Saturday, January 5, 2019

رضا پهلوی: هدایت میدانی اعتراضات بر عهده تشکل‌هایی است که در داخل ایران و در بطن اعتراضات حضور دارند.اختصاصی کیهان لندن؛ شاهزاده رضا پهلوی: هدایت میدانی اعتراضات بر عهده تشکل‌هایی است که در داخل ایران و در بطن اعتراضات حضور دارند
- من فراخوان‌های بدون پشتوانه و برنامه‌ را سودمند نمی‌دانم و برعکس فکر می‌کنم این نوع فراخوان‌ها که معمولاً مرجع مشخص و قابل اطمینانی هم ندارند، غیرمسئولانه و زیانبار است.
- من با شبکه‌های صنفی و مدنی در تماس مستمر هستم و پیشرفت مبارزات‌شان را از نزدیک پیگیری می‌کنم. معتقدم که نباید میوه را زودتر از زمانش چید. باید شکیبایی داشت و اجازه داد که مقدمات و پیش‌نیازهای اعتراضات بزرگتر فراهم شود. اینها خشت‌هایی است که با چیده شدن روی هم، دستگاه سرکوب این فرقه تبهکار را ضعیف‌تر و خسته‌تر، و شبکه‌های مبارزان داخل را متشکل‌تر و قوی‌تر می‌کند.

در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، جامعه ایران پس از یک سال اعتراضات گسترده و مداوم در تب و تاب و التهاب و انتظار است. اعتراضات مردم با مطالبات برحق و متنوع در گوشه و کنار کشور به اشکال مدنی و مسالمت‌آمیز ادامه دارد. در این میان فراخوان‌های مختلفی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که  مخاطبان می‌خواهند بدانند آیا مورد حمایت چهره‌های مورد اعتماد آنها هستند یا نه. در همین زمینه گفتگوی کوتاهی با شاهزاده رضا پهلوی داشتیم.

– شاهزاده رضا پهلوی، این روزها در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌های مختلفی برای تجمع اعتراضی در دی‌ماه منتشر شده و بسیاری منتظرند تا نظر شما را درباره این فراخوان‌ها بدانند. احتمالاً خود شما هم با سوال‌هایی در این خصوص مواجه شده‌اید. آیا شما از این فراخوان‌ها حمایت می‌کنید؟
– همانطور که پیش از این بارها در مصاحبه‌های مختلف گفته‌ام، هدایت میدانی اعتراضات بر عهده تشکل‌هایی است که در داخل ایران و در بطن اعتراضات حضور دارند. اگر شما به اعتراضات مختلف و متعدد همین هفته‌های گذشته نگاه کنید، متوجه می‌شوید که از کارگران و کشاورزان و معلمان و دانشجویان تا بازنشستگان و مالباختگان و کامیونداران و بازاریان، هر کدام، شبکه‌ها و شوراها و سندیکاهای خود را دارند و در یک تصمیم‌گیری جمعی، فراخوان می‌دهند و زمان و مکان اعتراضات و تجمعات خود را تعیین و مدیریت می‌کنند. من هم تا به امروز به شکل‌های مختلف حمایت خودم را از آنها نشان داده‌ام.
اما در عین حال، من فراخوان‌های بدون پشتوانه و برنامه‌ را سودمند نمی‌دانم و برعکس فکر می‌کنم این نوع فراخوان‌ها که معمولاً مرجع مشخص و قابل اطمینانی هم ندارند، غیرمسئولانه و زیانبار است. شما نگاه کنید که در هر سرکوبِ پس از فراخوان بی‌برنامه، بخشی از دلیرترین نیروهای میدانی خط‌شکن، دستگیر یا متواری می‌شوند و هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا شبکه‌های برانداز، خود را بازسازی کنند. از این رو، حتی می‌توان تصور کرد که خود رژیم از فراخوان‌های گاه و بی‌گاه و بدون برنامه‌ استقبال هم می‌کند.
-پس اگر درست متوجه شده باشم، شما فقط از فراخوان‌هایی برنامه‌ریزی‌شده با مرجع مشخص در داخل کشور حمایت می‌کنید؟
-همینطور است. در شرایطی که احزاب سیاسی آزاد و فراگیر در جامعه وجود ندارد، بار مبارزه به دوش سندیکاها و جنبش‌های مدنی داخل کشور است و ما ماه‌هاست که شاهد فداکاری و از خودگذشتگی آنها هستیم. این نوع اعتراضات حق‌طلبانه در هفته‌ها و روزهای گذشته در اهواز و اصفهان و تهران و شهرهای دیگر رخ داده و روز به ‌روز هم بیشتر خواهد شد. من با شبکه‌های صنفی و مدنی در تماس مستمر هستم و پیشرفت مبارزات‌شان را از نزدیک پیگیری می‌کنم. معتقدم که نباید میوه را زودتر از زمانش چید. باید شکیبایی داشت و اجازه داد که مقدمات و پیش‌نیازهای اعتراضات بزرگتر فراهم شود. اینها خشت‌هایی است که با چیده شدن روی هم، دستگاه سرکوب این فرقه تبهکار را ضعیف‌تر و خسته‌تر، و شبکه‌های مبارزان داخل را متشکل‌تر و قوی‌تر می‌کند. راه و روش صحیح مبارزه در شرایط فعلی چنین است. مطمئن باشید که در زمان مناسب، همه این رودهای جدا بهم خواهند پیوست و تبدیل به سیل خروشان و میلیونی مردم خواهند شد و پیروزی نهایی را رقم خواهند زد.

