Monday, December 3, 2018

جنجال سخنان پروانه سلحشور؛ "چادرت را کنار بگذارپروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی جنجالی تازه به پا کرده و اظهارات متفاوتش درباره حجاب واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است. او سوال‌های مهمی را درباره اجبار به حجاب در کشور مطرح کرده است که تاکنون از سوی یک نماینده مجلس بی سابقه بوده است.

به گزارش فرارو، روز شنبه مناظره از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و در ان پروانه سلحشوری نماینده مجلس و فرشته روح افزا از فعالان اصولگرا در این مناظره حضور داشتند.

موضوع مناظره نیز «پوشش بانوان ایرانی پس از انقلاب» بود. این مناظره جزو معدود مناظره‌هایی است که تاکنون درباره حجاب برگزار شده است. در همین راستا سخنان مطرح شده از سوی پروانه سلحشوری نماینده اصلاح طلب مجلس درباره حجاب اجباری سروصدای زیادی به پا کرده است.

سلحشوری در این مناظره گفته است: "با پوشش ولنگاری کاملا مخالفم، اما معتقدم اگر بر محتوای دین کار شود و سیاست‌گذاری‌ها بر اساس آن صورت گیرد، اصلا نیازی به اجبار نیست. "

رنگ‌مویی که صورت دختری را به شکل توپ درآوردرنگ‌مویی که صورت دختری را به شکل توپ درآورد
العربیه.نت فارسی
یک دختر فرانسوی تصمیم گرفت کمی در شکل و شمایل خود تغییر ایجاد کند، بنابراین از رنگ مویی استفاده کرد که می‌رفت جانش را بگیرد.
روزنامه فرانسوی Le Parisien نوشت این رنگ مو، شکل ایستیل دختر فرانسوی 19 ساله را به دلیل حساسیتی که ایجاد کرد، تغییر داد.
ایستیل رنگ مو را از یک سوپرمارکت خرید. قبل از استفاده، آزمایش حساسیت انجام داد، اما به جای 2 روز، تنها 30 دقیقه صبر کرد.
ایستیل می‌گوید: «کار احمقانه‌ای کردم. می‌خواهم به دیگران هشدار دهم تا مثل من رفتار نکنند».
عامل حساسیت ماده پارافنیدلینیدمین است که در ساخت رنگ‌ها به کار می‌رود. چند ساعت پس از آن‌که ایستیل از رنگ موی قهوه‌ای استفاده کرد، پوست سرش از جلو، شروع به شکافته شدن کرد.
این دختر جوان با اورژانس تماس گرفت. در آن مدت کوتاه حجم سرش از 56 سانتیمتر به 63 سانتیمتر رسید.
در اورژانس به او دارو دادند و به منزل بازگشت. اما پوست سرش همچنان شکافته می‌شد و او نیز نفسش بالا نمی‌آمد.
پس از بستری شدن در بیمارستان و دریافت درمان، وضعیت جسمی‌اش رو به بهبودی گذاشت اما حجم سرش هنوز به حالت طبیعی باز نگشته است.
ایستیل عکس‌هایی از سرش پس از درمان را در منتشر کرد و نوشت: «نزدیک بود بمیرم، نمی‌خواهم این وضعیت برای دیگران تکرار شود».
به نوشته روزنامه فرانسوی، دو تا سه درصد از مردم از پارافنیدلینیدمین حساسیت دارند.