Thursday, January 17, 2019

یک روز با زنان تن فروش خیابان های گلبرگ و رشید تهرانیک روز با زنان تن فروش خیابان های گلبرگ و رشید تهران
 فاطمه محمدی
وقتی نظر اهالی محل، به خصوص جوانان را در رابطه با رواج تن فروشی در خیابان محل زندگی شان جویا شدم، با آرامش پاسخ می دادند: «برای ما دیگر عادی شده. این کار را همه جا انجام می دهند؛ این جا بیش تر».
دختر جوان ۱۵ ساله ای که ساکن این منطقه است، می گوید: «زنان تن فروشی که در کنار خیابان می ایستند و جذب مشتری می کنند، زیاد دیده ام. اما یک بار دیدم خانمی در خودرو پژو ۲۰۶ که در کوچه ای پارک شده بود، نشسته بود و به رهگذرهای مرد پیشنهاد می داد. خیلی تعجب کردم. ندیده بودم با ماشین این کار را انجام بدهند».
اما زمانی که نظر کسبه را پرسیدم، عده ای وجود آنان را انکار کردند و عده ای دیگر از مشتریان این زنان بودند و یک یک آنان را می شناختند.
یکی از کسبه در گفتگویی کوتاه گفت: «من گاهی از آنان می خواهم در ازای ۲۰۰ هزارتومان پول، در طبقه بالای مغازه ام مهمانم باشند. من دو دانشجوی مرد را هم می شناسم که برای تامین مخارج تحصیلشان در همین خیابان کار می کنند. دو شخص موتوری هم هستند که مکان دارند و در اختیار زنان قرار می دهند و با مکانشان کاسبی می کنند».

ساندیس خور باتوم به دست در تی وی ریش در حال تحلیل سیاسی
در زندان‌های جمهوری اسلامی چه خبر است؟در زندان‌های جمهوری اسلامی چه خبر است؟
دویچه وله: استفاده گسترده کاربران توییتر از هشتگ #من_هم_شکنجه_شدم طی روزهای گذشته ابعاد تازه و بی سابقه‌ای را از تاریکخانه اتاق‌های بازجویی آشکار کرده و این سئوال دوباره مطرح شده که در زندان‌های جمهوری اسلامی واقعاً چه خبر است؟

کمتر از دو هفته پس از نامه سرگشاده اسماعیل بخشی به وزیر اطلاعات و افشاگری تکان‌دهنده او در باره شکنجه‌های دوران بازداشت، حالا تقریباً واضح شده که نظام در این پرونده هم مثل ده‌ها مورد مشابه تمایلی به کشف حقیقت ندارد.

از ۱۴ دی ۹۷ که بیانیه اسماعیل بخشی چهره شاخص اعتراضات هفت تپه به یک بمب خبری تبدیل شد تا امروز ظاهراً اتفاقات زیادی افتاده: حسن روحانی و صادق لاریجانی دو هیات مختلف تحقیق تشکیل داده و دو کمیسیون مجلس وعده پیگیری داده‌اند. چندین مقام مسئول در دولت و قوه قضاییه از استاندار خوزستان و رئیس دادگستری شوش گرفته تا سخنگوی دستگاه قضایی و رئیس دفتر رئیس جمهوری هم وارد ماجرا شده‌اند. چندین نماینده مجلس نیز مواضع صریحی اتخاذ کرده‌اند.

پدر امیر امیرقلی: وزارت اطلاعات به جای پسرم توییت می کندپدر امیر امیرقلی: وزارت اطلاعات به جای پسرم توییت می کند
علی (امیر) امیرقلی، زندانی سیاسی سابق و عضو هیات تحریریه نشریه الکترونیکی گام روز دوشنبه ۲۴ دی‌ماه در خانه پدریش در بابلسر از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده است. امیرقلی نخستین عضو هیات تحریریه گام نیست که در هفته‌های اخیر بازداشت می‌شود. پیشتر، ماموران اطلاعاتی شامگاه ۱۹ دی‌‌ماه امیرحسین محمدی‌فر و ساناز الله‌یاری را بازداشت کرده و چنا‌چه بعدا مشخص شد به بند ۲۰۹ اوین منتقل کردند. پیش از آنان نیز، ۱۳ آذرماه، عسل محمدی، یکی دیگر از اعضای تحریریه این نشریه از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت شد و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد و پس از ۳۲ روز بازداشت، روز ۱۵ دی‌‌ماه با قرار وثیقه ۴۰۰ میلیونی به طور موقت آزاد شد.