نامه سرگشاده ۴۰۰ فعال مخالف جمهوری اسلامی به دونالد ترامپ و درخواست برای کمکنامه سرگشاده ۴۰۰ فعال مخالف جمهوری اسلامی به دونالد ترامپ و درخواست برای کمک
نشریه نیویورکی الگمینر از امضای نامه سرگشاده بیش از ۴۰۰ فعال ایرانی «دموکراسی خواه» برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا توسط خبر داده است که در آن، این فعالان خواستار حمایت مالی و سیاسی آمریکا برای سرنگون کردن حکومت جمهوری اسلامی ایران شده اند.
این نشریه می گوید حدود نیمی از امضا کنندگان داخل ایران زندگی می کنند و بقیه در کشورهای غربی از جمله کانادا، آمریکا، استرالیا و چند کشور اروپایی هستند.
آنها خواستار آزاد شدن منابع مالی توقیف شده ایران در آمریکا هستند که به نوشته الگمینر حدود ۲ میلیارد دلار عنوان شده است.‌
آنها می گویند این منابع در اختیار مخالفان قرار بگیرد تا برای ایجاد «ایرانی دموکراتیک» مورد استقاده قرار بگیرد. امضا کنندگان نامه حمایت خود را از شاهزاده رضا پهلوی اعلام کرده اند.
این نامه هم دوره با گزارش های اعتراضات دانشجویان در تهران منتشر شده است.
شبنم اسداللهی که خود در اوین زندانی بوده و اکنون ساکن کانادا است و هماهنگ کننده امضای این نامه بوده و مرجانه روحانی پزشک و فعال سیاسی ساکن آمریکا به الگمینر گفته اند پیام آنها به ترامپ «پژواکی از قلب ایران و ایرانی های داخل است که از ما درخواست کرده اند صدای آنها باشیم.»
به نوشته الگمینر این دو فعال سیاسی از پوشش خبری مسائل سیاسی داخل ایران در بیشتر رسانه های غربی به شدت انتقاد کرده اند و می گویند این رسانه ها صدای آنها را پوشش رسانه ای نمی دهند و منعکس کننده صدای «اصلاح طلبان جمهوری اسلامی» هستند.
نامه یاد شده، ایران را «اشغال شده» نیروهای «اسلامگرا» تحت رهبری آیت الله روح الله خمینی و در پی براندازی حکومت محمدرضا شاه پهلوی در سال ۱۳۵۷ توصیف کرده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه مه گذشته از توافق هسته ای قدرت های جهانی با ایران خارج شد و تحریم های سخت را بازگرداند. با این حال دولت او به طور روشن از سیاست «تغییر رژیم» خودداری کرده است.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است که هدف از تحریم ها «تغییر رفتار» حکومت ایران است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در چند نوبت آمادگی خود را برای مذاکره با ایران برای دست یافتن به یک توافق جامع اعلام کرده است اما مقامات جمهوری اسلامی تاکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت کرده اند.

