Tuesday, August 21, 2018

اقتصادی ویران؛ نتیجه ی تحریم ها، یا اثر ورشکستگی به تقصیر


علی شاکری زند
این ادعا که جمهوری اسلامی هیچگاه از تحریم ها در امان نبوده۱ از اساس نادرست است ؛ جمهوری اسلامی که با کمک فعالانه ی ویلیام سالیوان سفیر آمریکا در ایران برای دست به دست دادن نمایندگان خمینی و سران نادان و فاسد ارتش ایران، و سرانجام تسسلیم زبونانه ی آنان بوجود آمد در ابتدای کار خود با هیچ تحریمی روبه رو نبود؛ به عکس، حتی به سرعت به رسمیت شناخته شد و دولت آمریکا با دولت موقت بازرگان روابط حسنه ای نیز داشت. مشکلاتِ آن از زمانی شروع شد که مشتی بیخرد بی مسئولیت، به خیال فتح خیبری جدید، به استظهار رهبر بیخرد و بی مسئولیت شان، و با این شعار او که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» از دیوار های سفارت این قدرت بزرگ بالارفتند و کارکنان این سفارتخانه را به مدت ۴۴۴ روز گروگان گرفتند، و حزب توده و برخی از امضاء کنندگان کنونی نامه ی سرگشاده به پومپئو یا مسعود رجوی برای آنان کف زدند و آنها را به شدت عمل بیشتر علیه امپریالیسم جهانخوار تشویق کردند و امثال بنی صدر با استفاده از استعفای بازرگان به نشانه ی اعتراض به چنان هرج و مرجی، به وزارت و سپس ریاست جمهوری رسیدند . بله! از آن وقت بود که همه ی دارایی هایی که ایران در دست دولت آمریکا داشت توقیف شد، دولت موقت استعفا داد، جمهوری اسلامی ناچار شد با خفت و خواری و با

دو نفر در آمریکا به اتهام جاسوسی برای حکومت ایران دستگیر شدنددو نفر در آمریکا به اتهام جاسوسی برای حکومت ایران دستگیر شدند
اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا می گوید این دو نفر به جاسوسی برای حکومت ایران متهم شده اند.

وزارت دادگستری ایالات متحده عصر دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد دو نفر به اتهام جاسوسی برای حکومت ایران، از جمله زیر نظر داشتن یک مرکز یهودیان و جمع آوری اطلاعات از حامیان سازمان مجاهدین خلق در آمریکا بازداشت شده‌اند.
در این بیانیه که دوشنبه شب به وقت واشنگتن (بامداد سه شنبه) منتشر شد، آمده است: احمدرضا محمدی دوستدار ۳۸ ساله، آمریکایی ایرانی تبار و مجید قربانی شهروند ۵۹ ساله ایرانی مقیم کالیفرنیا ۹ اوت (یازده روز پیش) بازداشت و در دادخواست صادره به فعالیت برای ایران متهم شدند.
در این دادخواست آمده است: آقای دوستدار در ژوئیه ۲۰۱۷ به قصد جمع آوری اطلاعات درباره نهادها یا افرادی که «دشمن» حکومت ایران تلقی می‌شوند – از جمله مراکز مرتبط با اسرائیل، یهودیان و سازمان مجاهدین خلق – از ایران به ایالات متحده آمد.
وی در همان ماه یک مرکز یهودیان ارتدوکس در شیکاگو را زیر نظر گرفت و از تدابیر امنیتی تعبیه شده در آن تصویربرداری کرد.
مجید قربانی هم در تجمع سازمان مجاهدین خلق در نیویورک، که ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷ در اعتراض به حکومت ایران برگزار شده بود، شرکت و از شرکت کنندگان در آن عکسبرداری کرد و بعدا آن تصاویر را به دوستدار تحویل داد و پول گرفت.
مجید قربانی در یک گردهمایی دیگر سازمان مجاهدین خلق درباره «حقوق بشر و آزادی در ایران» که ماه مه امسال در واشنگتن برگزار شد، شرکت و اقدام به عکسبرداری از سخنران‌ها و شرکت کنندگان در آن گردهمایی کرده بود.
به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، وی بعدا با احمدرضا دوستدار تماس گرفت تا درباره نحوه ارسال این اطلاعات به ایران صحبت کند.
احمدرضا دوستدار در دسامبر ۲۰۱۷ بعد از آن که از ایران به آمریکا بازگشت، در لس آنجلس با آقای قربانی دیدار کرد و در ازای دریافت ۲۸ قطعه عکس، مبلغ دو هزار دلار به وی پرداخت کرد.
این عکس‌ها، به همراه یادداشت‌هایی درباره شرکت کنندگان در تجمع سازمان مجاهدین، در همان دسامبر ۲۰۱۷ در داخل چمدان دوستدار در یکی از فرودگاه‌های آمریکا در حالی که قصد بازگشت به ایران را داشت، یافت شد.
در کیفرخواست وزارت دادگستری آمریکا تاکید شده است این دو نفر آگاهانه و بدون اطلاع قبلی دادستانی کل، به عنوان ماموران حکومت ایران در ایالات متحده فعالیت کرده و بر خلاف تحریم‌های آمریکا به ایران خدمات داده‌اند
صدای آمریکا

