Wednesday, August 29, 2018

آریانا سعید: توسط پنج روحانی افراطی تهدید به مرگ شدمآریانا سعید: توسط پنج روحانی افراطی تهدید به مرگ شدم
دبی-العربیه.نت فارسی
آریانا سعید آوازخوان مشهور افغان به تازگی اعلام کرد، پنج روحانی افراطی در افغانستان او را تهدید به مرگ کرده‌اند.
آریانا سعید اخیراً با نشریه آلمانی «اشپیگل» مصاحبه اختصاصی انجام داده و گفته است، پنج روحانی افغان در مصاحبه‌های تلویزیونی، فتوای قتل او را صادر کرده‌اند.
این آوازخوان افغان گفته است: «در دورانی که من به عنوان داور در برنامه تلویزیون ستاره افغان و آواز افغانستان بودم، تهدید به مرگ شدم که این بدترین حالت برای من بود. پنج روحانی افراطی در برنامه‌های دینی تلویزیونی علیه من فتوا دادند که هر کسی سر این زن را بیاورد، به زودی به سوی آسمان صعود خواهد کرد. وقتی من مصروف تهیه برنامه بودم که افراطگران بالای تلویزیون طلوع جایی که این برنامه‌ها تهیه می‌شد، حمله کردند و هشت همکار من را کشتند. من هنوزهم ناراحتم».
آریانا سعید کیست؟
 آریانا سعید در سال 1985 میلادی در شهر کابل متولد شد. مادرش دری زبان و پدرش پشتو زبان هستند. او اکنون 33 ساله است.
او هشت ساله بود که خانواده‌اش به دلیل جنگ‌های داخلی، افغانستان را ترک به کشور سویس رفت. خانواده او چند سال در کشور سویس ماند. او دوران مکتب را در این کشور به پایان رساند و تحصیلات عالی‌اش را در رشته‌ مدیریت و تجارت در زوریخ سویس به پایه‌ اکمال رساند.
آریانا سعید در سال 2000 سویس را به قصد لندن ترک کرد. او دارای شش خواهر است و در حال حاضر با مادرش در شهر لندن زندگی می‌کند.
او از کودکی به موسیقی علاقه داشت و پس از ختم تحصیلات‌اش، تصمیم گرفت به عنوان یک آوازخوان وارد صحنه موسیقی شود و فعالیتش را جدی‌تر آغاز کرد.
کنسرت های جنجالی آریانا سعید
آریانا سعید، کنسرت های زیادی در افغانستان وبیرون از افغانستان برگزار کرده است، اما شماری از کنسرت‌های او جنجال‌های زیادی هم به دنبال داشت.
یکی از کنسرت‌های جنجالی او کنسرت سال 2017 بمناسبت نودوهشتمین سالروز استقلال افغانستان است و قرار بود این کنسرت با اشتراک 20 هزار نفر به شمول زنان و مردان در استدیوم غازی در شهر کابل برگزار شود، اما با مخالفت شماری از روحانیون افغان روبرو شد.
پس از بگومگوها و تهدیدات امنیتی، سرانجام این کنسرت در هتل اینترکانتینانتال کابل برگزار شد و پنج هزار نفر به شمول زنان و مردان اشتراک کرده بودند

۲۰ میلیون جوان ۱۵ تا ۲۹ ساله بیکار هستند۲۰ میلیون جوان ۱۵ تا ۲۹ ساله بیکار هستند
به گزارش ایسنا، محمدرضا بادامچی در خصوص جلسه روز سه‌شنبه فراکسیون کار و کارآفرینی مجلس شورای اسلامی، گفت: این جلسه با هدف بررسی توسعه مشاغل خانگی و با حضور معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
وی افزود: اکنون یک نفر از شش نفر در جامعه ایرانی کار می‌کنند، قریب به ۲۰ میلیون نفر جوانان ۱۵ الی ۲۹ ساله کشور بیکار هستند. نرخ بیکاری مردان در بین سنین ۱۵ الی ۲۹ سال، معادل ۲۱ درصد و زنان ۴۰ درصد است لذا در این شرایط رکود اقتصادی باید به رونق مشاغل کوچک و خانگی توجه شود، چرا که بسیار ضروری هستند.
وی در پایان تاکید کرد: فراکسیون کار نیز در تسهیل‌سازی و رفع موانع این موضوع تلاش می‌کند و در جهت رونق مشاغل خانگی کشور به ویژه در مناطق مرزی و روستایی تلاش می‌کند.

