Sunday, October 14, 2018

کودکان ایرانی در زیر نعلین آخوندهاانتشار سند الگوی پیشرفت اسلامی: تا سال ۱۴۴۴ جزو ۷ کشور برتر دنیا می شویمانتشار سند الگوی پیشرفت اسلامی: تا سال ۱۴۴۴ جزو ۷ کشور برتر دنیا می شویم
 «سند اولیه الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت» روز یک‌شنبه، ۲۲ مهر، بر روی وب‌سایت اطلاع‌رسانی رهبر جمهوری اسلامی قرار داده شد و در هدف‌گذاری‌های آن ذکر شده که جمهوری اسلامی ایران باید تا سال ۱۴۴۴ خورشیدی «در میان پنج کشور پیشرفته جهان در تولید اندیشه، علم و فناوری» جای بگیرد.
در متن این سند که رسانه‌های داخلی هدف آن را رسیدن به «تمدن نوین ایرانی اسلامی» ذکر کرده‌اند، آمده‌است که ایران قرار است تا سال یادشده «دارای یکی از ده اقتصاد بزرگ دنیا» شود و «فقر، فساد و تبعیض در کشور ریشه‌کن گردد.»
در این سند آمده‌است: «در سال ۱۴۴۴ ایران از نظر سطح کلی پیشرفت و عدالت، در شمار چهار کشور برتر آسیا و هفت کشور برتر دنیا شناخته می‌شود و دارای ویژگی‌های برجسته جامعه اسلامی و خاستگاه تمدن نوین اسلامی ایرانی است.»
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی، آیت‌الله خامنه‌ای برای «بررسی و اصلاح» این سند توسط صاحب‌نظران فراخوان داده و «مرکز الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت» را موظف کرده نسخه ارتقاءیافته این الگو را حداکثر ظرف دو سال آینده برای تصویب و ابلاغ ارائه کند «به‌طوری‌که از ابتدای قرن پانزده هجری شمسی اجرای این الگو با سرعت مطلوب آغاز و امور کشور بر مدار آن قرار گیرد.»

رژه بزرگ ایرانیان برون مرز در روز جهانی کوروش بزرگ و در پشتیبانی از جنبش ملت ایرانرژه بزرگ ایرانیان برون مرز در روز جهانی کوروش بزرگ و در پشتیبانی از جنبش ملت ایران
روز یکشنبه 28 اکتبر روز رژه بزرگ ایرانیان در لس آنجلس به مناسبت روز جهانی کوروش بزرگ و پشتیبانی از جنبش بزرگ مردم ایران است. از این نظر شهرداری لس آنجلس با برگزاری این رژه در مسیر اعلام شده فوق موافقت کرد.
هم چنین انجمن شهر ناحیه 11 به سرپرستی مایک بانین (Mike Bonin) اجازه حضور مردم و جمع شدن آنها در محوطه شهرداری ناحیه 11 را صادر کرد. در این محوطه استیج بزرگی وجود دارد که هنرمندان ملی و میهنی برنامه های هنری را تا پاسی از شب اجرا خواهند کرد. لازم به یادآوری است که در زمانی که ایرانیان برونمرز در حال راهپیمایی و یا گرد هم ایی در محوطه شهرداری هستند ایرانیان درون مرز در تدارک رفتن به پاسارگاد و یا حضور در پاسارگاد هستند ( 7 آبان برابر با 29 اکتبر 2018 )
ایرانشهر

مراسم بزرگترین سفره حضرت رقیه در میدان امام حسین تهران


رازهایی از زندگی محمدرضا پهلویرازهایی از زندگی محمدرضا پهلوی؛
مقاله ای ازعباس میلانی
استاد علوم سیاسی و رئیس بخش ایران شناسی دانشگاه استنفورد

در درون چون هاملت، روحیه ای متزلزل داشت. در برون اغلب چون هرود (HEROD) خودکامه، لاف قدرقدرتی می زد. عزلت‌گزین بود و خلوت تنهائی را بر جنجال جلوت سیاسی رجحان می گذاشت، اما بخش اعظم زندگی اش را، ناچار، زیر نور غالبا گزنده رسانه های عمومی گذراند.
از سویی زمانی که دوروبرش را موجی از مداحان داخلی و خارجی گرفته بودند و یکی چون اسدالله علم، وزیر دربار محمدرضا شاه، او را همتای پیامبران و همسنگ ناپلئون می دانست و آن دیگری آرزو می کرد که چند صباحی بر آمریکا هم حکومت کند. با صلابت و قدرت، حتی با کبر و کبریا، حکم می راند، اما به محض آنکه زره قدرتش ترک برداشت، ناگهان توان تصمیم گیری هم یکسره از او زایل شد.
مدافعانش گاه برآنند که وحشت‌زدگی و گریزپایی، بی تصمیمی و تزلزل چند ماه آخر سلطنتش را به ۶ میلی گرم کلورامبوسیلی(CHLORAMBUCILE) تأویل کنند که در آن سالها برای مداوای سرطانش مصرف می کرد.
می گویند، درست هم می گویند، که در آن روزگار پرمخاطره، هر روز برای تسکین اعصاب خسته اش، مقدار معتنابهی والیوم (VALIUM) مصرف می کرد.