Saturday, December 15, 2018

آخوندها، غِلمان‌گرائی و عروسان خردسالآخوندها، غِلمان‌گرائی و عروسان خردسال
مسعود نقره‌کار :
آخوندیسم و جاهلیسم وجوه اشتراک فراوان دارند، در سلسله مقاله هائی ازهمپوشانی ها و اینهمانی های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این دو گروه اجتماعی نمونه هائی آورده ام.
کشش و جاذبه جنسی، و برقرای رابطه جنسی(سکسی) با بچه وهمجنس، در معنای ” بچه بازی ” و” همجنس بازی ” درمیان برخی از روحانیون و “جاهل ها و لات ها”، علیرغم ادعا ها و حرافی ها در تقبیح و بیزاری شان از انجام این دوعمل وجود داشته و دارد، تا حکایتِ “چون به خلوت می روندآن کار دیگر می کنند” را واقعی تر کرده باشند.
بچه بازی درمیان روحانیون دو علت اساسی می تواند داشته باشد. در پاره ای از آخوندها بچه بازی ناشی از ابتلای آنان به اختلال وبیماری “پدوفیلیا “ست، اما نوعی دیگر از بچه بازی این افراد حاصل آموزش ها ی اسلامی و فرهنگ دینی نیزهست. قربانیان گرایش و رفتاربچه بازی درمیان آخوندها، نه فقط از میان همجنس ها که بیشتراز میان جنس مخالف، یعنی دختران خردسال بوده اند، دختران خردسالی که آخوندها اذن همبستری با آنان را از دستوراتی به قدمت حدود ۱۴۰۰ سال پیش بیرون کشیده اند. درمیان جاهل ها و لات ها بچه بازی در آن حد که در میان روحانیون شایع بوده و هست، رواج نداشته است.

گفت‌و‌گو با کن لوچ درباره پوپولیسم و اهمیت همبستگی اگر مبارزه طبقاتی را نفهمیم، هیچ‌چیز نفهمیده‌ایمگفت‌و‌گو با کن لوچ درباره پوپولیسم و اهمیت همبستگی
اگر مبارزه طبقاتی را نفهمیم، هیچ‌چیز نفهمیده‌ایم

• اخیرا برای چند فرد خیلی دوست‌داشتنی در ژاپن که داشتند مقاله‌ای می‌نوشتند صحبت می‌کردم و بر ضرورت فهم طبقه و ضرورت تضاد اصرار می‌کردم. یک زن خیلی دوست‌داشتنی به من گفت: «ما قصد داریم فیلم شما را به مقامات دولتی ژاپن نشان دهیم»، گفتم «خب، چرا؟»، و او گفت: «خب، برای اینکه ذهنیت‌شان را تغییر دهیم». گفتم «این اصل حرف من است! آن‌ها ذهنیت‌شان را تغییر نمی‌دهند، آن‌ها پایبند به دفاع از منافع طبقه حاکم‌اند و قرار نیست متقاعد شوند، باید از سر راه برشان داشت!» ...

کن لوچ (Ken Loach) کارگردان انگلیسی یکی از تحسین‌برانگیزترین صدا‌های سینمای زمانه ماست. آثار لوچ اغلب مضمون اجتماعی و سیاسی دارند. مجموعه آثار او درباره جنگ داخلی اسپانیا («زمین و آزادی»)، اعتصاب کارگران لس‌آنجلس («نان و گل‌های سرخ»)، اشغال عراق («مسیر ایرلندی»)، جنگ استقلال ایرلند («بادی که بر مرغزار می‌وزد»)، و جنبه‌های قهرآمیز دولت رفاه («من، دنیل بلیک») است. امروزه «شورش پوپولیستی» مجادله‌های زیادی درباره نقش نابرابری‌های اقتصادی و محرومیت اجتماعی به راه انداخته، ولی کن لوچ همواره یکی از بزرگ‌ترین راویان آگاهی طبقه کارگر و دگرگونی‌های آن در دوران نولیبرالیسم بوده است.