کشف شبکه‎ی‎ گردان‎های سایبری سپاه پاسداران در فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعیکشف شبکه‎ی‎ گردان‎های سایبری سپاه پاسداران در فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعی
کیهان لندن
بررسی‎ها نشان می‎دهد اقدامات گروه‌های وابسته به رژیم ایران برای تاثیرگذاری روی کاربران اینترنت در کشورهای مختلف، بسیار گسترده‌تر از آن‌ چیزی‌ است که تا کنون بطور رسمی اعلام شده‌ است.
رویترز در گزارشی نوشته شبکه‌ای از حساب‌های کاربری در وبسایت‎ها و شبکه‌های اجتماعی شناسایی شده که به ۱۱ زبان دنیا فعال‎‌اند و به تهران وابسته هستند.
بخشی از این بررسی‎ها توسط کارشناسان شرکت «فایر آی» یک شرکت بین‌المللی امنیت وب در ایالات متحده و «کلیر اسکای» یک مؤسسه اسراییلی صورت گرفته است که پس از بررسی یافته‌های خبرگزاری رویترز به این نتیجه رسیدند که بخشی از وبسایت‌ها و حساب‌های کاربری جدید جزو همان مجموعه‌ای هستند که هفته پیش از جمله از سوی فیسبوک و  توییتر شناسایی و حذف شدند.
این وبسایت‎ها و حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی که به رژیم ایران وابسته‌اند در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب با هدف تاثیرگذاری بر افکار عمومی در کشورهای مختلف فعال هستند. کارشناسان امنیتی می‎گویند این گروه بخشی از یک شبکه بزرگتر هستند.
در بخشی از این گزارش آمده گروهی موسوم به «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» محتوای تولید شده توسط رسانه‌های حکومتی و وابسته به جمهوری اسلامی را معمولاً بدون اشاره به نام منبع، در وب و شبکه‎های اجتماعی منتشر می‌کند. منابع این تولیدات شبکه‌های وابسته‌ به رژیم ایران مثل پرس‌تی‌وی، خبرگزاری فارس و تلویزیون المنار هستند که توسط حزب‌الله لبنان اداره می‌شود. محل استقرار این وب‏ در ایران اعلام شده است. پرس‌تی‌وی و فارس و المنار به درخواست اعلام موضع در این‌باره واکنشی نشان نداده‌اند. نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل هفته گذشته این خبر را «مسخره» خواند.
فعالیت‌های «اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی» به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، عربی، فارسی، اردو، پشتو، روسی، هندی، آذری (جمهوری آذربایجان)، ترکی و اسپانیایی رصد و ثبت شده ‌است.
این در حالیست که جمهوری اسلامی معتقد است آمریکا علیه نظام جنگ روانی به راه انداخته ولی مقام‎های بلندپایه سپاه اعتراف کرده‌اند که خبرنگاران افسران جنگ نرم هستند!
در ایران با بودجه‎های کلان طی سه چهار سال گذشته گردان‎های سایبری ایجاد شده است. این گردان‎ها زیر نظر سپاه محمد رسول‎الله تهران فعال‎اند و وظیفه‎ی آنها در گام نخست مقابله با نفوذ دشمن اعلام شده است.
گردان‎های عملیات فرهنگی سپاه محمد رسول الله تهران تحت آموزش‎های تخصصی و پیشرفته در حوزه‎های مختلف قرار گرفته‎اند و گفته می‌شود بیش از سه هزار نفر هستند و هر گردان دارای گروهان‎های تخصصی در حوزه‎های مختلف تولیدی، دیداری و شنیداری، شبکه‌های اجتماعی، بازی و انیمیشین و گرافیک است.
تقویت «منافع ملی» و پیگیری اهداف انقلاب اسلامی در فضای سایبری، آینده‌پژوهی، مدیریت پیام با استفاده از تولیدات مختلف و زبان‎های گوناگون، استفاده از ابزارهای رسانه، تولید محتوا در حوزه‌های مختلف، سازماندهی و کادرسازی گردان‎های سایبری و انجام عملیات‎ سایبری با پیگیری اهداف کلان نظام و انقلاب از اهداف تشکیل گردان‎های سایبری سپاه در تهران بزرگ اعلام شده است.
در شهریور سال ۱۳۹۴، برای نخستین‎بار در رزمایش «اقتدار ثارالله» از این گردان‎ها رونمایی شد.


کاریکاتور - هرم اجتماعی در ایران مانا نیستانی