصابی «پســر فروشنده که ســوار بر یک وانت پیکان بود به محل آمد و گوشــت‌ها را که داخل چند کیسه قرار داشت از وانت تخلیه و به داخل مغازه منتقل کرد. …پسر فروشنده با چاقویی که در دست داشت به سمت ما حمله‌ور شد» و فرار کرد.
در نهایت به نوشته روزنامه قدس چهار لاشــه گوشت در این مغازه کشف شد که بررسی‌های کارشناسی حاکی از آن است لاشه‌ها متعلق به گوسفند نیست و برخی از آنها مشکوک به لاشه سگ است.

دفتر خامنه‌ای از پاسخ به استفتایی درباره اعترافات تلویزیونی بازداشت شدگان امتناع کرددفتر خامنه‌ای از پاسخ به استفتایی درباره اعترافات تلویزیونی بازداشت شدگان امتناع کرد
دبی-العربیه.نت فارسی
دفتر علی خامنه‌ای رهبر ایران از پاسخ به استفتایی درباره پخس اعترافات تلویزیونی پیش از اثبات جرم که توسط علی مجتهد زاده وکیل دادگستری ارائه شده، امتناع کرد.
علی مجتهد زاده این استفتا را پس از پخش مستندی با عنوان «طراحی سوخته» از تلویزیون رسمی ایران از تعدادی از مراجع تقلید در ایران از جمله علی خامنه‌ای مطرح کرد.
در این مستند تلویزیونی تعدادی از فعالان کارگری و مدنی، در دوره بازداشت، اعترافاتی علیه خود بیان می‌کنند. سپیده قلیان و اسماعیل بخشی دو تن از این فعالان هستند که گفتند اعترافات زیر شکنجه از آن‌ها گرفته شده است. این دو پس از پخش مستند بار دیگر دستگیر شدند.
پخش اعترافات تلویزیونی واکنش‌های گسترده‌ای در فضای اجتماعی و سیاسی ایران داشت تا جایی که سه‌شنبه 22 ژانویه بازنشستگان معترض در تجمعی که برگزار کرده بودند، شعار دادند: «توپ، تانک، مستند، دیگر اثر ندارد».

صیغه با پیرمردخراسان نوشت:
 زن ۲۱ ساله که برای پیگیری پرونده شکایت از یک مرد ۶۰ ساله وارد کلانتری شده بود، در حالی که مدعی بود به دلیل اعتماد و خوش بینی دچار مخمصه بزرگی شده است، درباره سرگذشت خود به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری قاسم آباد مشهد سخن گفت:

وی اظهار داشت: در یک خانواده شش نفره به دنیا آمدم. پدرم شغل آزاد داشت، اما هیچ وقت نمی‌توانست در یک مکان شغل ثابتی داشته باشد چرا که به دلیل روحیه تندخویی و پرخاشگری همواره با کارفرمایان یا ارباب رجوع درگیر می‌شد و پس از مدتی بیکاری دوباره به شغل دیگری روی می‌آورد. به همین دلیل مادرم نیز مجبور بود برای کمک به هزینه‌های زندگی، در یک مهدکودک مشغول کار شود، با وجود این با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می‌کردیم.

اشتباه نکنید این کودک خوابیده نیستدکترا فلسفه غرب در مملکت آخوندهادکتر عبدالله امینی دانش آموخته ی فلسفه غرب از دانشگاه تبریز است.او اهل روستای آلمانه در مریوان می باشد.بیکار است و برای امرار معاش گهگاهی به گچکاری ساختمان مشغول است.

سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران بازداشت شدندسه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران بازداشت شدند
خبرگزاری هرانا، بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن سه عضو کانون نویسندگان ایران روز جاری بازداشت شدند. بازداشت این افراد در پی حضور در دادگاه انقلاب و عدم توانایی در تامین قرار وثیقه بوده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی،  امروز سه‌شنبه ۲ بهمن‌ماه ۹۷، بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن برای رسیدگی به پرونده شان در دادگاه انقلاب حاضر و بازداشت شدند.
