Thursday, August 23, 2018

سی هزار مسلمان در استرالیا نماز باران خواندندسی هزار مسلمان در استرالیا نماز باران خواندند 
این مسلمانان صد میلیون سال هم در استرالیا بمانند تغییری نمی کنند.

حدود سی هزار مسلمان روز سه‌شنبه در شهر سیدنی استرالیا جمع شدند تا برای پایان آنچه که بدترین خشکسالی این کشور خوانده شده، نماز باران بخوانند. نمازگزاران از ۱۶ مسجد گرد آمدند تا به کشاورزان و افراد دیگری که از خشکسالی آسیب دیده‌اند، اعلام "همبستگی و اتحاد" کنند. این مراسم به مناسبت عید قربان برگزار شده بود. کارزاری برای جمع‌آوری کمک مالی به کشاورزان آسیب‌دیده از خشکسالی هم راه‌اندازی شده است. این مراسم که در مسجد لاکمبا در غرب سیدنی برگزار شد، از سوی انجمن مسلمانان لبنانی در استرالیا سازماندهی شده بود. سمیر دندن، رئیس این انجمن گفت:"به عنوان یک خانواده استرالیایی، همه ما باید سهم‌مان را ادا کنیم و با کسانی که نیازمند هستند، همبستگی داشته باشیم." "اکنون زمان آن رسیده که متحد باشیم و به سوی کسانی که سختی می‌کشند دست‌ دوستی دراز کنیم."
احمد ملاس، مدیر انجمن مسلمانان لبنانی به بی‌بی‌سی گفت که این مراسم نماز باران "خیلی مثبت" بود.
بخش‌هایی از استرالیا، از جمله نیوساوت‌ولز که پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور است، دچار خشکسالی شدید شده است.
بیش از نیمی از اطراف کوئینزلند هم دچار خشکسالی شده و بخش‌هایی از مناطق ویکتوریا و استرالیای جنوبی هم آب و هوای خشک دارد.
کشاورزان به خصوص دچار مشکل شده‌اند و با کمبود شدید آب مواجه هستند. خشکسالی باعث شده علف کافی برای تغذیه دام وجود نداشته باشد.
مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا هشدار داده که کشورش به "سرزمین خشکسالی" مبدل شده است.

مهران مدیری به دلیل انتشار گزارشی درباره ارتباط‌اش با موسسه مالی ثامن‌الحجج، از دو رسانه شکایت کردمهران مدیری، مجری برنامه‌های صداوسیما، در کنسرت‌اش، پس از اجرای "امشب شب مهتابه"، خودش را با مردم در یک جبهه قرار داد: «اوضاع مملکت طوری است که خودمان باید به داد خودمان برسیم»!/ او از هزینه کردن "عواید" کنسرت‌اش خبر داد/ مدیری در هفته‌های گذشته، به دلیل انتشار گزارشی درباره ارتباط‌اش با موسسه مالی ثامن‌الحجج، از دو رسانه شکایت کرد

اوضاع مملکت طوری است که باید خودمان به داد خودمان برسیم.
آن گونه که برنا شب گذشته گزارش داده؛ مهران مدیری در کنسرتش دقایقی پیش و بعد از اجرای قطعه امشب شب مهتابه گفت: خوشحالم از مشارکت مردم، و عوایدی که قرار است از این کنسرت هزینه  شود. به نظر می رسد  اوضاع مملکت طوری است که  خودمان باید به داد خودمان برسیم.