Saturday, January 12, 2019

سفیر افغانستان: چشم ما با طالبان گفتگو میکنیم، شما هم قدرت را با مجاهدین خلق به اشتراک بگذارید!سفیر افغانستان: چشم ما با طالبان گفتگو میکنیم، شما هم قدرت را با مجاهدین خلق به اشتراک بگذارید!
ایران اینترنشنال - وحید عمر،‌ سفیر افغانستان در ایتالیا در واکنش به سخنان ظریف درباره طالبان از مقامات ایرانی خواسته است که «موسوی و کروبی را آزاد کنند و با عربستان صلح کنند.»
او در توئیتی گفته است: « دوستان ایرانی، ما ممکن است طالبان را وارد کنیم یا نکنیم،‌ اما از مشاوره شما متشکریم از شما می‌خواهیم که قدرت را با مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت به اشتراک بگذارید. موسوی و کروبی را آزاد کنید و با عربستان صلح کنید. چرا که ما معتقدیم این برای شما خوب است.»
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روزسه‌شنبه ۱۹ دی در گفتگو با شبکه تلویزیونی دهلی نو (ان دی تی وی) گفته بود «ترسیم آینده افغانستان بدون در نظرگرفتن نقشی برای طالبان غیرممکن خواهد بود».
به‌ گفتۀ او «طالبان نباید نقشی غالب در افغانستان داشته باشند».

این سخن ظریف، واکنش مقامات افغانستان را برانگیخت.
ادریس زمان، معاون سیاسی وزارت امور خارجۀ افغانستان در واکنش به اظهارات محمد جواد ظریف، با ارسال یک توئیت، اعلام کرده که «شرکت دادن گروه‌های مسلح در نظام کشور خلاف تمام موازین دیپلماسی و مداخله صریح در امور کشور پنداشته می‌شود.»

نامه اعضای فرشگرد به مدیرکل بی‌بی‌سی و مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سینامه اعضای فرشگرد به مدیرکل بی‌بی‌سی  و مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی

در تاریخ چهاردهم دسامبر ۲۰۱۸ در انستیتو مسائل خاورمیانه واشنگتن نشست پرسش و پاسخی برگزار شد با عنوان «چهل سال پس از جمهوری اسلامی: چه در پیش است؟» با حضور شاهزاده رضا پهلوی. در بخشی از این نشست، رضا پهلوی در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره اینکه دولت دونالد ترامپ چگونه می‌تواند به جنبش دموکراسی‌خواهان ایرانی کمک کند، به نقش رسانه‌ها اشاره کرد. رضا پهلوی در این بخش از جمله گفت: «یکی از اقداماتی که مسلماً می‌تواند مفید باشد، این است که به این رسانه‌هایی که ظاهراً به سمت ایران برنامه پخش می‌کنند، گفته شود که سوگند بقراط یاد کنند؛ که بدین معنی است که «نخست آسیبی نرسان». اینها مؤسساتی هستند که مالیات‌دهندگان آمریکایی یا بریتانیایی هزینه آنها را پرداخته‌اند اما اساساً تحت نفوذ عوامل اصلاح‌طلبان قرار گرفته‌اند که از آن برای حمایت از رژیم استفاده می‌کنند.»

بیمارستانی که نمایشی افتتاح شده بود یک روزه تعطیل شدبیمارستانی که نمایشی افتتاح شده بود یک روزه تعطیل شد
بیمارستان مادر مشهد که سوم آذر امسال توسط حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر مستعفی بهداشت درمان و آموزش افتتاح شده بود، با گذشت ۴۸ روز هنوز بیماری پذیرش نکرده است.
یکی از کارکنان بیمارستان گفته است: پس از افتتاح رسمی به ما اعلام کردند فعلا این بیمارستان پذیرش بیمار نخواهد داشت و پس از شروع به کار مجددا از شما دعوت به همکاری خواهیم کرد.
همچنین به گفته مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیران بیمارستان پس از افتتاح به دنبال انعقاد قرارداد با بیمه ها رفتند و پذیرش بیمار را به بعد از قرارداد موکول کردند.
صدای آمریکا