Sunday, November 18, 2018

ده سازمان چپ ایرانی برای همکاری با یکدیگر متحد شدندده سازمان چپ ایرانی برای همکاری با یکدیگر متحد شدند

ده گروه و سازمان سیاسی چپگرای ایرانی با انتشار فراخوانی همکاری مشترک خود را اعلام کردند و آن را "گامی جهت ایجاد یک اتحاد گسترده" دانستند.
امضاکنندگان این فراخوان بر "ضرورت اتحاد وسیع برای استقرار دموکراسی، جمهوری و فدرالیسم در ایران و ارزش های چون رواداری، پلورالیسم، جدایی دین و دولت"... تأکید کرده و مبانی طرح مشترک همکاری خود را برشمرده اند.
آنها نوشته اند که استقرار یک نظام دموکراتیک در شکل جمهوری پارلمانی لائیک، تقسیم قدرت در ساختار سیاسی ایران، ایجاد یک نظام سیاسی و اداری فدرال، تأمین برابری حقوقی شهروندان، تأمین برابری حقوقی زنان و مردان، لغو مجازات اعدام، برقراری روابط سیاسی ایران با همۀ کشورها و مخالفت با دخالت نیروهای خارجی در امور مربوط به حق تعیین سرنوشت مردم ایران و آلترناتیوسازی توسط آنها... از جمله اهداف مهم طرح همکاری گروه ها و سازمان های امضاءکنندۀ فراخوان همکاری مشترک است.
امضاکنندگان این فراخوان عبارتند از :
اتحاد دموکراتیک آذربایجان – بیرلیک
جنبش جمهوریخواهان دموکرات و لائیک ایران
حزب تضامن دموکراتیک اهواز
حزب دموکرات کردستان ایران
حزب دموکرات کردستان
حزب کومه له کردستان ایران
حزب مردم بلوچستان
سازمان فدائیان خلق ایران
شورای موقت سوسیالیست های چپ ایران
کومه له زحمتکشان کردستان 

نظام جمهوری اسلامی؛ تولیدکننده جمشید بسم‌الله و سلطان سکهنظام جمهوری اسلامی؛ تولیدکننده جمشید بسم‌الله و سلطان سکه


مهرماه سال ۱۳۹۰، بازار آزاد ارز ماه‌هاست که با شوک‌های قیمتی روبه رو است، حتی اعلام نرخ ۱۲۲۶ تومان برای هر دلار در بهمن ماه ۱۳۹۰ که محمود بهمنی، رئیس کل وقت بانک مرکزی با قرار گرفتن در برابر دوربین‌های صداوسیما آن را اعلام کرد، سبب نشده تا نوسانات در چهارراه استانبول، پیاده‌روهای منوچهری و پاساژ افشار، آرام گیرد.

در این بین بازداشت و دستگیری دلالان و سفته‌بازان نیز از جمله سیاست‌های تکمیلی دولت و بانک‌مرکزی برای کنترل بازاری است که از کنترل خارج شده و مهارناپذیر می‌نمایاند.

٧۶ رده صعود براى والیبال دختران ایران


تیم والیبال زنان ایران و حضور در مسابقات سال ۱۹۶۶. بانوان ایرانی در اولین حضور آسیایی خود مدال برنز را به خانه آوردند.
٧۶ رده صعود براى والیبال دختران ایران

تیم ملى والیبال بانوان ایران در آخرین رده‌بندى فدراسیون جهانى والیبال روز شنبه این هفته با ٧۶ پله صعود در مکان ٣٩ جهان قرار گرفت.
در رتبه‌بندى جدید ایران با ١٠ امتیاز همراه تیم هاى فرانسه، اسلوانى، گواتمالا، کاستاریکا، نیکاراگوئه و جزایر فیجى در جایگاه سى و نهم دنیا دیده مى‌شود.
تیم ملى والیبال چین با یک رتبه سقوط تا رده دوم پایین آمده و صربستان قهرمان جهان در سال ٢٠١٨ با دو پله صعود رتبه نخست والیبال مردان جهان را به خود اختصاص داده است. در این رده‌بندى ٣ تیم آسیایى حضور دارند.
ده تیم والیبال برتر جهان اینها هستند:
١-صربستان
٢-چین
٣-آمریکا
۴-برزیل
۵-روسیه
۶-ژاپن
٧-هلند
٨- ایتالیا
٩-کره جنوبى
١٠-جمهورى دومینیکن

کیهان لندن

«حاج‌سعید» خطاب به آملی‌لاریجانی: فَنر در برود «آخوندکشی» راه می‎افتد!«حاج‌سعید» خطاب به آملی‌لاریجانی: فَنر در برود «آخوندکشی» راه می‎افتد!
کیهان لندن
-همزمان با اعدام «سلطان سکه» فیلمی از سخنرانی تند پاسدار قاسمی علیه رییس قوه قضاییه منتشر شده.
-قاسمی خطاب به آملی‎لاریجانی گفته «ترسم اینه که خدای نکرده شما درایت نداشته باشی».
- سعید قاسمی از لایجانی خواسته در مورد مال و اموال خودش و برادرهایش شفاف‎سازی کند.

پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ برابر با ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸

(+ویدئو) وبسایت امنیتی «خط ۵۷» یک سخنرانی از سعید قاسمی ملقب به «حاج سعید» از چماق‎بدست‎های حزب‎الله منتشر کرده که وی در آن خطاب به صادق آملی‎لاریجانی رییس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی حملات بسیار تندی می‎کند و حرف از «در رفتن فنر» و «آخوندکُشی» به میان می‌آورد!


پاسدار قاسمی در این ویدئو که حدود دو دقیقه است می‌گوید: «…اونا فکر میکنن زبان‌ها را میشه بُرید، اما حلقوم‎ها رو که فریاد میکنه نمیتونن بِبُرن، ترس ما ریاست محترم قوه قضاییه فقط اینه که وقتی زیاد و بیش از حد روی این فنر فشار بیاد این فنر یجایی یک جهشی میکنه که جلوش رو نمیشه گرفت.»
او با اشاره به تظاهرات اعتراضی دی‎ماه سال ۱۳۹۶ ادامه می‎دهد: «شما مردمی که بعد از فتنه ۸۸ فتنه‎های سنگین رو به خصوص تو مشهد کف خیابونا دیدید، تو [اون] شرایط وقتی ورق یک‎باره برمیگرده یکی از اینها [آخوندها] حتی عبا و عمامه را در میاره و میگه اوه اوه هوا پَسه، شیر تو شیر شده دارن آخوندکشی میکنن» و سپس تاکید می‎کند «دیدیم تو این مدت‌ها، اگر قبلاً ندیده بودیم الان تو این جریانات دیدیم، تو همین مشهد.»
قاسمی در ادامه خطاب به آملی‎لاریجانی می‎گوید: «ترسم اینه که خدای نکرده شما درایت نداشته باشی، مردم سوال دارن، ریاست محترم قوه قضاییه نسبت به جنابعالی داداشای محترم این اموالی که رفته بیرون، زمین‎هایی که شایعه است شما داری، قضات سر به هوا احکام بیخودی که صادر کردید، تمام دزدها و فراری‎ها و قاچاقچی‎ها وِل‌اند، همه دارن می‎بینن، بعد شما تو جریانات سیاسی سه سوت واسه یارو حکم می‌بُری؟»

اوخر مهرماه ۱۳۹۷ نیز قرارگاه سایبری عمار وابسته به باند برادران طائب در اطلاعات سپاه یک ویدئو از قاسمی منتشر کرد که وی در آن نیز خطاب به دولتی‎ها و حسن روحانی می‎گوید «اتوبوس شما به سمت پرتگاه می‌‏رود و ما عُمراً در آن بمانیم!»
در یکی دو سال اخیر در درون نظام بیشترین حمله علیه برادران لاریجانی که بر ریاست دو قوه‌ی اصلی کشور، قضاییه و مقننه، تکیه زده‌اند، از سوی محمود احمدی‎نژاد، اسفندیار رحیم‎مشایی و حمید بقایی بوده است که بجز احمدی‎نژاد دو نفر دیگر آنها در زندان هستند. این در حالیست که بخش مهمی از جامعه دست همه‌ی دست اندرکاران رژیم را در یک کاسه می‌داند و اعتمادش نسبت به کلیت نظام از بین رفته است.
گفتنی است فیلم سخنرانی سعید قاسمی علیه لاریجانی همزمان با اجرای حکم اعدام حمید مظلومین مشهور به «سلطان سکه» و همدستش به جرم اخلال در نظام اقتصادی منتشر شده است. همچنین گفته می‌شود که یکی از دلایل اصلی اعدام مظلومین ارتباطش با باند حمید بقایی است و مظلومین بوده که انتقال میلیون‎ها دلار ارز توسط سپاه قدس به کشورهای آفریقایی را لو داده است.

درخواست خامنه‌ای از رییس جمهوری عراق برای حفظ «حشد الشعبی»
درخواست خامنه‌ای از رییس جمهوری عراق برای حفظ «حشد الشعبی»
رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با رییس جمهور جدید عراق خواستار «حفظ» گروه حشد الشعبی، از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت ایران، شد.
به گزارش خبرگزای ایرنا، آیت‌الله علی خامنه‌ای روز شنبه ۲۶ آبان در دیدار با برهم صالح گفت که «نمونه بارز نتایج فوق‌العاده تکیه بر جوانان، شکل‌گیری حشدالشعبی در جریان مبارزه با تروریسم تکفیری بود که باید آن را حفظ کرد».
حشدالشعبی یا همان «نیروهای داوطلب و مردمی» که عمدتاً از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه تحت حمایت تهران تشکیل می‌شود در آذرماه سال ۹۵ توسط مجلس عراق به عنوان نیروی ذخیره برای ارتش و پلیس این کشور به رسمیت شناخته شد.
فرماندهان ارشد نظامی ایران بارها «حشد الشعبی» را با نیروهای بسیج وابسته به سپاه پاسداران ایران مقایسه کرده و به تأثیرپذیری این نیروها از ایران افتخار کرده‌اند.
در همین حال آمریکا ۱۲ شرط را برای دستیابی به توافقی جدید با ایران مطرح کرده است. از جمله اینکه جمهوری اسلامی به استقلال عراق احترام بگذارد و به خلع سلاح و انحلال گروه‌های شبه نظامی شیعه اقدام کند.