Thursday, January 10, 2019

اکبر اعلمی: جسد زهرا نویدپور، که پیشتر مدعی شده بود سلمان خدادادی، "نماینده" کنونی ملکان، به وی تجاوز کرده، در منزل مادرش پیدا شده است
اکبر اعلمی:  جسد زهرا نویدپور،  که پیشتر مدعی شده بود سلمان خدادادی، "نماینده" کنونی ملکان، به وی تجاوز کرده، در منزل مادرش پیدا شده است

سحام به نقل از تقاطع: اکبر اعلمی، "نماینده" سابق تبریز در مجلس جمهوری اسلامی می‌گوید که جسد زهرا نویدپور، زن جوانی که پیشتر مدعی شده بود سلمان خدادادی، "نماینده" کنونی ملکان، به وی تجاوز کرده، در منزل مادرش پیدا شده است.

خانم نویدپور در یک سال گذشته با انتشار فایل‌های صوتی و ویدئویی به افشاگری در خصوص این موضوع پرداخته و در عین حال فایل تهدید جانی خود از سوی سلمان خدادادی را نیز منتشر کرده بود. هم‌چنین تلاش‌های او برای پیگیری حقوقی و قضایی شکایتش نیز چه در قوه قضاییه و چه در قوه مقننه جمهوری اسلامی بی‌نتیجه مانده بود.

خدادادی که از دوره پنجم تا دهم (به جز دوره نهم) عضو مجلس جمهوری اسلامی بوده، چهره‌ای پرنفوذ در استان آذربایجان شرقی به شمار می‌رود. او در کارنامه خود، فرماندهی سپاه شهرستان ملکان، مدیرکلی اطلاعات اردبیل، معاون مدیرکلی اطلاعات آذربایجان شرقی را دارد. وی هم‌چنین در دولت اول حسن روحانی، مشاور جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی بود.

سپیده قلیان:فکر می کردم برادرم اسماعیل مرده است!
سپیده قلیان:فکر می کردم برادرم اسماعیل مرده است!
ده روز نه میتوانستم غذا بخورم، نه میدانستم شب است یا روز؟ فریاد می‌کشیدم، تا اینکه از بی‌قراری‌ها و فریادهایم عاصی شدند و نزدیک اتاق بازجویی‌اش بردند و صدای زخمی‌اش را شنیدم. برادرم اسماعیل زنده بود ...
اخبار روز: سپیده قلیان، فعال مدنی اهل اهواز و از بازداشت‌شدگان اعتراضات کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه که در جریان اعتراضات کارگران هفت‌تپه بازداشت و روز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه، با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد، در یادداشتی گفته که آماده‌ است تا از آنچه در طول مدت بازداشت بر او و اسماعیل بخشی گذشته در «دادگاهی عادلانه» و در خصوص شکنجه‌هایی که شده‌اند، شهادت بدهد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، او در این یادداشت شهادت داده است که در زمان بازداشتش شاهد «ضرب و شتم وحشیانه اسماعیل بخشی» بوده‌ است. متن این نامه و توضیحات وکیل او را بخوانید:

من در مرحله‌ی دستگیری شاهد ضرب و شتم وحشیانه‌ی اسماعیل بخشی بودم و در روزهای بازجویی شاهد تحقیر او. به شکلی که چند بار او را مجبور کردند در مقابل دیگران به خودش هتاکی کند. حاضرم چه در مورد خودم و چه در مورد برادرم اسماعیل بخشی، در دادگاهی عادلانه برای این شکنجه‌ها شهادت بدهم.
دوشنبه که برای چندمین بار به ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار شده بودم دو نفر که خود را مامور «بررسی» معرفی می‌کردند، ابتدا از من در مورد آنچه در سی روز بازداشت اتفاق افتاد سوال کردند و پس از توضیحاتم با گفتن اینکه بحث‌های اسماعیل بخشی و من در مورد شکنجه توهم است، به بررسی‌شان پایان دادند. پس تصمیم گرفتم توضیحاتم را دیگر نه به ماموران، که رو به مردم شرح دهم.

رهبری فرمودند: چه چیزمان از استالین کمتر است؟
رهبری فرمودند: چه چیزمان از استالین کمتر است؟
 هادی خرسندی

خاطرات وحیدالعظما، علمدار آقا (۹)​
قاطرهای مستأصل

 صبح زود در بیت بودم. آقا دور از جانشان در توالت تشریف داشتند. وقتی بیرون آمدند چشمم افتاد که با پای چپ خارج شدند. شک ندارم که گرفتاری‌های برجام و تحریم و التهاب اوضاع جهانی، حواس برای مقام معظم رهبری باقی نگذاشته. حضرت عباسی همیشه با پای راست خارج می‌شوند.

با اینکه نگاهم را دزدیم آقا متوجه شدند، اما با سرعت ذهن مرا به جای دیگر بردند:
- وحید این اتوبوسی که در دانشگاه چپ شده یک مشت دانشجو کشته شده‌اند، آیا نویسنده و روزنامه‌نگاری هم سوار این اتوبوس بوده؟ عرض کردم خیر قربان. فرمودند پس چرا مردم خیال می‌کنند کار حکومت بوده؟ ...... بیچاره‌ها کجا بودید روزی که ما هزار هزار جوان و دانشجو را بی‌اتوبوس اعدام کردیم. باور نمی‌کنند بروند از همین آقای ر‌‌ئیسی بپرسند که عضو هیئت چهار نفره اعدام‌ها بود.