گفته شده قاضی دادگاه با درخواست آنها برای حضور وکیل موردنظرشان مخالفت کرده است.
بر اساس گزارش ها رییس دادگاه میزان مبلغ “قرار تامین” آنها را به یک باره به مقدار قابل توجهی افزایش داده و به دلیل آنکه این سه نفر توانایی تامین ان را نداشته اند، بازداشت شده اند.
لازم به یادآوری است کانون نویسندگان ایران در تاریخ ۱۸ آبان ماه، طی بیانیه‌ای که متن کامل آن پیشتر توسط هرانا منتشر شده بود ضمن محکوم کردن پرونده‌سازی برای رضا خندان (مهابادی) و کیوان باژن دو تن از اعضای هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران و بکتاش آبتین، یکی از بازرسان کانون نویسندگان خواهان رفع کامل اتهام و مختومه کردن پرونده‌ی آنها شده بود.
رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و بکتاش آبتین، در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه در پی احضار مجدد به شعبه ۷ دادسرای اوین با عناوین “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” و “تشویق بانوان کشور به فساد و فحشا” تفهیم اتهام شدند.
این سه عضو کانون نویسندگان پیشتر نیز در مردادماه سال جاری از بابت همین پرونده در شعبه ۷ دادسرای اوین با عنوان “تبلیغ علیه نظام” تفهیم اتهام شده بودند.
هرانا در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۷ از احضار بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو سابق هیأت دبیران کانون نویسندگان ایران، به شعبه ۷ دادسرای اوین اوین داده بود.
در تاریخ ۴ مردادماه ۹۷ نیز “رضا خندان مهابادی” و “کیوان باژن” دو تن از اعضای هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران طی برگه‌های جداگانه به دادسرای اوین احضار شده و به آنان ابلاغ شد که باید تا سه روز دیگر به این دادسرا مراجعه کنند.
لازم به یادآوری است در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ پنج مأمور وزارت اطلاعات با حکم شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه به خانه بکتاش آبتین رفتند و ضمن تفتیش منزل او بیش از دوهزار قلم فیلم، عکس‌های خانوادگی، موبایل، لپ‌تاپ و اسناد کانون نویسندگان ایران را ضبط کردند و پس از آن ایشان طی بیش از ۱۷ جلسه درخصوص فعالیت‌های هنری، ادبی و سینمایی خود بازجویی شدند. دلیل احضار و بازجویی ایشان “انتشار نشریه غیرقانونی” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده بود.
یک هفته بعد از احضار بکتاش آبتین در سال ۱۳۹۴ رضا خندان (مهابادی) و کیوان باژن نیز به ترتیب احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفتند. دلیل احضار و بازجویی ایشان، تبلیغ علیه نظام عنوان شده بود.
آقای آبتین پیش‌تر در خردادماه سال جاری در پرونده‌ای دیگر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب کرج به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به پنج میلیون تومان جریمه نقدی و سه ماه کار اجباری در سازمان بهزیستی (بدل از یک سال حبس) محکوم شد و با اعتراض به رای صادره نهایتا توسط دادگاه تجدید نظر کرج به پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.
آقای آبتین همچنین در سال ۹۴ به دلیل فیلم‌ها، عضویتش در کانون نویسندگان و شرکت در اعتراضات خیابانی سال ۸۸ طی سه روز متوالی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازجویی شده بود.