عکس ها سخن می گویندهشدار امنیتی دباره شبکه‌های تروریستی وابسته به ایران در آمریکاهشدار امنیتی دباره شبکه‌های تروریستی وابسته به ایران در آمریکا
دبی-العربیه.نت فارسی
مقامات اطلاعاتی و کارشناسان امنیتی ایالات متحده آمریکا از کشف شماری از هسته‌های زیر زمینی تروریستی وابسته به رژیم ایران در داخل ایالات متحده خبر دادند.
این هشدار توسط کارشناسان امنیتی طی جلسه کمیته امنیت ملی کنگره ایالات متحده، داده شد. مقامات امنیتی تاکید کردند، شبکه های تروریستی ایران در داخل ایالات متحده در انتظار دریافت دستورات برای اقدام به عملیات تروریستی هستند.
کارشناسان امنیتی از اینکه تهران احتمال دارد که دست به حملات تروریستی علیه منافع آمریکا بزند، هشدار دادند.
این مقامات می‌گویند ایران می‌تواند از طریق سلول‌های خفته خود یا طریق حزب الله لبنان بازوی تروریستی‌اش که در منطقه کشورهای آمریکای لاتین فعال است، دست به عملیات تروریستی بزند.
شبکه‌های حزب الله لبنان به صورت آزادانه در آمریکای لاتین، فعالیت می کنند. روند فعالیت گسترده این حزب در نزدیکی مرزهای آمریکا باعث شده که کارشناسان امنیتی آن را به عنوان تهدیدی تروریستی از سوی ایران علیه منافع آمریکا تلقی کنند و موقعیت این حزب الله را از نظر امنیتی خطری جدی در نظر بگیرند. به این دلیل که ایران می تواند از وجود حزب الله لبنان در آمریکای لاتین به عنوان یک مسئله‌ای راهبردی برای انجام حملات به داخل خاک آمریکا و ضربه زدن به منافع واشنگتن در کشورهای آمریکای لاتین در زمان مناسب استفاده کند، به ویژه پس از تهدید حسن نصرالله، رهبر این حزب که طی آن آمریکا را به حمله به منافعش تهدید کرد، جدی در نظر گرفته است.

به گزارش روزنامه آمریکایی «ویسترن جورنال»، امانوئل اوتولینگی کارشناس ارشد «بنیاد دفاع از آزادی»، در سخنرانی خود در کنگره خاطرنشان کرد که تعدادی از مزدوران مخفیانه وارد این کشور شدند این افراد به صورت مهاجرین وارد کشور شدند و سپس شرکت‌هایی را راه اندازی کردند این شرکت تنها سرپوش برای فعالیت‌های زیر زمینی و تروریستی است.
پیتر کینگ، عضو کمیته امنیت، با اشاره به حمایت تهران از حزب الله لبنان در خاورمیانه، آمریکای لاتین و ایالات متحده، تاکید کرد که ایران تهدیدی واضح برای آمریکا است.
این عضو کمیته امنیت به دو عضو بازداشت شده حزب الله لبنان که در حال برنامه ریزی برای حملات تروریستی در نیویورک و میشیگان بودند، اشاره کرد و گفت این دو تروریست در لبنان توسط حزب الله آموزش نظامی دیده بودند.

چهار رکن رهائی جامعهچهار رکن رهائی جامعه
مصاحبه کانال جدید با حمید تقوائی درباره “منشور انقلاب و رهائی جامعه”  

محمد کاظمی: اخیرا حزب کمونیست کارگری سندی تحت عنون منشور انقلاب و رهائی جامعه منتشر کرده است. این منشور از چهار رکن تشکیل میشود که عبارتند از: معنی سرنگونی حکومت اسلامی، اقدامات فوری دولت برآمده از انقلاب، دخالت مستقیم مردم در حکومت و اداره جامعه، و امحای سیستم بردگی مزدی.
اولین سئوال اینست که چرا چهار رکن و نه بیشتر یا کمتر؟  آیا  رابطه ای بین این ارکان هست؟  لطفا در این مورد توضیح بدهید.
حمید تقوائی: این چهار رکن مربوط میشود به چهار اقدام بنیادی برای اینکه جمهوری اسلامی سرنگون شود و کل آن نظام اقتصادی که جمهوری اسلامی نمایندگیش میکند یعنی نظام بردگی مزدی، نظام سرمایه داری، برچیده بشود. این چهار رکن در واقع میگوید هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی و اجتماعی   چکار باید کرد تا جامعه رها بشود. رهائی جامعه از چه؟ در قدم اول رهائی از جمهوری اسلامی به عنوان یک حکومت. رکن اول میگوید سرنگونی واقعی جمهوری اسلامی به چه معنا است. چون نیروهای سیاسی مختلف در اپوزیسیون تعریف و تلقیات  مختلفی از سرنگونی بدست میدهند. مثلا مجاهد میخواهد “رژیم آخوندی” کنار برود. با رژیم اسلامی مشکلی ندارد. ظاهرا  یک آخوندهای بهتری یا به قول آنها “روحانیون”  بهتری وجود دارند که مجاهدین از آن جمله هستند. اینها میخواهند  نوع دیگری از اسلام سرکار بیاید.
از سوی دیگر سلطنت طلبها از براندازی صحبت میکنند اما معتقدند همه روحانیون و همه مقامات حکومت بد نیستند و یا ارتش و حتی بخشی از سپاه پاسداران هم باید حفظ بشود و غیره. تصویری از رفتن حکومت داده میشود که توقع و انتظار مردم از سرنگونی رژیم را تنزل میدهد. چرا این کار را میکنند؟ برای اینکه سر پیچ بعدی با کنا رفتن ولی فقیه و یا با استعفای روحانی و انحلال کابنیه دولت بگویند کار تمام شد و حکومت رفت. میخواهند نظم موجود را با کمترین تغییر ممکن حفظ کنند.

آقا زاده ها


ساشا سبحانی فرزند سفیر ایران در ونزوئلا (در زمان خاتمی) است