Monday, January 14, 2019

No Pants Day 2019 - روز بدون شلوار

با پوزش از علمای بزرگوار


جاسوسان ایرانی در کالیفرنیاجاسوسان ایرانی در کالیفرنیا
ایران وایر
به گزارش نشریه «لوس‌آنجلس تایمز»، دو شهروند ایرانی امریکایی به نام‌های «مجید قربانی» و «احمدرضا محمدی دوستدار» توسط نیروهای فدرال امریکا بازداشت و به جاسوسی برای ایران متهم شده‌اند.
مجید قربانی پیش‌خدمت ۵۹ ساله یک رستوران ایرانی به نام «دریا» در جنوب ایالت کالیفرنیا است که بیش از ۲۰ سال در این رستوران کار می‌کرده است. احمدرضا محمدی دوستدار، مشاور انرژی ۳۸ ساله، ساکن «لانگ بیچ» کالیفرنیا است که در بین دوستان و آشنایانش، به «تپل» شهرت دارد. «اف‌بی‌آی» معتقد است این دو نفر برای جمهوری اسلامی جاسوسی می کرده و سعی در شناسایی اموال و تاسیسات یهودیان و اسراییل در امریکا داشته‌ و در صدد شناسایی و معرفی اعضای «سازمان مجاهدین خلق» و برنامه‌های آن ها به جمهوری اسلامی بوده اند.
گرچه شاید هیچ‌گاه به نظر کسی نمی‌رسید این دو نفر جاسوس جمهوری اسلامی بوده یا حتی با هم هرگونه رابطه‌ای داشته باشند اما ماموران امریکایی برای مدت‌ها آن ها را زیر نظر داشته و مدارک کاملی علیه‌شان جمع‌ کرده‌اند.

برای دو کودک گل‌فروش کرمانی که گل خورانده شدندشرح نان و شکنجه – از زندگی شهروندان افغانستانی در ایرانشرح نان و شکنجه – از زندگی شهروندان افغانستانی در ایران
سهراب رضایی
سر و صورتش با آرد پوشانده شده است. مژه‌هایش زیر غبار سنگینی از آرد گندم و رطوبت چشمها حالت عجیبی پیدا کرده است. اگر یک عکاس این صورت را می‌دید بدون معطلی آنرا ثبت می‌کرد. می‌گویند دو نفری یک کامیون با طرفیت ۱۰ تن بار را در دو ساعت بار می‌‌زدنند و در یک ساعت خالی می‌کنند.
زن و سه فرزندش در افغانستان هستند. سوالات زیادی از او دارم. اینکه:
آیا درست است که با سقوط ارزش ریال کارگران افغانستانی در حال ترک ایران هستند؟
چرا این مردم کار کردن در ایران را به اشتغال در کشور خود ترجیح می‌دهند؟
از زندگی در ایران چه تجربیاتی دارند؟
برای گرفتن پاسخ این سوالات باید صبر کنم تا حمام کند. به شوخی از او می‌پرسم آیا با این همه آردی که روی لباس و بدن او هست رفتن زیر دوش آب فکر عاقلانه‌ای است؟ با خنده می‌گوید اگر شب‌ها خودم را تکان بدهم آرد لازم برای نان یک نفر را جمع می‌کنم.

انبردست، انبر قفلی، پیچ‌گشتی

ترامپ: اگر ترکیه به کُردهای سوریه حمله کند اقتصادش را ویران خواهیم کردترامپ: اگر ترکیه به کُردهای سوریه حمله کند اقتصادش را ویران خواهیم کرد
دبی-العربیه.نت فارسی
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه 14 ژانویه در توئیتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر تهدید کرد اگر ترکیه جنگجویان کُرد تحت حمایت واشینگتن را هدف قرار دهد، ایالات متحده اقتصاد ترکیه را ویران خواهد کرد.
ترامپ نوشت: «اقتصاد ترکیه را اگر به کُردها حمله کند، ویارن خواهیم کرد. منطقه‌ای امن به عرض 20 مایل ایجاد خواخیم کرد». او افزود: «همچنین نمی‌خواهیم کُردها اقدامی در تحریک ترکیه انجام دهند».
ترامپ در همان توئیت افزود که نیروهای آمریکایی خروج خود از سوریه را هم‌زمان با حمله به مواضع باقی‌ مانده از گروه داعش از چند جهت، آغاز کرده‌اند.
او تاکید کرد که نیروهای آمریکایی در هدف قرار دادن نیروهای داعش از پایگاه‌های مجاور، درنگ نخواهند کرد.


پاسخ تند ترکیه به تهدید اقتصادی ترامپ علیه این کشور
زمانه
پس از آن‌که دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد که اگر به کردها در شمال سوریه حمله کند اقتصادش ویران خواهد شد، آنکارا واکنش شدیدی نشان داد و خطاب به ترامپ گفت «تروریست‌ها نمی‌توانند شریک و یا هم‌پیمان شما باشند». در پی تنش تازه بین دو کشور، ارزش لیر ترکیه در برابر دلار باز هم پایین آمد.

حضور نظامی کردهای سوریه در شمال این کشور بار دیگر موضوع تنش میان آمریکا و ترکیه شد. این تنش پس از آن صورت می‌گیرد که در ماه دسامبر گذشته آمریکا اعلام کرد که نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد و ترکیه گمان برد که می‌تواند کنترل شمال سوریه را به‌دست بگیرد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه ۱۳ ژانویه / ۲۳ دی در صفحه توئیتر خود از آغاز خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نوشت و افزود حمله به بقایای گروه «دولت اسلامی» (داعش) ادامه دارد.
ترامپ در توئیتر خود گفته است به‌رغم خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، اگر داعش دوباره خود را بازسازی کند آمریکا از پایگاه‌های خود در منطقه به آن‌ها حمله خواهد کرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین ترکیه را تهدید کرد و گفت اگر این کشور به کردها در شمال سوریه حمله کند «از نظر اقتصادی ویران» خواهد شد. او همچنین از ایجاد یک «منطقه حائل ۲۰ مایلی (۳۰ کیلومتری)» در این منطقه خبر داد اما توضیح بیشتری در این‌باره ننوشت.