Monday, December 31, 2018

بازدید از مزار فروغ فرخزاد هم ممنوع شد!
بازدید از مزار فروغ فرخزاد هم ممنوع شد!
 دی ماه سالروز تولد فروغ فرخزاد (شاعر معاصر ایرانی) بود و قرار بود به این مناسبت شاهد رونمایی از لوح ثبتی خانه پدری فروغ باشیم. به همین مناسبت هم حجت نظری (عضو شورای شهر تهران) برای رونمایی از این لوح به آرامستان ظهیرالدوله رفت تا ضمن غبارروبی از مزار فروغ، یاد اورا زنده کند. اما با درهای بسته آرامستان ظهیرالدوله روبه‌رو شد و او را راه ندادند.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اینکه چه کسی درهای آرامستان ظهیرالدوله را بسته است، گفت: فروغ فرخزاد یکی از مشاهیر فرهنگی کشور است و اینکه علاقمندان نتوانند از مزار او دیدن کنند هیچ توجیهی ندارد.
او با ابزار تاسف از اینکه موفق نشده است از لوح ثبتی خانه پدری فروغ در کنار مزار او رونمایی کند، اظهار کرد: امیدواریم در مدت نه چندان طولانی که از عمر شورای شهر پنجم باقی مانده، بتوانیم با کمک کمیسیون فرهنگی شورا و شهرداری،فضای آرامستان ظهیرالدوله که بخشی از هویت شهر تهران است را در معرض دید و بازدید عموم قرار دهیم.
با این وجود این عضو شواری شهر و جمعی از علاقمندان که برای بازدید از مزار فروغ رفته بودند تا ساعتی پشت درهای بسته ماندند و درنهایت امر نیز این افراد که در سالروز تولد فروغ فرخزاد به مزارش رفته بودند، دست خالی بازگشتند.
آرامگاه ظهیرالدوله از شهریور ۱۳۹۱ تا امروز فقط روزهای پنجشنبه پذیرای مراجعه‌کنندگان و علاقمندان است. این مکان طرح ‌تفکیک جنسیتی را در پیش گرفته چنانکه خانم‌ها از ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر و آقایان از ساعت ۱۳ الی ۱۶ بعد از ظهر ‌می‌توانند از آن بازدید کنند.

بحران جانشینی رهبر با مرگ شاهرودی، شیوخ منتظر، شیوخ ناکامبحران جانشینی رهبر با مرگ شاهرودی، شیوخ منتظر، شیوخ ناکام
زیتون - سولماز ایکدر: در کنار بحران‌های گوناگونی که امروز جمهوری اسلامی با آنها دست به گریبان است٬ شاید بتوان «بحران جانشینی» را بزرگترین آن‌ها دانست.
مرگ٬ همچون همه مخلوقات٬ سرنوشت محتوم آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ رهبر فعلی جمهوری اسلامی٬ نیز هست؛ اما تا کنون هیچ چهره شاخصی برای تکیه زدن بر اریکه «ولایت مطلقه فقیه» پس از او٬ شناخته نشده است.
اگرچه در سال ۶۸ ٬ با «تدبیر» هاشمی رفسنجانی٬ جمهوری اسلامی توانست از پیچ تند پس از مرگ آیت‌الله خمینی بگذرد٬ اما امروز دیگر همچون هاشمی نیست که در مجلس خبرگان با ذکر یک «خاطره» سرنوشت یک ملت و کشور را تغییر دهد.
مرگ آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی٬ یکی از نامزدهای بالقوه جانشینی آیت‌الله خامنه‌ای٬ باعث تشدید بحران جانشینی شده است.
هاشمی شاهرودی٬ شیخ آرزو به دل
محمود شاهرودی٬ از جمله نامزد‌های ناگفته تصدی این مقام بود که پا به رقابت بر سر قبای ولایت فقیه نگذاشته٬ جان به جان آفرین تسلیم کرد.
او عضو فقیه شورای نگهبان٬ نایب رییس اول مجلس خبرگان رهبری، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. عضویت شاهرودی در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت و ریاست وی بر موسسه «دائرهالمعارف فقه اسلامی بر طبق مذهب اهل بیت» هم با حکم آیت‌الله علی خامنه‌ای میسر شده بود.