آنروزها کسی او یعنی خامنه ای را ..دختر سادات که از ترس «ایرانی‌ها» اسمش را عوض کرده بود، درگذشت
دبی-العربیه.نت
شاید وقتی انور سادات، رئیس‌جمهوری عربی مصر به شاه ایران که هیچکس حاضر به پذیرفتن او نبود، پناه داد و هنگام مرگش او را به مانند شاهان تشییع کرد، هرگز فکر نمی‌کرد دخترش روزی ناچار شود، برای در امان ماندن از دست هواداران دولت ایران ناچار به تغییر نام خود شود.
خانواده انور سادات روز پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019 پیکر «کامیلیا» کوچکترین دختر رئیس‌جمهوری فقید مصر را تشییع کردند تا در آرامگاه خانوادگی آنها در دانشکده دختران شهرک نصر در شرق قاهره آرام گیرد.

کامیلیا در 10 ژوئن 1949 به دنیا آمد و در رشته روزنامه‌نگاری از دانشگاه قاهره لیسانس و از آمریکا فوق‌لیسانس و دکترا گرفت. او در 15 آگوست 1981 و چند هفته پیش از آنکه پدرش ترورش شود، به آمریکا رفت و در 28 اکتبر 2005 به مصر بازگشت. زمانی که او قصد داشت به آمریکا برود نهادهای امنیتی مصر به او پیشنهاد کردند برای در امان ماندن از دست ایرانی‌های انقلابی که از رئیس‌جمهوری مصر به دلیل پناه دادن به شاه ایران متنفر بودند و همچنین برای شناخته نشدن توسط تندروهای مخالف سادات، نامش را تغییر دهد. کامیلیا این موضوع را به پدرش اطلاع داد و او با خنده گفت که آنها او را از روی چهره‌اش که کاملا شبیه پدر است، خواهند شناخت. با همه این احوال او قبل از سفر به آمریکا نامش را به کامیلیا انور محمد انور تغییر داد.

دختر انور سادات زمانی که در آمریکا بود از ترور شدن پدرش باخبر شد و دولت آمریکا به او پیشنهاد تابعیت این کشور را داد ولی او به دلیل علاقه‌ای که به کشورش داشت و از آنجا که دختر رئیس‌جمهوری بود که جان خود را فدای کشور کرده، با این پیشنهاد موافقت نکرد ولی 24 سال در آمریکا ماند و در آنجا فوق لیسانس و دکترا گرفت.
او پس از بازگشت به مصر «مرکز صلح سادات» را در قاهره تاسیس کرد و در انقلاب ژانویه به شدت از حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری مستعفی مصر دفاع کرد. او از ارتش این کشور و عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری فعلی مصر نیز دفاع کرد و به شدت به اخوان المسلمین و اندیشه‌ها و مواضعشان تاخت و آنها را به مشارکت در ترور پدرش متهم کرد.

تابعیت آمریکایی و عکس کریسمسی دختر و داماد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگیتابعیت آمریکایی و عکس کریسمسی دختر و داماد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی
رونمایی از "ژن خوب" شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ سلوی کی‌نژاد کیست؟
فرارو- انتشار تصاویر منتسب به دختر یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بازتاب وسیعی در شبکه های اجتماعی داشته و به نوعی با این تصاویر از "ژن خوب" جدیدی رونمایی شده است.
ماجرا از یک تصویر کریسمسی آغاز شد. تصویری که از سوی سلوی کی‌نژاد منتشر شد که نشان می دهد همراه با همسر و فرزندش کریسمس را با لباس‌های متفاوت در ایالات متحده آمریکا جشن گرفته اند. این تصویر حساسیت ها فراوانی را برانگیخته است.
گفته می شود سلوی کی‌نژاد فرزند محمدعلی کی‌نژاد از اعضای شورای انقلاب فرهنگی است.
با انتشار مطلبی از سید مهدی صدرالساداتی روحانی مشهور اصولگرا در فضای مجازی درباره تصاویر منتسب به دختر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقادات بالا گرفت.
صدرالساداتی نوشته بود: "انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟ صفحه پابلیک البته که برنامه های پدر با دخترش میتواند متفاوت باشد اما اینکه مدیریت فرهنگی کشور سالهای سال در دست عزیزانی باشد که نزدیکانشان آمریکایی میشوند و علنا معرف سبک زندگی آمریکایی میشوند، بعد خودشان برای فرهنگ فرزندان بقیه مردم و اساتید دانشگاه ها اعمال نفوذ میکنند، عجیب نیست؟ شما برنامه فرهنگی طراحی میکنید؟ و کس دیگر هم بلد نیست بیاید طراحی کند که کمتر آبروریزی باشد؟"
کی نژاد کیست؟