Tuesday, January 1, 2019

سال ۲۰۱۹: آیا فاشیسم اروپا را تسخیر خواهد کرد؟استیو بنن، مشاور سابق ترامپ، رؤیایی در سر دارد: رؤیای یک انقلاب فاشیستی در اروپا. عکس: استیو بنن در حال سخنرانی در کنگره حزب راست افراطی “برادران ایتالیا” (Fratelli d’Italia) در رم- سپتامبر

سال ۲۰۱۹: آیا فاشیسم اروپا را تسخیر خواهد کرد؟
خالد صالح - زمانه
شبحی بر فراز اروپا در گشت و گذار است: شبح راست افراطی.
اروپا به شکلی خزنده در حال پیمودن مسیری است که برزیل با انتخاب جائر بولسونارو به عنوان رئیس جمهور جدید طی نمود. در برزیل، برای اولین بار در تاریخ در روز ۲۸ اکتبر ۲۰۱۸ یک نامزد فاشیست با رأی قاطع اکثریت به قدرت رسید. آیا این سرنوشت اروپا نیز خواهد بود؟ آیا راست افراطی و پوپولیسم مهاجرستیز، قاره سبز را در سال ۲۰۱۹ تسخیر خواهد کرد؟
پس از تشکیل دولت ائتلافی حزب راست افراطی لیگ شمال و پوپولیست‌های پنج ستاره در ایتالیا، در انتخابات پارلمانی سپتامبر ۲۰۱۸ سوئد، حزب راست افراطی و مهاجرستیز «دموکرات‌های سوئد» به طرزی بی‌سابقه و نگران‌کننده موفق به کسب ۱۷,۶ درصد آرا شد.
در ماه اکتبر، پلیس آلمان از کشف یک کمیته ترور و وحشت با نام «انقلاب کمنیتس»، متشکل از گروهی از جوانان با گرایش راست افراطی، خبر داد. کمنیتس همان شهری است که سال گذشته در آن هزاران نفر از هواداران راست افراطی با نمایش علامت سلام هیتلری دست به تظاهرات زدند.

تکرار هشدار پایانِ جمهوری اسلامی از سوی نیروهای درون حاکمیت ایران , «ماندن» در هراس فروپاشیتکرار هشدار پایانِ جمهوری اسلامی از سوی نیروهای درون حاکمیت ایران , «ماندن» در هراس فروپاشی
 همه در حال هشدار دادن درباره آینده ایران و جمهوری اسلامی هستند، از سیاستمداران گرفته تا تحلیل‌گران و فعالان اجتماعی و مدنی. حسن خمینی، هشدار دهنده درون حاکمیت، به هم‌قطاران خود می‌گوید، گوش به زنگ باشید که تضمینی نیست «ما بمانیم» و فائزه هاشمی نظام را پوسته برجای مانده‌ای با فشار و سرکوب می‌داند که از درون فروپاشیده شده.

کارشناسان اقتصادی از اقتصاد در آستانه اضمحلال و فساد سیستماتیک خبر می‌دهند و فعالان اجتماعی نگران از افزایش غیرقابل کنترل آسیب‌های اجتماعی از عدم اراده و مدیریت صحیح در کنترل آن می‌گوید.

کسی که به کارگران هفت‌تپه می‌گفت زیرسایه نظام بمانید، با ده‌ها میلیاردتومان پول فراری استکسی که به کارگران هفت‌تپه می‌گفت زیرسایه نظام بمانید، با ده‌ها میلیاردتومان پول فراری است
کلمه
مروز در دادگاه رسیدگی به اتهام‌های قربانعلی فرخ‌زاد، مالک ماشین‌سازی تبریز، که به اخلال‌ارزی از راه قاچاق عمده ارز متهم‌است، نام امید اسدبیگی، یکی از مالکان و مدیرعامل پیشین کارخانه نیشکر هفت‌تپه هم وسط آمده است.
در کیفرخواست فرخ‌زاد آمده که او در فاصله مرداد تا اسفند سال ۱۳۹۴، بیش‌از ۹۸میلیون‌دلار از بانک‌اقتصادنوین ارز دولتی گرفته و یک‌ریال هم بابت آن پرداخت نکرده است. در دریافت این میزان ارز دولتی، اسدبیگی با درست‌کردن پیش‌فاکتورهای جعلی برای خرید خط‌تولید نوشابه‌ گازدار و وزق‌های ام‌دی‌اف، به فرخ‌زاد کمک‌کرده و سپس ارز دریافتی را با قیمت‌بالاتر در بازار فروخته و سهم فرخ‌زاد را داده است.