Tuesday, November 20, 2018

درباره‌ی طرحی «محرمانه» از «بیت آقا»
- یکی از طرح‌های مهم جمهوری اسلامی این است که دایره‌های مخالفین خود را با برنامه‌ریزی و محاسبات دقیقِ تفرقه‌اندازانه و ایجاد انشقاق از هم بپاشاند!
- همچنین نظام می‌خواهد با بهره گرفتن از «یهودستیزی و عرب‌ستیزی»، ایرانیان را به سوی دفاع از «غرور ملّی» سوق داده و از آن به سود خود بهره‌برداری کند تا بتواند سرنیزه‌ای را که به سوی قلب نظام هدف گرفته شده به جهت دیگری برگرداند!

سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ برابر با ۲۰ نوامبر ۲۰۱۸

شهریار روشنگر – چندی پیش نوشته‌ای دریافت شد که گویا طرحی بود «محرمانه» که از داخل دایره فوقِ محرمانه و شخصی «آقا» فرستاده شده بود. این طرح حاوی پیشنهادهایی در مورد گزینه‌های استراتژیک در مقابله با بحران‌های سیاسی داخلی و برون‌مرزی کشور بود.
محتوای کاغذ بسیار جالب و قابل تأمل است: نخست آنکه، بر خلاف نظریاتی که نظام کنونی بی‌لیاقت و بی‌سواد است دست کم این نوشته‌ی بخصوص نشان می‌دهد که دایره‌ی شخصی «آقا» آشنایی کامل و روشنی با آخرین روندهای کاربُردی و فناوری در امور استراتژیک و مدیریت بحران  (crisis management) دارد.

تعویض شاهزاده ها در عربستانتعویض شاهزاده ها در عربستان
خاشقجی بن سلمان را از تخت سلطنت کنار زد!
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، شاهزادگان سعودی به دنبال جانشینی شاهزاده احمد به جای بن‌سلمان هستند.
منابعی در داخل خاندان پادشاهی عربستان به خبرگزاری رویترز خبر دادند که در پی آشفتگی داخلی به دلیل قتل جمال خاشقجی، برخی اعضای خاندان حاکم بر عربستان در حال مذاکره برای جلوگیری از رسیدن بن سلمان به پادشاهی در این کشور هستند.اما تا زمانی که ملک سلمان که هم اکنون 82 سال دارد زنده است نمی‌توانند اقدامی کنند و می‌دانند که پادشاه علیه فرزند خود اقدامی نخواهد کرد.
شاهزادگاه در حال مذاکره درباره این احتمال هستند که احمد بن عبدالعزیز که 76 سال داشته و جوانترین برادر تنی ملک سلمان و عموی ولیعهد است جانشین پادشاه شود.
به گزارش رویترز مقامات ارشد آمریکایی حمایت خود را از شاهزاده احمد که برای حدود 40 سال معاون وزیر کشور بوده اعلام کرده‌اند. آمریکا اطمینان دارد که شاهزاده احمد اصلاحات سیاسی و اقتصادی که محمد بن سلمان آغاز کرده را تغییر یا معکوس نخواهد کرد.

مرگ پدر و پسر ۶ساله اش در اثر گرسنگیساکنین یکی از محلات بندر انزلی از مرگ پدر و پسر ۶ساله اش در اثر گرسنگی میگویند.
این همسایه ها میگویند: پدر قبل از مرگش به دلیل نیاز مالی خانه رافروخته وباهم

رویش گفتمان ضدسرمایه داری و درس های بزرگ مبارزه پرشکوه کارگران هفت تپه!رویش گفتمان ضدسرمایه داری و درس های بزرگ مبارزه پرشکوه کارگران هفت تپه! 
تقی روزبه
مبارزات درخشان کارگران هفت تپه تا همین جا هم دارای پپام های مهم و الهام بخشی برای کل کارگران ودیگر جنبش های اجتماعی و رادیکالیزه کردن جنبش ضدسیستم بوده است. آن ها در عین مبارزه مشخص علیه وضعیت مشخص خود و بکارگیری انواع ابتکارات در مقاومت و مبارزه خود، اما درعین خاص بودگی اش به شکل نمایانی حامل مؤلفه های عام و فرامحلی هستند. و همین ترکیب خلاق  در متن یک مقاومت درخشان است که به آن اهمیتی بیش از یک مبارزه مشخص و محلی یک مؤسسه تولیدی در شرایط مشخص می دهد. آن ها در عمل و شعارهای خود به نحو درخشانی انگشت بردردهای عمومی و جهت گیری عمومی برای مقابله با آن ها می کنند. البته چنین فرایندی در حال شدن است و در این میان نکته مهم و اصلی جهتی است که این جنبش آن را نشان می دهد:
الف- با پژواک گسترده شعارنان-کار-آزادی-اداره شورائی!
ب-علیه سیاست خصوصی سازی!