دبیرکل خانه کارگر: تورم غذایی در ایران عدد بالای 50 را نشان می‌دهددبیرکل خانه کارگر: تورم غذایی در ایران عدد بالای 50 را نشان می‌دهد
دبی-العربیه.نت
دبیرکل خانه کارگر ایران با بیان اینکه هیچکس حق ندارد در مورد تورم کوچک‌نمایی کند، بین تورم عددی و سایر تورم‌ها تفاوت قائل شد و عدد و ارقام در این رابطه را نامعتبر دانست زیرا تورم در زندگی کارگران بیداد می‌کند تا حدی که تورم در غذا عدد بالای 50 را نشان می‌دهد و این عدد تکان‌دهنده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، «علیرضا محجوب» دبیرکل خانه کارگر ایران، جمعه 14 دسامبر، در آئین افتتاح خانه کارگر دزفول گفت: «خوزستان از تمام استان های ما در زمینه صنعت و کار افضل است، ولی مشکلاتش هم زیاد است. از مسئولان می خواهم کارگران دزفول، خوزستان و ایران را برای احقاق حقوقشان یاری کنند».
وی افزود: «دزفول و حوزه این شهرستان با سابقه کشاورزی و صنعتی همواره با مشکلاتی برای کارگران مواجه بوده، امیدوارم با افتتاح خانه کارگر، گامی در مسیر کم کردن مشکلات کارگری برداشته شود».
دبیرکل خانه کارگر ادامه داد: «اگر دزفول 60 هزار بیمه‌گذار اصلی دارد، ولی حدود 200 هزار نفر باید از خدمات بیمه‌ای و حمایتی بهره‌مند باشند که آمار بالایی است و توجیه پذیر بود که ما با افتتاح و راه‌اندازی خانه کارگر موافقت کنیم تا در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزشی و مهارتی، رفاهی و مشاوره‌ای به این جمعیت بزرگ کمک کنیم».

حسین راغفر به یورونیوز: با دلار ۸ هزار تومان هم اقتصاد ایران ورشکسته خواهد شدحسین راغفر به یورونیوز: با دلار ۸ هزار تومان هم اقتصاد ایران ورشکسته خواهد شد
نوشته فرشته قاضی
ادامه روند نزولی قیمت ارز در ایران در حالی ادامه دارد که به گفته حسین راغفر، اقتصاددان، افزایش قیمت ارز توسط خود دولت و برای تامین کسری بودجه و جبران زیان های بانک ها صورت گرفته بود.
حسین راغفر، اقتصاددان و پژوهشگر حوزه فقر و عدالت اقتصادی در ایران در گفت‌وگو با یورونیوز می گوید که برنده افزایش شدید قیمت های ارز، بنگاه‌های بزرگ مثل پتروشیمی‌ها، فولاد و معدن بودند و بازنده، همه مردم ایران و بنگاه‌های تولیدی به‌خصوص تولید صنعتی در بخش خصوصی بود.
قیمت دلار در برابر ریال ایران در شهریور ماه ۱۳۹۶ حدود ۳۸۰۰ تومان بود اما هفته اول مهرماه گذشته رکورد تاریخی ۱۹ هزار و ۳۵۰ تومانی را ثبت کرد. بعد از شروع دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه این کشور در ۱۳ آبان ماه اما قیمت دلار رو به نزولی گذاشت و در حال حاضر در کانال ده هزار تومان در ایران معامله می شود. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است که علی خامنه ای، رهبر ایران از این بانک خواسته تا ارزش برابری ریال را در مقابل دلار آمریکا تقویت کند.
حسین راغفر می‌گوید: «قیمت دلار پایین تر هم خواهد آمد علت‌اش این است که رهبری هم تاکید کرده که این اتفاق بیفتد و به نظر من کمتر از این هم باید پایین بیاید برای اینکه نسبت به سال گذشته یعنی نسبت به ۹ و ۱۰ ماه پیش هنوز قیمت نزدیک به ۳ برابر است و با این قیمت‌ها عدم تعادل اقتصادی و بی ثباتی‌های متعددی عملا در اقتصاد و حوزه های اجتماعی شکل خواهد گرفت که نشانه‌های این عدم تعادل‌ها و پیامدهای اجتماعی – اقتصادی و حتی سیاسی آن می‌تواند بسیار مخرب باشد از این جهت دولت مجبور است قیمت دلار را پایین‌تر از این هم بیاورد.»
وی یک ارزیابی انجام می‌دهد و می‌گوید: «محاسبات ما نشان می دهد که با نرخ‌های بالای حتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که دولت از سال گذشته تصویر کرده بود هم عملا ما با رکودهای خیلی عمیق و گسترده روبرو خواهیم شد. بسیاری واحدهای تولیدی تعطیل خواهند شد که پیامدهایش بیکاری‌های گسترده و آسیب خوردن سطح رفاه مردم خواهد بود. از این رو به‌نظرم می‌رسد که این کاهش قیمت ارز حتما یک امر الزامی است برای اینکه از بروز عدم تعادل‌ها و بی ثباتی‌های مختلف اقتصادی اجتماعی و حتی سیاسی جلوگیری شود.»
بازی روانشناختی دولت در افزایش قیمت ارز

