Wednesday, January 16, 2019

چه کسی رزا لوکزامبورگ را کشت؟چه کسی رزا لوکزامبورگ را کشت؟
گاردین: نوشته ی لارا فایگل، ترجمه عرفان ثابتی

• دقیقاً صد سال پیش در همین روز رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت در برلین دستگیر و تنها چند ساعت بعد کشته شدند. گایتینگر که در کتابش از هویت آمران و عاملان این قتل‌ها پرده برداشت این قتل‌ها را «یکی از بزرگ‌ترین تراژدی‌های قرن بیستم» می‌داند. اما چرا؟ ...
در سال 1926 برتولت برشت نگارش نمایش‌نامه‌ای را شروع کرد که سرانجام ناتمام ماند. در بخشی از این نمایش‌نامه، گروه همسرایان چنین می‌خوانند: «دنیا در آشوب است/چه کسی آماده است/تا نظم و ترتیب را به آن بازگرداند؟» پاسخ عبارت بود از رزا لوکزامبورگ اما به او فرصت ندادند تا این کار را انجام دهد. او و دیگر عضو «اتحادیه‌ی اسپارتاکیست»، کارل لیبکْنِشت (Karl Liebknecht)، در ژانویه‌ی 1919 به طرز فجیعی به قتل رسیدند، آن هم درست وقتی که وجودشان ضروری به نظر می‌رسید.

ریشه‌ های سکس در ماقبل تاریخریشه‌ های سکس در ماقبل تاریخ
مدتی است از انتشار کتاب «ریشه‌های سکس در ماقبل تاریخ» نوشته زوج محقق کریستوفر رایان و سیسیلدا جِتا می‌گذرد. آن‌ها درباره زندگی زناشویی ادعاهای جسورانه‌ای را مطرح کرده‌اند و مدارک و مستنداتی ارائه داده‌اند که ثابت می‌کند انسان، این حیوان اجتماعی، برای تک همسری ساخته نشده بود..

مجله سالن: با این دیدگاه مخالف هستید که زنان در انتخاب شریک جنسی سخت‌گیر هستند ولی مردان در این زمینه زیاد حساب و کتاب ندارند؟

آیت الله همدانی جلیقه زردها از امام الهام می گیرنداعلامیه خانواده زنده یاد مسعود صدر اعلامیه خانواده زنده یاد مسعود صدر
با کمال تاسف و تاثر درگذشت مسعود صدر پدر و همسر گرامیمان را به آگاهی میرسانیم . زنده یاد مسعود صدر ساعت 5 بامداد امروز سه شنبه پانزدهم ژانویه 2019 پس از یک هفته مراقبت در اطاق ویژه بیمارستان در کمال آرامش در میان خانواده شان چشم از جهان فروبست . آیین خاکسپاری و بزرگداشت ایشان متعاقبا اعلام خواهد شد . ما اعضاء خانواده ایشان از همه اقوام ، بستگان ، دوستان و یاران ایشان که در این مدت سخت همیارما بوده اند کمال سپاسگزاری را داریم . یادش گرامی و روانش شاد باد

اعظم جنگروی از دختران انقلاب: قوه قضاییه ایران حکم طلاقم را باطل کردهاعظم جنگروی از دختران انقلاب: قوه قضاییه ایران حکم طلاقم را باطل کرده
اعظم جنگروی، یکی از زنانی که در اعتراض به قانون حجاب اجباری در ایران کشف حجاب کرده و به گروه «دختران انقلاب» معروف است می‌گوید که قوه قضاییه به خاطر آن اعتراض، حکم طلاق او را هم لغو کرده است.
او که یکی از افراد مشهور به «دختران انقلاب» است، گفت که او را بعد از بازداشت پیش فردی برده‌اند به نام «منصوری» که معاون دادستان بوده است.
بی بی سی:
خانم جنگروی به برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت که این فرد با بیانی «زشت و زننده» با او صحبت کرده و از جمله این زن را «فاحشه» خوانده است.
به گفته خانم جنگروی، آقای منصوری او را تهدید کرده که هم شغلش را از او می‌گیرند و هم حضانت دخترش را از دستش بیرون می‌آورند و حتی تهدید کرده که «گواهینامه» رانندگی‌اش را از دستش بیرون می‌آورند.
خانم جنگروی گفت که این فرد تهدیدهایش را عملی کرده است.
او گفت که در یک جلسه دادگاه خانواده به او گفته شده که مدارک طلاق او ناقص است. خانم جنگروی در حساب توییتری خود نوشته که در دادگاه به او گفته‌اند که پرونده طلاقش گم شده است. خانم گنجروی می‌گوید بعد از پیدا شدن پرونده طلاقش متوجه می‌شوند که حکم اجرایی از پرونده حذف شده است.
حالا حکم طلاق او باطل شده است.
خانم جنگروی همچنین در توییتر نوشته که از کار برکنار شده است.
بیش از یک سال پیش گروهی از زنان ایرانی در اعتراض به حجاب اجباری، روسری‌هایشان را از سر برداشتند. نخستین نفر از این گروه «ویدا موحد» بود که در خیابان انقلاب از سکویی بالا رفت و روسری‌اش را سر چوب زد.
بعد از آن که زنانی دیگر در همان نقطه چنین کاری را انجام دادند، این گروه از افراد به «دختران انقلاب» مشهور شدند.

ماجرای حمله «عالیجناب خاکستری» به «عالیجناب سرخ‌پوش»ماجرای حمله «عالیجناب خاکستری» به «عالیجناب سرخ‌پوش»

رادیو فردا - محمد موسوی خوئینی‌ها، دبیر مجمع روحانیون مبارز، که در سه دهه گذشته به ندرت تن به مصاحبه‌ داده و یا سخنرانی‌ کرده است، در مصاحبه مفصلی با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، شدیدا به اکبر هاشمی رفسنجانی حمله کرده است.
رسانه‌های اصولگرا موسوی خوئینی‌ها را «عالیجناب خاکستری» و مرد «پشت پرده» جریان اصلاح طلب می‌خوانند و اکبر گنجی، تحلیلگر سیاسی، در دوران موسوم به «اصلاحات»، اکبر هاشمی رفسنجانی را «عالیجناب سرخ پوش» خوانده بود. از این رو برخی از خبرنگاران اصول‌گرا این گفته‌ها را سخنان «عالیجناب خاکستری» علیه «عالیجناب سرخ پوش» خوانده‌اند.
موسوی خوئینی‌ها نماینده آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، در میان اعضای دفتر تحکیم وحدت بود و دانشجویان اشغال‌کننده سفارت آمریکا در تهران از جمله ابراهیم اصغرزاده گفته‌اند که او در جریان طرح اشغال سفارت قرار داشته و به دانشجویان گفته که نیازی نیست این موضوع را به آیت‌الله خمینی اطلاع دهند.
او پس از استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی مجمع روحانیون مبارز در سال ۸۴، به عنوان دبیر این گروه انتخاب شد.