Wednesday, November 14, 2018

تنها در مملکت آخوندها
خبرآنلاین- فعالان و حامیان محیط زیست خوزستان همچنان روی امحای نزدیک به ۳۰۰ قلاده سگ در اهواز تأکید دارند اما «محمدرضا قنواتی» مدیرعامل سازمان پسماند شهری اهواز تعداد سگ‌های امحا شده را سه قلاده می‌داند و تأکید می‌کند این امحا ربطی به شهرداری اهواز ندارد.

شرکت پسماند شهرداری به گفته قنواتی ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی سگ‌های بی‌صاحب شهری دارد اما این اعتبار هزینه نمی‌شود. با وجود این، فعالان حوزه محیط زیست خوزستان از رقابت پیمانکاران برای از بین بردن سگ‌ها خبر می‌دهند.

به گفته برخی از آنها کشتن و از بین بردن هر سگ بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان برای صاحب لاشه درآمدزایی دارد با وجود این قنواتی هیچ‌کدام از این آمار و ارقام را تأیید نمی‌کند و از شکایت از «افسانه عربی فرد» مسئول انجمن حمایت از محیط زیست و حیوانات خوزستان به‌دلیل نشر فیلم‌های سگ‌سوزی خبر می‌دهد!!

فیلم‌هایی که «افسانه عربی فرد» از سوختن سگ‌ها زیر تایرهای پلاستیکی منتشر کرد به واکنش گسترده افکار عمومی منجر شد. هنرمندانی چون شهره سلطانی بازیگر و رضا صادقی خواننده پاپ در واکنش به آنچه در اهواز بوقوع پیوست پویش حامیتم را تشکیل دادند که با حمایت شخصیت‌های هنری دیگر رو به رشد.

افسانه عربی فرد در واکنش به حرف‌های قنواتی می‌گوید: تعداد واقعی سگ‌هایی که سوخته شده‌اند مشخص نیست چون لاشه‌ها روی هم ریخته شده. مثلا با کپه‌ای از دست و جمجمه سگ‌ها رو به روییم، یا در بعضی از نقاط سگ‌ها روی هم پرس شده‌اند و نمی‌شود تعداد آنها را تخمین زد اما لااقل اسکلت ۷۰ سگ سوخته به صورت کامل یعنی سر و ستون فقرات وجود دارد.

او که پرستاری خوانده و دانشجوی دامپزشکی است از عقیم شدن سگ‌های بی‌صاحب توسط انجمن حامیان محیط زیست و حیوانات اهواز خبر می‌دهد اما تأکید می‌کند که در این عقیم‌سازی سازمان‌های متولی چون شهرداری، بهداشت، فرمانداری، محیط زیست و... با آنها همکاری ندارند. او خود محلی برای نگهداری سگ‌هایی که در تصادف یا حادثه‌ای نقص عضو شده‌اند دارد اما سگ‌های سالم را بعد از عقیم‌سازی به افراد علاقه‌مند واگذار می‌کند.

عیسی هاشمی پسر خانم ابتکار مقیم آمریکااعدام سلطان سکهخرین سخنان سلطان سکه قبل از اعدام


آخرین سخنان سلطان سکه قبل از اعدام

سحرگاه روز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ حکم وحید مظلومین فرزند حبیب‌اله و محمد اسماعیل قاسمی فرزند غلامعلی که به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به اعدام محکوم گردیده بودند، به اجرا گذاشته شد. او ملقب به سلطان سکه بود.
او در آخرین لحظات زندگی می‌گوید برای خودم اسم و رسمی دارم کسی نیست که در صنف ما من را نشناسد. خبرنگار خبرگزاری قوه قضاییه چندی پیش از اعدام گفتگویی با او انجام داده که در ادامه می‌خوانیم:
در زندان اوین سراغ یکی از محکومان اعدام این روز‌های قوه قضائیه رفتیم با نام وحید مظلومین می‌شناختمش، اما در هنگام معرفی خودش گفت: به نام خدا وحید مظلومی هستم متولد ۱۳۴۱ نام پدر حبیب الله سال ۵۶ دیپلم گرفتم و یک دیپلمه معمولی هستم سطح تحصیلاتم هم در همین حد است. در تاریخ ۱۰ تیر ماه ۹۷ دستگیر شدم.
از همان ابتدا بنایش را بر پاسخ ندادن و دور زدن سوالات خبرنگار گذاشته است می‌گوید یک شبِ سلطان سکه شدم و به اینجا رسیدم. ‌

الزامی شدن اجازه همسر و پدر برای کوهنوردی زنان در خراسان رضویالزامی شدن اجازه همسر و پدر برای کوهنوردی زنان در خراسان رضوی
هیات کوهنوردی استان خراسان‌رضوی در بخشنامه‌ای اعلام کرده که زنان متاهل برای شرکت در برنامه‌های طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی باید از همسر خود اجازه داشته باشند. این هیات افزوده که زنان مجرد و زیر ۲۰ سال نیز باید از «ولی قهری(پدر)» خود اجازه بگیرند. این بخشنامه روز ۱۳ آبان امسال به باشگاه‌های کوهنوردی ابلاغ شده و با استناد به «ماده ۱۱۰۵ قانون مدنی و نیز فتاوای علمای دین»، آمده است که «برای صیانت از بنیان و اساس خانواده‌ها، اجازه همسر برای شرکت خانم‌های متاهل و اجازه ولی قهری برای خانم‌های مجرد و نوجوانان تا سن ۲۰ سال الزامی است».