رسوایی دولت عراق را به لرزه انداخت.. وزیر آموزش و پرورش با داعش ارتباط دارددبی-العربیه.نت فارسی
تنها چند روز پس از رای اعتماد پارلمان عراق به شیماء الحیالی به عنوان وزیر آموزش و پرورش، رسوایی ارتباط او با گروه داعش در دوره اشغال موصل توسط این گروه، در شبکه‌های اجتماعی بازتاب وسیع یافت.
نافع عیسی الاماره رئیس کمیته دفاع از قربانیان تروریسم در این باره گفت که شیماء الحیالی، از حامیان گروه داعش در دوره اشغال موصل بود.
الاماره این نکته را یادآور شد که برادر زاده شیماء الحیالی، علیه نیروهای امنیتی عراقی هنگام ورودشان به موصل، دست به عملیات انتخاری زده بود.
به گفته الاماره، اطلاعات موثق حکایت از آن دارد که الحیالی، خواهر یکی از فرماندهان داعش است و توجیه‌هایی که تاکنون خانم وزیر در این باره ارائه داده، غیر قابل قبول است.
شایان ذکر است که الحیالی از سوی فراکسیون البناء (سازندگی) برای وزارت آموزش و پرورش عراق معرفی شده بود. این فراکسیون از ائتلاف الفتح متشکل از گروه‌های شبه‌نظامیان حشد الشعبی به رهبری هادی العامری، ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی نخست‌وزیر اسبق عراق و بخشی از ائتلاف محور ملی به رهبری خمیس الخنجر بازرگان جنجال برانگیز، تشکیل شده است.
استعفای الحیالی
ساعاتی پس از انتشار گزارش‌هایی از ارتباط الحیالی با گروه داعش، او با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که استعفایش را تقدیم عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق کرده است.
او با تایید برخی گزارش‌های منتشره، ارتباط برادرش را با داعش را از روی «اجبار» توصیف کرد.
شیماء الحیالی در بیانیه خود نوشته است: «من پیش از هر چیزی زنی عراقی و مستقل هستم. هیچ روزی در هیچ حزب یا جریان سیاسی فعالیت نکردم».
او نامزدیش برای وزارت آموزش و پرورش را ناشی از تحصیلات دانشگاهی‌اش در موصل دانست. او افزود که نهادهای امنیتی او را می‌شناسند و تا امروز با آن‌ها همکاری می‌کند.
الحیالی ادامه داد که داعش آن‌ها را همچون بسیاری از اهالی استان نینوا، مجبور به همکاری در چارچوب سمت‌های غیر نظامی می‌کرد. او ادامه همکاری برادرش را با داعش، در نتیجه تهدیدی توصیف کرد که با آن مواجه بود.
الحیالی ادامه داد که برادرش اسلحه در دست نگرفت، کسی را نکشت و در کشتن هیچ عراقی همکاری نکرد. او ویدیوهای منتشر شده از برادرش را «روشی پست» برای تحریک افکار عمومی علیه خود دانست. او تاکید کرد که سندی درباره عضویت برادرش به عنوان یک نظامی در داعش وجود ندارد.
الحیالی بیانیه خود را با اعلام این‌که استعفایش را در اختیار نخست‌وزیر قرار داده پایان داد تا او در صورت اثبات عضویتش در داعش، اقدام لازم را اتخاذ کند. او همچنین برائت خود را از هرگونه اقدام تروریستی ابراز کرد.
چگونگی ارتباط شیماء الحیالی با داعش
پارلمان عراق شنبه 22 دسامبر، به شیماء الحیالی با عنوان وزیر آموزش و پرورش رای اعتماد داده بود.
به گفته منابع ویژه امنیتی، شیماء الحیالی به همراه برادرش، با دو تن از پسر عموهایش که به عضویت گروه داعش در آمده بودند، ارتباط برقرار کردند.
در یکی از ویدیوهای منتشره، ارتباط شیماء خلیل نجم عبدالله الحیالی با برادرش لیث خلیل نجم عبدالله الحیالی نشان داده می‌شود. بنا بر این گزارش تصویری، لیث پیش و پس از ورود داعش به موصل، مدیر اداره آب شهر بود.
این گزارش می‌افزاید که برادر شیماء الحیالی پس از کشته شدن دو تن از فرزندانش در حملات انتحاری که علیه ارتش عراق به آن دست زدند، به همراه یکی دیگر از فرزندانش با گذرنامه‌های جعلی به ترکیه گریختند

واکنش یاسمین پهلوی به سن قانونى ازدواج کودکان در ایران
قبر پدر نماینده گرمی از استان اردبیل به امامزاده تبدیل شده و گنبد و بارگاه و تولیت و هیات امناء داردقبر پدر نماینده گرمی از استان اردبیل به امامزاده تبدیل شده و گنبد و بارگاه و تولیت و هیات امناء دارد
محبت نیوز: میرحمایت میرزاده نماینده گرمی (استان اردبیل) در مجلس دهم، قبر پدرش میرعزیز میرزاده زیارتگاه زائران متعددی است که با نذورات و هدایای خود، زمینه‌ساز ساخت این امامزاده شده‌اند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی،‌ نماینده رشت در مجلس روز پنج شنبه ۲۲ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از رشد امامزاده‌های کشور گفته: «آماری که در ابتدای انقلاب از تعداد امامزاده‌ها وجود داشت با آماری که پس از ۳۷ سال گرفته شد، نشان می‌داد که حدودن ۱۰ برابر شده است؛ آقایان مسئول در پاسخ به سوال ما در این خصوص در مجلس نهم گفتند که در آن زمان آمار و اطلاعات متقن و درستی در دست نبوده ولی اکنون ما آمار و اطلاعات را درست و بانک اطلاعاتی خود را کامل کردیم». او خواستار برچیده شدن بساط کشف امامزاده شده و اضافه کرده: «پرونده کشف امامزاده را یک جایی باید بست. اگر چنین رویه‌ای در پیش گرفته شود، من قول می‌دهم امسال چند هزار امامزاده دیگر تولید می‌شود.

به گفته جعفرزاده حتمن شجره‌نامه‌های دقیقی را مراجع باید تایید کنند و حکم بخورد؛ در غیر این صورت هر کسی یک شجره‌نامه می‌سازد، آن را هفت نسل عقب‌تر می‌برد و به امامی وصل می‌کند. او خواستار ورود سازمان اوقاف و توقف افزایش امامزاده‌ها شده و گفته اگر با این مساله برخورد نکنیم تا آخر سال چند هزار امامزاده جدید تولید می‌شود.

آیا آمار رسمی رشد ده برابری امامزاده‌ها در طول ۴۰ سال گذشته را تایید می‌‌کند؟ آیا کشف و ثبت امامزاده جدید واقعیت دارد؟ فکت نامه این ادعا را مورد بررسی قرار می‌دهد تا به صحت و سقم ماجرا پی ببرد.

برای بررسی هویت امامزاده‌ها و زیارتگاه‌های کشور نیاز نیست به تاریخ مراجعه کرد. بررسی‌های فکت‌نامه نشان می‌دهد که هم اکنون در همین مجلس دهم نماینده‌ای حضور دارد که مقبره پدرش به امامزاده‌ای با گنبد و بارگاه تبدیل شده و صاحب تولیت و هیات امناء است. میرحمایت میرزاده نماینده گرمی (استان اردبیل) در مجلس دهم، قبر پدرش میرعزیز میرزاده زیارتگاه زائران متعددی است که با نذورات و هدایای خود، زمینه‌ساز ساخت این امامزاده شده‌اند.

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، آرامگاه میرعزیز میرزاده را به عنوان «آستان مقدس امامزاده سید عزیز علیه السلام» ثبت کرده است. به این معنا پس پسر این امامزاده نیز حتمن امامزاده است!

سازمان اوقاف در حالی میرعزیز را امامزاده سید عزیز علیه السلام معرفی کرده که یکی از کارکنان این امامزاده به نام حاج احمد به مجله «سبلان ما» می گوید: «بعد از فوت میرعزیز، اهالی گرمی به مزار او می‌آمدند و به‌خاطر حسن شهرتی که داشت در این جا نذرهایی نیز می‌کردند؛ در این میان گِره مشکلات برخی‌ها نیز به خواست خدا حل می‌شد و همین مساله باعث شد که این روال ادامه پیدا کند تا اینکه این مکان به عنوان زیارتگاه شناخته شود». سبلان ما، حاج احمد را دوست صمیمی میرعزیز معرفی کرده و به نقل از او می‌افزاید: «با حضور پرشمار مردم در مزار این مرحوم و دادن نذرو...، تصمیم گرفته شد مقبره و مسجدی برای زیارتش ساخته شود». این‌گونه قبر یک سید در شهر کوچکی به نام گرمی در استان اردبیل که به گزارش این مجله با خواندن قرآن امرار معاش می کرده،‌ به امامزاده تبدیل شده و سازمان اوقاف نیز او را در ردیف امام زادگان معتبر ایران ثبت کرده است!