Wednesday, September 5, 2018

اسرائیل: طی دو سال ۲۰۰ حمله علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده ایم
اسرائیل: طی دو سال ۲۰۰ حمله علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده ایم
مقام های دولت اسرائیل در اظهار نظری نادر تایید کرده اند که ارتش این کشور در کمتر از دو سال گذشته بیش از ۲۰۰ حمله علیه اهداف ایران در سوریه انجام داده است.
روزنامه های اسرائیلی سه شنبه گزارش دادند که آی دی اف، وزارت دفاع اسرائیل، در گزارشی فاش کرده که ارتش این کشور در یک سال و نیم گذشته بیش از ۲۰۰ حمله هوایی علیه اهداف ایران در سوریه انجام داد و بیش از ۸۰۰ راکت و خمپاره هم به سوری شلیک کرده است.
آی دی اف گفت که هدف از این عملیات جلوگیری از تثبیت نظامی ایران در سوریه بود و باعث شد ایران چندین پایگاه در سوریه را تخلیه کند.
وزارت دفاع اسرائیل همچنین گفت که این عملیات نظامی قاچاق سلاح توسط ایران را مختل کرد.
بعد از آن "اسرائیل کاتز" وزیر اطلاعات اسرائیل روز سه شنبه در نطقی در یک کنفرانس در کالج "آی دی سی هرزلیا" گفت:

غیرت آبادانی ها150 هزار طلبه در 500 مدرسه علمیه
رونامه اطلاعات:  مدیر حوزه‌های علمیه کشورگفت:۸۰ هزار طلبه سال جدید تحصیلی را از اول شهریور آغاز کردند.‏
آیت الله علیرضا اعرافی در حاشیه آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه غرب مازندران در نوشهر با اشاره به تحصیل حدود۱۵۰ هزار طلبه در بیش از۵۰۰ مدرسه علمیه کشور گفت: در سال جدید تحصیلی ۱۶هزار طلبه پذیرش شدند که ۲ هزار طلبه غیر ایرانی ورودی امسال هستند.‏
وی با بیان این که برای سال جدید تحصیلی حدود۹۰ هزار مرد و حدود۶۰ هزار زن برای حوزه‌های نقاط مختلف کشور نامنویسی کردند و از این شمار هشت هزار مرد و هشت هزار زن برای تحصیل در حوزه‌های علمیه پذیرفته شدند افزود: یکهزار طلبه اهل سنت نیز در حوزه‌های علمیه کشور تحصیل می‌کنند.‏‌او به تحصیل بیش از ۲۶ هزار طلبه غیر ایرانی در حوزه‌های علمیه کشور اشاره کرد و گفت: از این شمار۲۰ هزار نفر در حوزه‌های علمیه قم و بقیه در دیگر حوزه‌های کشور مشغول تحصیل هستند

پایان عمق استراتژیک/ سپاه قدس به پایانش نزدیک می‌شودعلی صدرزاده
هرچه که بود، ظاهراً به پایانش نزدیک می‌شویم. خامنه‌ای همراه با بسیاری از مخالفان اصلاح‌طلبش آن را عمق استراتژیک می‌نامیدند و می‌گفتند که حضور ما دراین عمق حافظ و ضامن امنیت کشور و نشان از قدرت نظام است. بعضی از این اصلاح‌طلبان حتی این حرف خامنه‌ای را هم تکرار می‌کردند که اگر در این ژرفا نمی‌بودیم و در آنجا نمی‌جنگیدیم می‌بایست دیر یا زود در پایتخت بجنگیم.

برای مخالفان جمهوری اسلامی اما این عمق راهبردی چیزی جز حفره و باتلاقی نبوده و نیست. جایی که قدرتمداران برای جاه‌طلبی منطقه‌ای‌شان منابع مالی و انسانی ایران را به هدر داده و می‌دهند. عمق راهبردی و یا باتلاق مرگ‌آور؛ هر چه که بود اینک گاه آهسته و گاه با گام‌های سریع رو به پایان می‌برد.

قیمت هر دلار آمریکا در بازار ایران به ۱۵ هزار تومان رسید.قیمت هر دلار آمریکا در بازار ایران به ۱۵ هزار تومان رسید.
شواهد واقعی از بازار ایران نشان می‌دهد که سیر صعودی قیمت ارز و سکه در بازار آزاد ایران کماکان ادامه دارد.
امروز هر یورو ۱۷ هزار تومان٬ هر پوند انگلیس ۱۹ هزار تومان و هر درهم نزدیک به ۴ هزار تومان معامله می‌شود.
قمیت سکه نیز به بیش از چهار میلیون و هفتصد هزار تومان

بانک فرانسوی سوسیته ژنرال به دلیل نقض تحریم‌ های آمریکا علیه ایران ۱,۲ میلیارد دلار جریمه شدبانک فرانسوی سوسیته ژنرال به دلیل نقض تحریم‌ های آمریکا علیه ایران ۱,۲ میلیارد دلار جریمه شد
خبرگزاری فرانسه گزارش داد بانک فرانسوی سوسیته ژنرال به دلیل آن‌چه نقض تحریم‌های آمریکا عنوان شده ۱,۲ میلیارد دلار جریمه شده است. این بانک که دومین بانک بزرگ فرانسه است، ۱,۲ میلیارد دلار (یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو) از موجودی «پس‌انداز اضطراری» خود را به همین منظور کنار گذاشته بود و جریمه نیز از این پس‌انداز پرداخت خواهد شد. آمریکا پیش از این در سال ۲۰۱۷ نیز بانک سوسیته ژنرال را به‌دلیل زیرپا گذاشتن تحریم‌ها علیه لیبی به یک میلیارد دلار جریمه محکوم کرده بود.