Friday, December 14, 2018

آقازاده های ساکن آمریکا که نگران لغو اقامت شان هستند


آقازاده های ساکن آمریکا که نگران لغو اقامت شان هستند

وزارت خارجه آمریکا امروز از طرح اخراج یا لغو ویزای فرزندان و اعضای خانواده مقام‌های جمهوری اسلامی در آمریکا به عنوان بخشی از کمپین حداکثر فشار به ایران خبر داد؛ سوال اینجاست که چرا این طرح ممکن است در آنچه به ادعای آمریکا تلاش برای تغییر رفتار ایران است موثر واقع شود؟

سایت رویداد۲۴ نوشت: بریان هوک رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک ویدئو از احتمال اخراج و لغو ویزای فرزندان و خانواده مقامات ایرانی در آمریکا خبر داده است.

آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و مدعی است کمپینی تحت عنوان حداکثر فشار به ایران با هدف تغییر رفتار نظام جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده که تحریم‌های اقتصادی بخشی از آن است. با اظهارات امروز بریان هوک درباره بررسی طرح لغو ویزا و اقامت فرزندان و اقوام مقامات ایرانی، به نظر می‌رسد این کمپین ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

مادر ویلون زن: امیدوارم من را ببخشید که خوب ویلون نمی زنم
علی دایی سرپرستی ۵۰ کودک ساوجی را پذیرفتعلی دایی سرپرستی ۵۰ کودک ساوجی را پذیرفت

محمدی رئیس کمیته امداد شهرستان ساوه گفت: علی دایی پیشکسوت و آقای گل جهان سرپرستی ۵۰ کودک یتیم و بی‌سرپرست شهرستان ساوه را پذیرفت.
به گفته او قرار است ماهیانه از سوی آقای گل جهان کمک‌های نقدی برای حمایت از این کودکان پرداخت شود.

مرجع تقلید جعفر سبحانی: حذف مشق‌شب دانش‌آموزان خلاف قرآن و حدیث است!جعفر سبحانی: حذف مشق‌شب دانش‌آموزان خلاف قرآن و حدیث است!
جعفر سبحانی، که «مرجع تقليد» هم هست، امروز در قم در درس‌خارج‌‌فقه‌اش، گفته:
«تجربه به بشر ثابت کرده رسیدن به مقام بالا با زحمت میسر می‌شود.
اخیرا آموزش‌وپرورش تکلیف شب بچه‌ها را حذف کرده. سال‌ها تجربه نشان داده، بچه‌ها بعد از برگشت از مدرسه باید مشغول کار و مرور درس شوند.
نباید بچه ها را ننر بار آورد. با این شیوه بچه‌ها به جایی نمی‌رسند؛ باید تکلیف داشته باشند و مغزشان کار کند.
این شیوه و حذف تکلیف خلاف قرآن، حدیث و سیره بزرگان و علما است، امیدوارم وزیر آموزش‌وپرورش از این نظر برگردد و همان شیوه سابق خوب بود.»
اين آخوندک دیشب در دیدار با انجمن‌فرهنگی ناشران‌آموزشی هم گفته:
«این‌که امروز برخی مدرسه‌ها و استادان از تکلیف‌دادن به شاگرد خودداری می کنند، بسیار کار غلطی است که باید اصلاح شود.
رمز پیروزی مردان بزرگ همین‌است‌که در معرض مشکلات قرار گیرند تا پرورش یابند.»
در سال تحصیلی‌ جدید و به‌دستور وزیرآموزش‌وپرورش، تکلیف شب برای بخشی‌از دانش‌آموزان پایه‌های اول تا سوم از میان برداشته‌شده تا دانش‌آموزان تکلیف‌درسی‌شان را در مدرسه‌ها انجام‌دهند.
تکلیف‌شب که به‌گفته معاون آموزش ابتدایی وزارت‌آموزش‌وپرورش به برنامه تنش‌زا برای خانواده‌ها بدل‌شده، با برنامه مهارت‌آموزی در خانه در زمینه‌های انضباط‌اجتماعی، مسوولیت‌پذیری، حقوق‌شهروندی و محیط‌زیست جای‌گزین شده.