Tuesday, August 14, 2018

نشریه بریتانیایی: مردم می گویند رهبران ایران مقصر مشکلات هستند، نه آمریکانشریه بریتانیایی: مردم می گویند رهبران ایران مقصر مشکلات هستند، نه آمریکا

روزنامه اکسپرس چاپ لندن نوشت: در دور جدید اعتراضات در ایران، مردم، رهبران حکومت جمهوری اسلامی ایران را مقصر گرانی و مشکلات کشور می دانند. همزمان، آیت الله خامنه ای در یک اظهارنظر جدید، هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرد و گفت درباره مذاکرات برجام نیز اشتباه کرده است.

این روزنامه بریتانیایی در گزارشی نوشته است: معترضان در ایران در بحبوحه تورم فزاینده ، نرخ بیکاری بالا و سقوط ارزش ریال خشم خود را از رهبرانشان نشان می دهند و نه از پرزیدنت ترامپ که تحریم ها علیه ایران را احیا کرده است. معترضان هفته گذشته به خیابان ها ریختند تا خشم خود را از فساد گسترده، مشکلات اقتصادی و بی عدالتی نشان دادند.

سالگرد آتش سوزی سینما رکس آبادان


٢٨ امرداد امسال چهلمین سالگرد آتش سوزی سینما رکس آبادان است. در ٢٨ امرداد چهل سال پیش از ٦٧٧ تن از اهالی آبادان حین تماشای فیلم سینمایی گوزنها زندە زندە در آتش سوختند.

ظهور بیوه‌های جوان 17 ساله در جامعه/ از هر سه ازدواج یکی به طلاق منجر می شودظهور بیوه‌های جوان 17 ساله در جامعه/ از هر سه ازدواج یکی به طلاق منجر می شود
برنا
ابهری از ظهور بیوه‌های جوان 17 ساله در جامعه خبر داد و گفت: متاسفانه از 3 ازدواج، یکی به طلاق منجر می شود.
مجید ابهری آسیب‌شناس و رفتارشناس اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار جوانان خبرگزاری برنا،  دلایل اصلی ازدواج‌های ناموفق را عدم آموزش مهارت‌های زندگی در همسر‌گزینی و دخالت ناروای خانواده‌ها در بحث زوجین مطرح کرد و گفت: باید جوانان قبل از شروع زندگی کلاس‌های مشاوره برای شناخت با مهارت زندگی را در اولویت خود قرار دهند.
وی با تاکید بر اینکه مهارت‌های زندگی در همسان‌گزینی باید جزو دروس اصلی دانشگاه و مدارس باشد، افزود: اگر مسئولان نظام آموزشی دروسی مانند برقراری تفاهم و چگونگی حل مشکلات را اولویت آموزش نوجوانان و جوانان بدانند بسیاری از مشکلات روز افزون از قبیل طلاق کاهش می‌یابد.
آسیب‌شناس و متخصص علوم رفتاری تعیین مهریه‌های آزار‌دهنده و جهیزیه‌های سنگین را از موانع ازدواج دانست و مطرح کرد: ازدواج  باید با شناخت بیشتر و آگاهانه صورت گیرد.
ابهری با اشاره به اینکه افزایش آمار طلاق همراه با کاهش چشمگیر آمار ازدواج، نخبگان اجتماعی را با چالش جدی مواجه ساخته است، گفت: دو نوع دلایل محیطی مانند بیکاری، گرانی و کمبود مسکن  و رفتاری کج سلیقگی در انتخاب یعنی همسان ناگزینی و مسئولیت گریزی از مهم ترین موانع ازدواج جوانان است.
وی عنوان کرد: متاسفانه امروزه شاهد روابط فرا زناشویی و غیر اخلاقی بدون تعهد نانوشته یعنی ازدواج سفید هستیم.
متخصص علوم رفتاری از ظهور بیوه‌های جوان در جامعه خبر داد و گفت: طبق آمار ثبت احوال سنین بیوه گی به 17 سال رسیده است.
وی افزود:در حال حاضر با جمعیت 2 میلیون و 600 هزار نفری زنان سرپرست خانواده روبه رو هستیم که سالیانه 60 هزار نفر به این جمعیت اضافه می شود.
ابهری افزود: باید تربیت و مسئولیت‌پذیری جانوان از خانواده‌ها شروع و در مدارس و دانشگاه‌ها ادامه یابد و دولت امکاناتی و زیر ساخت‌های ازدواج همانند کارآفرینی، اشتغال زایی، عرضه و ارائه مسکن رایگان یا ارزان قیمت را فراهم سازد.
وی در خاتمه با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در جریان فرهنگ‌سازی از رسانه‌ها خواست تا برای آگاه‌سازی دختران جوان و در جهت ساده‌گیری ازدواج وارد میدان شوند.

