Sunday, August 26, 2018

چگونه «لب‌گرفتن» گاهی موجب مرگ هزاران انسان می‌شود؟چگونه «لب‌گرفتن» گاهی موجب مرگ هزاران انسان می‌شود؟

دبی-العربیه.نت فارسی
یک پژوهش پزشکی در آمریکا به تازگی از گسترش نوعی بیماری بسیار خطرناک که موجب سکته مغزی افراد می شود، خبر داده است.
به گفته پژوهشگران آمریکایی این «ویروس» خطرناک از راه «لب‌گرفتن» وارد جسم افراد می‌شود وموجب سکته مغزی افراد مبتلا به آن می‌شود.
به گزارش روزنامه بریتانیایی، دیلی میل، بیماری چاکاس«Chagas» توسط یک حشره‌ای معروف به «حشره بوسه» یا «پشه بوسه» وارد جسم افراد می‌شود این پشه که بسیار کوچکی است بیشتر بر صورت و اطراف دهان و لبان نیش می‌زند و ویروس را وارد جسم افراد می‌کند این افراد به ناخودگاه وقتی از دیگران لب می‌گیرند یا لب می‌هند ویروس را به همدیگر منتقل می‎کنند. این بیماری ابتدا در آمریکای مرکزی و جنوبی انتشار يافت و سپس به وارد ایالات متحده آمریکا شد .
منابع پزشکی در آمریکا می‌گویند تاکنون دست‌کم 300 هزار نفر در ایالات متحده به این «ویروس» خطرناک مبتلا شدند.
در همین حال «انجمن قلب» در آمریکا،با انتشار بیانیه هشدار داد که اگر پزشکان این کشور متحده قادر به شناسایی ویروس « Chagas» و تشخیص درمان این ویروش خطرناک نباشند، با شیوع بیماری «فاجعه باری» در سراسر جهان خواهیم شد.
طبق این گزارش «Chagas» نوعی بیماری انگلی است که در مناطق استوایی گرم به طور گسترده منتشر می‌شود . این انگل پیش از انتقال به انسان‌ها در روده حشرات زندگی می‌کند.
بعضی از پزشکان شرکت کننده در این تحقیق می‌گویند که بیماری از طریق نیش حشرات گسترش نمی‌یابد، بلکه از طریق مدفوع حشره که حشره با نیش زخم ایجاد می کند و مدفوع حشره که از طریق زخم وارد بدن می‌شود.
علائم ابتلای به این بیماری عبارتند از : تب، سردرد، خستگی، عفونت و تورم در نزدیکی مکان نیش حشره یا پشه است.
طبق مرکز کنترل بیماری‌ها در ایالات متحده بیماری «Chagas» دارای دو مرحله است، یکی به مرحله «حاد» که شامل هفته‌های اول است و دومین مرحله زمان پس از اصابت بیمار و گسترش عفونت که به فاز «مزمن» معروف است.
به گفته پژوهشگران اگرچه تعداد زیادی از انگل‌های در خون وجود دارد، اما بیشتر علائم آنها یا خفیف یا پنهان است و به سرعت ظاهر نمی‌شوند.
طبق گفته مرکز پژوهش پزشکی آمریکا «AHA»، میزان موفقیت درمان بیماری «شاگاس» در مراحل اولیه 60 تا 90 درصد است اما در مرحله مزمن ویروس وارد عضلات قلب و رگهای خون می‌شود و به سکته مغزی یا سکته قلبی منتهی می‌شود.
طبق برآورد مرکز کنترل بیماری در آمریکا «CDC» تاکنون حدود هشت میلیون نفر در مکزیک، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی به بیماری « Chagas» هستند اما از آن بیماری خود اطلاعی ندارند.

؛ تشییع جنازه فعالان زیست محیطی در مریوان.


جزئیات دستگیری محمد حسینی رهبر گروه "ری استارت"جزئیات دستگیری محمد حسینی رهبر گروه "ری استارت"

به گزارش نامه نیوز، یازدهم اردیبهشت ماه امسال بود که منابع خبری اعلام کردند منصور اسانلو درپی یک حادثه رانندگی، در بخش مراقبت‌های ویژه یکی‌از بیمارستان‌های نیویورک آمریکا بستری شده است.

پس از بستری شدن اسانلو در بیمارستان پزشکان متوجه شدند که نوعی میکروب در قسمت پیشانی او سریعا در حال رشد است به همین دلیل مسئولان بیمارستان ماجرا را با پلیس در میان گذاشتند.

تحقیقات پلیسی حاکی از این بود که اسانلو پیشتر به دلیل عدم اتحاد با حسینی و تشکیل یک اپوزیسیون واحد علیه جمهوری اسلامی از جانب رهبر ری استارت مورد تهدید قرار گرفته بود. تا اینکه روز گذشته منابع خبری اعلام کردند که پلیس اف بی آی آمریکا سید محمد حسینی، لیدر گروه ری استارت را هنگامی که قصد داشت از کشور آمریکا به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس بگریزد به اتهام ترور شیمیایی منصور اسانلو، یکی از فعالان کارگری دستگیر کرد.

رویا صغیری با لبخند و نشان دادن علامت پیروزی به زندان رفت


رویا صغیری با لبخند و نشان دادن علامت پیروزی به زندان رفت
رویا صغیری  دانشجوی تبریزی و از بازداشت‌شدگان اعتراضات دیماه ٩۶، برای تحمل ٢٣ ماه حبس، به زندان تبریز منتقل شد.