افزایش خیانت در زندگی‌ زناشویی در ایرانافزایش خیانت در زندگی‌ زناشویی در ایران
بر اساس مشاهدات میدانی میزان طلاق رسمی و یا عاطفی بویژه به دلیل خیانت به همسر در دهه اخیر در ایران بسیار افزایش یافته است اما آمار رسمی از میزان خیانت‌ در زندگی زناشویی در این کشور وجود ندارد.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی، فاطمه عباسی، اخیراً از افزایش خیانت به همسر در جامعه ایران صحبت کرده و افزوده است که امروزه با وجود آنکه خیانت در زندگی زناشویی هنوز در میان مردان ایرانی بیشتر دیده می شود، میزان موارد مشاهده این پدیده در میان زنان ایرانی افزایش یافته است.
رادیو فرانسه:
جامعه شناسان، روانشناسان و مشاوران خانواده نیز گفته‌اند که تنوع اشکال خیانت در جامعه ایران بیشتر شده است.
آیا معنای‌ خیانت در زندگی‌ زناشویی در جوامع مختلف فرق می‌کند؟
آیا اشکال خیانت در جامعه ایران و در دیگر جوامع یکسان است؟
دلیل یا دلایل افزایش خیانت به همسر در ایران چیست و آیا دلایل خیانت زنان و مردان یکسان است؟
آیا خیانت به همسر در لایه‌های خاصی از اجتماع بیشتر دیده میشود؟
آیا ویژگی های فرهنگی و اجتماعی ایران در افزایش خیانت به همسر نقش دارد؟
آیا راه حل این ﻣﺳﺄﻟﻪ در ایران و دیگر جوامع یکسان است؟
در مجله رادیوئی پژواک جامعه این هفته با مهرداد درویش پور، استاد دانشگاه «ملاردالن» و جامعه شناس ساکن سوئد، درباره این موضوع گفت‌وگویی کرده‌ایم که شما را به شنیدن آن دعوت می‌کنم
رادیو بین المللی فرانسه

پناهجوی سوری به دلیل برافراشتن پرچم حزب‌الله لبنان از اتریش اخراج شدپناهجوی سوری به دلیل برافراشتن پرچم حزب‌الله لبنان از اتریش اخراج شد
مقامات قضایی اتریش یک پناهجوی سوری را به دلیل برافراشتن پرچم حزب‌الله لبنان و سر دادن شعار حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در فرودگاه بین‌المللی وین، از این کشور اخراج می‌کنند.
یک پناهجوی سوری به نام فادی شمعون که گفته می‌شود پیش از این به عنوان پیکارجو در خدمت رژیم بشار اسد بوده و در کشتار شهروندان در قامشلی و حسکه دست داشته، هنگام استقبال از خانواده‌اش در فرودگاه شوخات وین (فرودگاه بین‌المللی وین) پرچم حزب‌الله لبنان در دست داشته و در تایید بشار اسد شعار سر داد.
این موضوع پناهجویان سوری را بر آن داشت تا گزارش او را به اداره پناهجویان و اتباع خارجی (Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl) که از ادارات تابع وزرات کشور اتریش است، بدهند. در پی شکایات مطرح شده، مقامات قضایی اتریش با احضار فادی شمعون در ۸ دسامبر ۲۰۱۸ تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کردند. او متهم است که در «گروه‌ها و احزاب تروریستی» عضویت دارد و یا از آنها حمایت می‌کند.
اگر چه هنوز محاکم قضایی اتریش حکم قطعی درباره سرنوشت فادی شمعون نداده‌اند ولی اگر اتهامات وارد شده به او ثابت شود، از این کشور اخراج خواهد شد. همزمان با ادامه تحقیقات مقامات اتریشی، هواداران رژیم اسد در شبکه‌های اجتماعی کمپین‌های متعددی برای جلوگیری از اخراج شمعون از اتریش به راه انداخته‌اند. به گفته رسانه‌های اتریش، حکم قطعی دادگاه درباره فادی شمعون ۲۶ دسامبر ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد.
فیلم‌های موجود از فادی شمعون در اینترنت نشان می‌دهد او پیش از این در خدمت رژیم اسد بوده و فرماندهی یک گروهان نظامی در قامشلی و حسکه را بر عهده داشت. در برخی از این فیلم‌ها شمعون در حالی دیده می‌شود که با استفاده از تسلیحات نیمه‌سنگین به سمت منازل شهروندان سوری شلیک می‌کند