Sunday, November 11, 2018

با شما همصدا نمی شویم زیرا صدای شما صدای حجاریان هاست! م.سحربا شما همصدا نمی شویم زیرا صدای شما صدای حجاریان هاست! م.سحر
دارو تحریم نشده! محصولات کشاورزی تحریم نشده!
آقایان و دوشیزگان سلبریتی نگران نباشید.
اگر خیلی هنرمندید، خیلی شاعرید خیلی نویسنده و خیلی نوازنده و خیلی نقاشید ، نگران غارت ها و چپاول ها و بیداد بی وقفۀ حکومت آخوندی باشید که 40 سالست زندگی را بر ایرانیان تحریم کرده است.
شادی را تحریم کرده است.
انتخاب پوشش را تحریم کرده است.
آزادی و انسانیت را در آن سرزمین بلا زده تحریم کرده است.
نفس کشیدن را تحریم کرده است.
دوست داشتن ایران و سرزمین و تاریخ و فرهنگ و نمادهای بنیادی و کهنسال ایران مثل نوروز و سده و تیرگان و سوری و جشن های دیگر را تحریم کرده است.
شنیدان صدای آواز زنان را و دیدن ساز از تلویزیون را تحریم کرده است.
ایران را ، ایران تاریخی و فرهنگی و ملی را تحریم کرده است.
حقیقت را تحریم کرده است.

آنا اسکیمانی ، نماینده ایرانی - آمریکایی - تحریم‌های آمریکا، موجب مشکلات بسیاری برای مردم عادی ایران شده است، مانند کمبود دارو
آنا اسکیمانی ، نماینده ایرانی - آمریکایی   - تحریم‌های آمریکا، موجب مشکلات بسیاری برای مردم عادی ایران شده است، مانند کمبود دارو
آنا اسکیمانی ، نماینده ایرانی - آمریکایی مجلس ایالت فلوریدا آمریکا از حزب دمکرات در گفتگو با یک سایت خبری در ایران با جمهوری اسلامی همراه شد: عملکرد ترامپ زندگی مردم ایران را دشوار کرده است. تحریم‌های آمریکا، موجب مشکلات بسیاری برای مردم عادی ایران شده است، مانند کمبود دارو. من چند بار به ایران سفر کرده‌ام. اولین بار سال
 رویداد۲۴ آنا اسکیمانی تا هفته پیش برای ایرانیان چهره‌ای گمنام بود، اما نتیجه انتخابات آمریکا که مشخص شد، معلوم شد یک ایرانی تبار به مجلس ایالتی آمریکا از حوزه فلوریدا راه پیدا کرده است. از این جهت نام او در اولین‌ها قرار گرفته است؛ اولین ایرانی تباری که به یکی از مجالس آمریکا راه پیدا کرده است. او ریشه ایرانی خود را پنهان نمی‌کند و البته در گفت‌وگوی خود با رویداد۲۴ تاکید می‌کند که به سختی ایرانی صحبت می‌کند و پیشنهاد می‌دهد سوال‌های ما از او به زبان انگلیسی باشد.
آنا اسکیمانی در دوران دانشجویی در دانشگاه UCF عضو سازمان دانشجویان ایرانی بوده است. او دو مدرک لیسانس در رشته‌های علوم سیاسی و مطالعات زنان از دانشگاه دموکرات UCF دریافت کرده و مدرک فوق لیسانس خود را در رشته مدیریت غیرانتفاعی و مدیریت دولتی همین دانشگاه در سال ۲۰۱۵ دریافت کرده است. آنا اسکیمانی در حال حاضر دانشجوی دکترای رشته امور عمومی است و به عنوان استادیار نیز تدریس می‌کند. متن گفت‌وگوی کوتاه رویداد۲۴ با آنا اسکیمانی را در ادامه می‌خوانید:

*تصور شما از ایران چیست؟
مردم ایران زیبا، هوشمند و بلندپرواز هستند و شایسته تمام فرصت‌ها  تا بتوانند زندگی  خود را به حداکثر کیفیت  برسانند. می‌دانم که در ایران محدودیت‌هایی برای پوشش و همچنین سانسور وجود دارد. من از مبارزه مردم ایران برای حقوقشان و از تلاش فعالان صلح الهام می‌گیرم.
*آیا دوست دارید به کشور مادری خود سفر کنید؟
بله. من چند بار به ایران سفر کرده‌ام. اولین بار سال ۲۰۰۵ بود که قصد داشتیم خاکستر مادرم را به دریای خزر بریزیم. دو بار دیگر به ایران آمده‌ام که آخرین بار در سال ۲۰۰۷ بود. من مایلم باز هم به زودی به ایران سفر کنم، اما تنش سیاسی بین دولت ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران، این سفر را مشکل کرده است.
*پیام شما به افرادی که برای حقوق زنان و برای صلح مبارزه می‌کنند، چیست؟
به آنها می‌گویم در این کار باقی بمانید، ما شما را می‌بینیم و شما را می‌شنویم. ما از حمایت شما الهام گرفته‌ایم. این به من یادآوری می‌کند که نسبت به هیچ چیزی بی‌تفاوت نباشم و از تلاش‌های برابری‌خواهانه در کشور و در سراسر جهان حمایت کنم.
*معاهده برجام بین ایران و ۶ قدرت جهانی از جمله آمریکا امضا شد. اما خروج ایالات متحده از برجام و تحریم‌های این کشور، موجب مشکلات بسیاری برای مردم عادی ایران شده است، مانند کمبود دارو و افزایش قیمت مواد غذایی. آیا با ایده ترامپ مبنی بر فشار حداکثری به ایران موافق هستید؟
من با رئیس جمهور ترامپ و تاکتیک‌هایش موافق نیستم که زندگی روزمره مردم ایران را دشوارتر می‌کند. من همچنین از قوانین محدود کننده سفر حمایت نمی‌کنم و نسبت به این قوانین از روز اول اعتراض کردم

 

زعفران بدون خاک و آب، به روش هواکشتمحمد خزایی دبیر کارآفرینی دبیرستان تیزهوشان و هوشمند کرمانشاه در پیلوت منزل مسکونی خود موفق به تولید زعفران بدون خاک و آب، به روش هواکشت(ایرو پونیک)با کیفیت فوق العاده شد.

سلفی نجفی شهردار سابق تهران با زن جوانشبه گزارش رکنا، محمدعلی نجفی شهریور ماه سال ۹۶ شهردار تهران شد و اواخر اسفند به دلیل بیماری استعفا کرد و در ابتدای سال ۹۷ بهشت را ترک کرد.
در همان ایام موضوعات زیادی درباره استعفای نجفی مطرح شد. اما همسر جدید شهردار سابق تهران بعد از ۸ ماه پرده از حواشی برداشت و گفت: هر فردی می تواند عاشق شود و ازدواج کند، همه انسان ها تا زمانی که جان دارند حس دوست داشتن در وجودشان است.
خانم جدید آقای نجفی ادامه می دهد: یک عده می گویند اینها طلاق می گیرند و اختلاف سنی دارند، این حرف ها چیست؟ این سخنان را می گویند تا به زعم خود برای تخریب دکتر نجفی نظرها را جلب کنند، متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم در حالیکه من عقدنامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت