Wednesday, November 7, 2018

چرا "ماشین ترور" جمهوری اسلامی ترمز ندارد؟


در ترور رستوران میکونوس در سال ۱۳۷۱، صادق شرفکندی، همایون اردلان، فتاح عبدلی و نوری دهکردی کشته شدند

چرا "ماشین ترور" جمهوری اسلامی ترمز ندارد؟
دویچه وله: با طرح اتهامات جدید دانمارک، اکنون هفت کشور اروپایی دست‌کم در چهار پرونده جمهوری اسلامی را متهم کرده‌اند. جمشید برزگر در تحلیل خود به این پرسش پرداخته که چرا موتور ماشین ترور جمهوری اسلامی بار دیگر روشن شده است؟

با طرح اتهامات جدید دانمارک، اکنون هفت کشور اروپایی، اتریش، فرانسه، بلژیک، هلند، آلمان، دانمارک و نروژ دست کم در سه پرونده ترور موفق و ناموفق مخالفان جمهوری اسلامی، انگشت اتهام را متوجه نیروهای امنیتی این کشور کرده‌اند. چرا موتور ماشین ترور جمهوری اسلامی، آن هم در شرایط فعلی، بار دیگر روشن شده است؟

با باز شدن پرونده جدیدی از اتهام تلاش برای انجام عملیات تروریستی در خاک اروپا، اکنون به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی برای متقاعد کردن اروپایی‌ها در کم اثر کردن تحریم‌های آمریکا با مشکلات بیشتری مواجه است.

رئیس جمهور راست گفته است!؟زهرا تخشیت، نوه آیت الله محمد یزدی در نیویورک جینگیلی آمریکا


زهرا تخشیت، نوه آیت الله محمد یزدی در نیویورک
جینگیلی آمریکا

آمریکا در تحولی ناگهانی برای اطلاعاتی درباره رهبران حزب کارگران کردستان جایزه تعیین کردآمریکا در تحولی ناگهانی برای اطلاعاتی درباره رهبران حزب کارگران کردستان جایزه تعیین کرد

دبی-العربیه.نت
ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 6 نوامبر اعلام کرد جایزه‌های مالی بسیار بزرگی را برای اطلاعاتی که منجر به کشف هویت یا مخفیگاه رهبران ارشد حزب ممنوعه کارگران کردستان ترکیه موسوم به «پ ک ک» شود، در نظر گرفته است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی سفر متیو پالمر، معاون وزیر امور خارجه آمریکا به آنکارا سفارت آمریکا بیانه‌ای در این رابطه منتشر کرد.
در این بیانیه آمده است که واشینگتن جایزه‌هایی به ارزش 5 میلیون دلار برای دریافت اطلاعاتی درباره «مراد قریلان» تعیین کرده است.
همچنین آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به کشف هویت یا یافتن مخفیگاه «جمیل بیک» و «دوران کالخان» شود، به ترتیب 4 و 3 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.
ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، حزب کارگران کردستان را سازمانی تروریستی می‌دانند.
از زمان آغاز اولین عملیات حزب کارگران کردستان در سال 1984 در ترکیه تاکنون بیش از 40 هزار تن کشته شده‌اند.