ایران‌وایر:شاهد علوی
عباس امیرقلی، پدر امیر، می‌گوید فرزندش به خاطر عقایدش و شجاعت اظهار آن بازداشت شده است. آقای امیرقلی می‌گوید امیر به دیابت مبتلا است و آن‌ها هنوز نمی‌دانند آیا در بازداشت به داروهای دسترسی دارد یا نه. آقای امیرقلی اضافه می‌کند که امروز ماموران اطلاعاتی کوشیده‌اند با فرستادن پیام از طریق واتس‌آپ امیر آنان را در مورد بازداشت او گمراه کنند.
آقای امیرقلی، امیر را دقیقا کجا و چه زمانی بازداشت کرده‌اند؟
امیر حدودا سه هفته است که برای تمام کردن یک پروژه مطالعاتی در یک فضای آرام و بدون دغدغه به خانه‌مان در بابلسر رفته بود و ساکن آن‌جا بود. ما تا روز دوشنبه حوالی ظهر با ایشان در تماس بودیم. اما از ساعت ۴ بعد از ظهر ارتباط ما با ایشان قطع شد و حدس می‌زنیم که در همان ساعات اولیه بعد از ظهر بازداشت شده باشد.
می‌دانید ماموران چه دستگاه امنیتی ایشان را بازداشت کرده‌اند؟ اطلاعات سپاه یا وزارت اطلاعات؟
ماموران وزرات اطلاعات.

اتحاد اصلاح طلبان با شکنجه گران!اتحاد اصلاح طلبان با شکنجه گران!

• نایب رئیس فراکسیون امید مجلس اسلامی حرف های شکنجه گران در مورد اسماعیل بخشی را مو به مو تکرار کرد و گفت او شکنجه نشده و با احزاب کمونیست خارج از کشور ارتباط داشته است .
محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید مجلس اسلامی امروز حرف های شکنجه گران در مورد اسماعیل بخشی را مو به مو تکرار کرد. نایب رئیس فراکسیون امید برای اثبات حرف های خود به «اعترافات» اسماعیل بخشی و جلسه هیات منتخب این فراکسیون با مسئولان وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: طبق اعترافات و اسناد، اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور مراوده داشته است.

محمدرضا تابش نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه فراکسیون امید درباره موضوع شکنجه اسماعیل بخشی، گفت: هیاتی از فراکسیون امید با اسماعیل بخشی و وکیل ایشان ملاقات کردند. فراکسیون امید نیز در جلسه‌ای با مدیرکل اطلاعات استان خوزستان، وزیر اطلاعات و معاون امور مجلس وزیر اطلاعات و دوستانی که با بخشی ملاقات کردند به بررسی مسئله شکنجه وی پرداخت.
این نماینده ی اصلاح طلب اظهارات هیات منتخب فراکسیون امید را یادآور شد و تصریح کرد: آنچه بر ما مُسجل شده اینکه اسماعیل بخشی شکنجه نشده است، در واقع در معیت دو مامور انتقال ناجا از شوش به اهواز زد و خوردی بین بخشی که دستش باز بوده و ماموران صورت می‌گیرد، مصدومیت هم ظاهرا نشأت گرفته از این زد و خورد است. هیات منتخب فراکسیون مقرر شد تا همه موضوعات را مورد بررسی بیشتر قرار دهد تا به جمع بندی دقیقی برسیم.
تابش گفت: در جلسات مذکور در مورد اینکه آقای بخشی توسط پلیس امنیت دستگیر شده هم صحبت شد، البته وزیر اطلاعات اذعان دارد مامورانی که با اسماعیل بخشی زد و خورد کردند از کادر وزارتخانه نبودند اما از همکاران بوده اند.
نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هیات منتخب فراکسیون باید گزارش جلسه خود را به فراکسیون ارایه کند، سپس در هیات رئیسه تصمیم خواهیم گرفت که این گزارش را در اختیار چه نهادی قرار دهیم!

اخبار روز