کانون نویسندگان ایران یک نهاد غیردولتی متشکل از نویسندگان، مترجمان، ویراستاران و بخشی از انجمن جهانی قلم است، این کانون در سال ۱۳۴۷ رسما با هدف تشکل یابی صنفی نویسندگان و مبارزه با سانسور اعلام موجودیت کرد، کانون نویسندگان و اعضای آن از ابتدای تشکیل و به ویژه طی دهه های ۶۰ و ۷۰ با درجات مختلف سرکوب، از سانسور و تعقیب قضایی گرفته تا قتل روبرو بوده‌اند. محمدجعفر پوینده و محمد مختاری از از جمله اعضای کانون نویسندگان بوده‌اند که در جریان قتل‌های زنجیره‌ای توسط وزارت اطلاعات به قتل رسیدند.

مایک پمپئو: ائتلافی برای مقابله با تهدید جمهوری اسلامی و حمایت از مردم ایران تشکیل داده‌ایممایک پمپئو: ائتلافی برای مقابله با تهدید جمهوری اسلامی و حمایت از مردم ایران تشکیل داده‌ایم
وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه دوم بهمن‌ ماه در یک پیام ویدئویی به مجمع جهانی اقتصاد در داووس، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از تهدیدها در جامعه جهانی نام برد و گفت آمریکا ائتلافی برای «مقابله با اعمال حادثه‌جویانه جمهوری اسلامی در خارج از مرزهایش» تشکیل داده است.
مایک پمپئو در این پیام که به طور مستقیم از وبسایت وزارت خارجه آمریکا پخش شد گفت: «ما با تهدید‌های زیادی روبرو هستیم. برخی از این تهدیدها، خیلی هم جدید نیستند. نمونه‌اش اعمال حادثه‌جویانه ایران است که در خارج از مرزهایش دنبال می‌کند.»
وی از «تروریسم اسلام افراطی» به عنوان یکی از خطرهای در جریان و ممتد نام برد و گفت:‌«همه ما با هم با این خطر روبرو شده و در حال پیشرفت در این نبرد هستیم.»
وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به اقدام آمریکا در مقابله با تهدید‌های ناشی از فعالیت‌های جمهوری اسلامی در خاورمیانه گفت: «ما ائتلافی هماهنگ و پویا برای مقابله با تهدید جمهوری اسلامی و حمایت از آمال و آرزوهای مردم ایران تشکیل داده‌ایم.»
مایک پمپئو پیشتر و در جریان سفر اخیر خود به کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، خبر داده بود که کنفرانسی با هدف مقابله با تهدید‌های جمهوری اسلامی در لهستان تشکیل خواهد شد. این نشست قرار است روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن) در ورشو برگزار شود.
ائتلاف‌های جهانی با مرکزیت آمریکا
مایک پمپئو در مورد دیگر تهدیدهای جهان و روش مقابله با آنها گفت: «کره شمالی با افزایش برد موشک‌ها، تخاصمش نسبت به کشورهای همسایه و رفتار سرکوب‌گرانه‌اش در داخل کشور، یکی دیگر از این تهدیدها است.»
وی افزود: «ما در مقابل تمامی این ‌تهدید‌ها پیشرفت کرده‌ایم، ولی بدون ائتلاف با هم، که آمریکا نقشی مرکزی در تشکیل آن داشت، نمی‌توانستیم موفق شویم. همه ما با هم فشار مؤثری به رژیم کیم جونگ اون وارد کردیم و این فشار باعث شد آن‌ها پای میز مذاکره بیایند. شورای امنیت با زیبایی تمام به عنوان مرکز جاذبه عمل کرد تا تحریم‌های ناشی از ائتلاف بین‌المللی شکل گیرد.»
وزیر خارجه آمریکا خاطر نشان کرد: «ما در حال بازگرداندن توازن در روابط و همکاری‌ها با چین و دیگر متحدان خود در آسیا و نقاط دیگر جهان هستیم.»
مایک پمپئو اضافه کرد: «این را هم نباید از قلم انداخت که ما توانستیم داعش را در سوریه و عراق شکست دهیم و شمار زیادی از کشورها در این ائتلاف جهانی حضور داشتند. هنوز خیلی کارها مانده و ایالات متحده مشتاق همکاری با دیگر کشورها برای مقابله با چالش‌های زمانه ما است.»

فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان و پژوهشگر اقتصادی: خواست تحول بنیادین در جامعه موج می زندگفتگوی اخبار روز با صاحب نظران در باره اوضاع ایران

• چپ در ایران باید نخست بدیل عملی خود را ارائه دهد بی آن که پنهان کاری یا ظاهر سازی کند و به رو در بایستی و لکنت و بی شجاعتی گرفتار آید. این بدیل البته که از مبانی نظری چپ (از نظر من چپ مارکسیستی) مایه می گیرد اما این مبانی نمی تواند و نباید همگی در بدیل ها چنان مطرح شوند که موجب اخلال در فرایند آگاهی، ادراک و آموزش توده ها شوند ...
علی مختاری: اقتصاد دان و پژوهشگر اقتصادی است، به هر پرسشی که می پردازد حس می کنی که با رویدادهای آن زیسته است. چپ در هریک از کلماتش قابل لمس است، اساسا بنیاد فکری اش بر چپ مارکسیستی گذاشته شده است. فریبرز رئیس دانا در همه ی این سال ها، هرکجا که نیاز جنبش اقتضا کرده حاضر بوده است. در کانون نویسندگان و در آن روزهای تاریخی که حکومت قتل های زنجیره ای را به راه انداخت، دراعتراضات صنفی و سیاسی اقشار مختلف. در کنار کارگران که با خیزش خود در ماه های اخیر ایران را تکان داده اند. او می گوید: چپ باید به فکر ایجاد بدیل باشد، هوشیار عمل کند اما نگران سم پاشی مخالفان نباشد. رئیس دانا یادآوری می کند: «اینجا در ایران و آنجا در میان باورمندان و نیروهای اصیل، در جایی که کنش پی گیرانه، نقد درونی، واقع بینی و شجاعت اخلاقی جاری است، اشکالی ندارد که مخالفان چپ یا چپ نما به نوعی و جریان های راست و نولیبرالی و وابسته به امپریالیسم به نوعی دیگر و بالاخره صاحبان انواع منافع و قدرت‏های غصبی درونی به نوعی خاص شروع به سم پاشی کنند. اشکالی ندارد، زیرا عمل آنان به هنگام که بدیل چپ جا می افتد کار چپ را در نشان دادن هدف ها و تمایزها تسهیل می کند.»
پرسش های این گفتگو را با فریبرز رئیس دانا و چند تن دیگر از چهره ها و صاحب نظران سرشناس چپ ایران در میان گذاشتیم. اینجا گفتگوی اخبار روز با فریبرز رئیس دانا را می خوانید:

اخبار روز: در طول دو دهه ی اخیر گفتمان اصلاح طلبی بر فضای سیاسی ایران حاکم بود. در این فاصله در کنار اعتراضات پراکنده اقشار و گروه های مختلف اجتماعی، حرکت دانشجویی تیر ۷٨، حرکت گسترده ی "رای من کو" معروف به جنبش سبز و خیزشی در دی ماه گذشته روی داده که بدون فاصله زمانی به اعتصاب و اعتراض زنجیره ای و جاری گارگران هفت تپه و فولاد اهواز پیوسته است. آیا این حرکات در امتداد یکدیگر هستند و یا آن که در نقطه ای از همدیگر فاصله گرفته اند.

پایان‌نامه را ما می‌نویسیم، شما فقط پول بدهید و دکترا بگیرید!پایان‌نامه را ما می‌نویسیم، شما فقط پول بدهید و دکترا بگیرید!
«سعید» در یکی از دفاتر تهیه پایان نامه در تهران نشسته و منتظر است تا مسوول مربوطه سفارش او را بپذیرد. او که دانشجوی دکترای مدیریت «دانشگاه آزاد اسلامی» است، به علت مشغله کاری می خواهد زودتر پایان نامه اش را دفاع کند و مدرکش را بگیرد.