آقای خامنه ای! شما سر تا پا اشتباهی!؛ ف. م. سخنآقای خامنه ای! شما سر تا پا اشتباهی!؛ ف. م. سخن
گویا نیوز
سید علی خامنه ای، امروز در یک سخنرانی عمومی گفته است:
«مذاکرات برجام اشتباه بود. در موضوع مذاکرات بنده اشتباه کردم و به اصرار آقایان اجازه تجربه را دادم که البته از خطوط قرمز معین‌شده هم عبور کردند.»
همچنین، او در توییتر نوشته است:
«همه مردم ایران بدانند؛ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد».
باید به خامنه ای گفت: شما فقط در موضوع مذاکرات اشتباه نکردی. شما خودت کلا اشتباهی هستی!
سرنوشت کشور ما به دست این آخوندِ پر از عقده ی حقارت افتاده است. نفرت و نکبت، دو ارمغانی ست که از روز به کار گماری او نصیب ملت شده است.
قدرت در دستان آدم حقیر و منکوب شده در زندگی، مساوی است با فاجعه؛ فاجعه ای که خرد و کلان را از دم تیغ آخته می گذراند.
این دو پیام صریح و سر راست، دستکم یک حُسن دارد و آن این که بر خلاف گفتار برخی خوشخیالان و هپروتیان حکومتی و غیر حکومتی، تمام تصمیم گیری های مهم و سرنوشت ساز کشور، بر عهده ی این شخص است، و دولت و مجلس و وزارت خانه ها و امثال این ها، باید مانند نوکران حلقه به گوش، در مقابل فرامین او، تنها به اطاعت سر خم کنند.
برجام بازی بود. یک بازی چندش آور و مهوع. چند سالی عده ای از ایرانیان و دولت های جهان سرِ کار رفتند و خود را با لبخندهای کریه ظریف و شام و ناهار های «کاری» او سرگرم کردند.

امروز هم دریای خزر، بازیچه ی سیاست بازی های جمهوری اسلامی و چهار گرگ درنده ی شمالی قرار گرفته، و این چهار گرگ که یکی شان اصالتا روس و سه دیگر ذاتا روس هستند، تکه گوشت لخمی پیدا کرده اند تا در بهترین شرایط جهانی، بعد از ۲۰ سال بحث، ج.ا. را به پای میز امضا در قزاقستان بکشند، و درست در زمانی که ج.ا. نیاز به کمک های بین المللی دارد، سهم بزرگ تری از دریای خزر را برای خود بر دارند.
اگر عهدنامه ی ترکمانچای امضا شد، در زمان بی خبری عموم مردم از تصمیم گیری های حکومت وقت بود. در جایی که وسیله ی اطلاع رسانی وجود نداشت، و مردم، رعیت سلطان به شمار می آمدند، حکومت می توانست هر بلایی می خواست بر سر کشور بیاورد و از خاک «بی ارزش» و آب «شور» آن بذل و بخشش کند.
امروز، سید علی خامنه ای، یعنی حکومت اسلامی! یعنی سلطان! یعنی کسی که هر بلایی خواست می تواند بر سر آب و خاک کشور بیاورد، و برای حفظ قدرت و تخلیه ی عقده های شخصی اش، از خاک «غیر قابل ارزش گذاری» و آب «سرشار از ثروت» کشور به دیگران ببخشد.
با کسانی که اصلاح طلب اند و خامنه ای را پاکدست می نامند کاری نداریم.
با کسانی که نیک و بد یک سیاستمدار را با درویشی زندگی کردن او می سنجند کاری نداریم.
با کسانی که در عالم موهومات به سر می برند و برای تلطیف چهره ی جنایتکارِ «مملکت بر باد دهی» به نام خامنه ای، از گذشته های «خوب» او و شاعر بودن و اهل حال بودن اش یاد می کنند کاری نداریم.
تکلیف ما با هر کس که بخواهد این موجود منفور و حکومت تحت اختیار او را تطهیر کند مشخص است. این موضوع هم امر شخصی نیست.
مردمِ جان به لب رسیده ی ایران، سال هاست به طور علنی، سر و ته حکومت اسلامی را از جنس یک کرباس می دانند و نفرین اصلی شان همیشه متوجه خمینی و خامنه ای بوده است.
اگر ضعفی در معرفی عامل اصلی بدبختی های ملت وجود داشته، ضعف «ماستْ مالان» و مشاطه گران سیاست باز بوده است.
و ما مخالفان حکومت اسلامی و رهبر مالیخولیایی اش، همچنان نشسته ایم و به بحث و فحص مشغولیم. حتی در خارج از کشور، در جهت منافع ملی مان، منافع همگی مان، در جهت ابراز مخالفت با واگذاری دریای خزرمان به مشتی گرگ منطقه کاری نمی کنیم و حتی دریغ از یک راهپیمایی چند هزار نفر ه!
و در چنین وضعی ست که سید علی و نوکران غارتگرش بر سر ما سوار ند.
واقعیت این است:
نه تنها سید علی، بلکه اپوزیسیون ما هم اشتباهی ست...

وزیر نروژی درپی سفر به ایران مجبور به استعفا شدوزیر نروژی درپی سفر به ایران مجبور به استعفا شد
دبی-العربیه.نت فارسی
پر ساندبرگ، وزیر شیلات نروژ بعد از ظهر روز دوشنبه از سمت خود استعفا می دهد. این خبر از سوی روزنامه نروژی «Aftenposten» به نقل از یک منبع ناشناس اعلام شد.
این وزیر در ژوئیه سال 2018 میلادی به همراه بهاره لتنس، دوست دختر ایرانی تبارش سفری شخصی به ایران برای گذراندن تعطیلات داشت.
طبق این گزارش دلیل استعفای این وزیر، انتقاداتی بوده که به او به دلیل بی‌توجهی به پروتکل‌های امنیتی در جریان سفرش به ایران وارد شده است.