Thursday, October 25, 2018

رضا تقی‎زاده: فروپاشی جمهوری اسلامی اجتناب‌ناپذیر استرضا تقی‎زاده: فروپاشی جمهوری اسلامی اجتناب‌ناپذیر است
کیهان لندن ـ حامد محمدی :
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، ششم اکتبر (۱۲مهر) در یک سخنرانی به بیان تشریح استراتژی جدید آمریکا برای مبارزه با تروریسم و دستیابی به امنیت پایدار پرداخت که یکی از اصلی‎ترین محورهای آن «مبارزه با تروریسم با تمرکز روی ایران و شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی» بوده است.

دستور کار وزارتخانه‌های خزانه‌داری، خارجه و دفاع آمریکا و همچنین نهادهای امنیتی این کشور تعقیب و شناسایی و قطع منابع مالی سازمان‎های تروریستی است که زیر چتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعال‌اند و منافع آمریکا و متحدان ایالات متحده را تهدید می‌کنند.

کراوات نزنید حتی شما مجسمۀ دکتر شریعتی‌!عصر ایران؛ مصطفی داننده- مسؤولان پردیس دکتر شریعتی دانشگاه فرهنگیان ساری تصمیم گرفتند مجسمه علی شریعتی را بسازند. مجسمه ساحته شد و ناگهان مسؤولان دانشگاه دیدند که اِاِاِاِ چرا علی شریعتی کراوات دارد؟
مسؤولان دانشگاه بعد از دیدن این فاجعه تصمیم گرفتند کراوات مذکور را حذف کنند. کراوات حذف شد و الان دکتر شریعتی در ساری، کراوات ندارد.
خیلی مسئله مهمی است. واقعا کراوات مجسمه دکتر شریعتی تاثیر بسیار زیادی بر روی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ساری خواهد گذاشت. اگر فردا همه دانشجویان این دانشگاه با کراوات به محل تحصیل خود آمدند، چه باید کرد؟
می‌دانید در پس این کراوات چقدر فساد نهفته است؟

واقعا باید از مدیریت مسؤولان این دانشگاه تشکر و از آنها قدردانی کرد که جلوی یک معضل بزرگ اجتماعی را گرفتند و کمک بزرگی به جامعه ایران کردند!
خیلی از ما فکر می‌کنیم مشکلات کشور ناشی از تصمیمات خارجی و تحریم‌هاست. مثلا همین آقای ترامپ که از وقتی آمده، تمام تلاش خود را انجام داده تا ایران به سختی روزهای خود را شب و شب‌های خود را صبح کند.
ولی وقتی با عینکی دقیق مشکلات کشور را رصد می‌کنی متوجه می‌شوی که مشکل اصلی در داخل و تصمیمات مدیران و مسؤولان کشور است. نمونه بارزش همین دانشگاه فرهنگیان ساری!