علاوه بر تحصیل، سعید در یکی از ادارات دولتی مسوولیت دارد و مجبور است صبح تا عصر تمام وقتش را در جلسات و گفت و گو با سایر مسوولان بگذراند. حتی در طول سه ترم کلاس های دوره دکترا هم به سختی فرصت حضور پیدا کرده و در بیش تر مواقع، به ویژه برای کلاس های تئوری، فقط در روز امتحان در دانشگاه حاضر می شده است. حالا هم که به پایان نامه رسیده است، می خواهد تمام مراحل تهیه آن را به یکی از مراکز به اصطلاح مشاوره ای و پژوهشی بسپرد تا هرچه زودتر این مرحله هم به اتمام برسد و پیشوند آقای دکتر بچسبد به نامش.
ونوس اميدوار, ایران‌وایر:
این روزها آقا و خانم دکتر شدن در ایران دیگر کار سختی نیست؛ مرحله انتخاب موضوع، تهیه طرح تحقیق و پایان نامه که از جمله سخت ترین مراحل طی کردن مدارج علمی است، به آسانی قابل انجام شده است. کافی است پول بدهید تا در کوتاه ترین زمان، این مرحله از تحصیلات و یا سایر مراحل آن انجام شود.
پیاده رو مقابل «دانشگاه تهران» اغلب محل تردد دانشجویانی است که به دنبال خرید کتاب، جزوه و سایر ملزمات درس و دانشگاه هستند. دست فروشانی هم که بساط خود را در سمت دیگر این پیاده رو پهن می کنند و اغلب رمان و کتاب های غیردرسی دست دوم می فروشند، بخشی دیگر از بازار فرهنگی این مسیر را شامل می شوند. اما آن چه در این میان بیش تر از همه خودنمایی می کند، تابلوهایی در دست مردان جوانی است که بر روی آن ها نوشته شده «پروپوزال، تحقیق، مقاله، ISI  و پایان نامه». این افراد که حدفاصل میدان «انقلاب» تا خیابان «دانشگاه»، محل اصلی کتاب فروشی ها و انتشارات کتاب در  تهران ایستاده اند، با عبور هر فردی که توجهش به تابلو جلب شده و در حال خواندن آن است، این عبارات را با صدای بلند تکرار می کنند و از او می خواهند تا به دفترشان مراجعه کند.
«سعید» هم به راهنمایی یکی از همین افراد، به زیرزمینی داخل یکی از کوچه های پیاده رو هدایت شده است تا در مورد تهیه پایان نامه اش مشورت بگیرد و در صورت توافق، آن را سفارش دهد. در مغازه ای کوچک بدون هیچ تابلو و نشانی، سه چهار نفر در پشت میز نشسته اند و به سوالات مراجعان پاسخ می دهند و یا پی گیر کار آن ها هستند. خانم «رحیمی» که مسوول پایان نامه های دکترا است، این طور توضیح می دهد: «برای تهیه پایان نامه دکترا در صورتی که دانشجو به موقع کارها را پی گیری کند و تایید استادان را بیاورد، یک دوره هشت تا ده ماهه تعریف شده است. هزینه هم از هفت یا هشت میلیون تومان برای رشته هایی کاملا تئوری که کم تر نیازمند جمع آوری داده های میدانی و استفاده از نرم افزارهای پیچیده تخصصی هستند، شروع می شود و تا ۲۰ میلیون تومان برای رشته های فنی و مهندسی ادامه دارد. معمولا نحوه پرداخت این مبلغ نیز پس از انجام هر فصل و یا در سه یا چهار قسط است.»
او در خصوص جمع آوری داده ها می افزاید: «همکاران ما کار جمع آوری اطلاعات، از قبیل پرسش نامه، مصاحبه یا نمونه گیری های آزمایشگاهی را نیز انجام می دهند اما اگر دانشجو خود این بخش را انجام دهد، اطلاعات واقعی ترند!»
می گوید: «حتی اگر پس از دفاع از پایان نامه بخواهید، کار استخراج، گرفتن پذیرش و چاپ در مجلات داخلی و خارجی را نیز انجام می دهیم. اما طبیعا هزینه جداگانه ای بابت ارایه این خدمات اخذ می شود که این رقم بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان بدون هزینه پذیرش خود مجله است.
رحیمی درباره نگرانی سعید نسبت به این که آیا ممکن است استادان در جلسه دفاع متوجه این بشوند که این پایان نامه کار خودش نیست، می گوید: «این دیگر به مهارت شما بستگی دارد؛ این که بتوانید به موضوع، مطالب گردآوری شده و نتایج و دست آوردها کاملا مسلط باشید.»
او البته می افزاید: «خیلی نگران این موضوع نباشید، مراجعان نسبتا زیادی در هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داریم که خود استادان آن ها را به دفتر ما و یا دفاتر مشابه معرفی می کنند. به دلیل این که بعضی از همین استادان با مراکز مشاوره‌ای و پژوهشی نیز همکاری دارند!»
«ساسان» از کسانی است که در این بازار مکاره کار می کند. او در خصوص شرایط و قیمت های تهیه پروپزال می گوید: «تهیه پروپوزال بسته به این که موضوع را ما به دانشجو پیشنهاد بدهیم یا دانشجو خود بیاورد، متفاوت است. اگر ما موضوع بدهیم، برای مقطع کارشناسی ارشد حدود دو هفته و برای دکترا یک ماه زمان لازم است. اما اگر دانشجو خود موضوع را پیشنهاد بدهد، زمان برای کارشناسی ارشد یک ماه و برای دکترا دو ماه تعریف شده است. قیمت هم برای پروپوزال کارشناسی ارشد ۵۰۰ هزار تومان و برای دکترا یک تا ۱.۵ میلیون تومان است.»
او اضافه می‌کند: «پروپوزال نویسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور به زبان انگلیسی نیز از دیگر خدماتی است که در این مرکز ارایه می شود. قیمت این نوع پژوهش ها حدود دو تا ۲.۵ میلیون تومان است.»
«محمدرضا»، مسوول یکی از دفاترمشاوره ای و پژوهشی در خصوص زمان تهیه پروپوزال یا طرح پژوهشی می گوید: «برای هر موضوعی و در هر زمینه ای که بخواهید، ظرف مدت ۲۴ ساعت برای مقطع کارشناسی ارشد و ۴۸ تا ۷۲ ساعت برای دکترا، پروپوزال را تحویل می دهیم. در قراردادی که در ابتدای سفارش بین ما و شما منعقد می شود، مدت زمان مشخصی هم برای انجام اصطلاحات تعیین شده است. به این صورت که پس از تهیه هر فصل، مطالب تحویل دانشجو می شود تا تایید استادان را بگیرد. اگر این مطالب نیاز به اصلاحات داشته باشند، ظرف مدت کم تر از یک هفته اصلاحات نیز براساس توصیه های استاد انجام می شود.»
همه این تلاش ها برای دست یافتن به مدارج عالی تحصیلی، به ویژه دکترا در حالی است که روز به روز به شمار فارغ التحصیلان بی کار در جامعه افزوده می شود. در این میان البته کم نیستند مسوولان و مدیرانی که علاوه بر پست های پرمشغله مدیریتی و اجرایی، هم تحصیل می کنند، هم مقاله می نویسند و هم گاهی تدریس و از این راه وجهه و اعتباری برای خود به هم می زنند. به نظر می رسد مراکز مشاوره و پژوهشی که کارشان تهیه طرح های پژوهشی، مقاله، ترجمه و پایان نامه است، تا حد زیادی به این افراد کمک می‌کنند!