Thursday, August 9, 2018

صدیقی,امام جمعه تهران: قدر نعمت ندانیم رضاخان می‌آید و رحم نمی‌کندصدیقی,امام جمعه تهران: قدر نعمت ندانیم رضاخان می‌آید و رحم نمی‌کند
صدیقی روز پنجشنبه در نوزدهمین اجلاس سالانه مسوولان و دبیران اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت کشور افزود: ما برای چه انقلاب کردیم و شهید دادیم، اکنون چه کسی با چه کسی می جنگد؟ در دعواهای سیاسی هدف گم می شود و مسیر حرکت ممکن است تغییر کند.
ایرنا:
وی اظهار داشت: هرچند علمدار ما و دیده بان انقلاب رهبر معظم انقلاب موید به تاییدات الهی است، دست امام زمان بالای سر او است و با استفاده از حمایت های غیبی هم در جریان فتنه و هم دیگر پیچ و خم های خطرناک، مدیریت سازنده و کارآمد دارد.
امام جمعه موقت تهران گفت: پیروزی هایی که امروز انقلاب در دنیا دارد کم نیست. پیروزی سوریه و خیزش مردم یمن؛ پیروزی انقلاب در برابر استکبار، اروپا، آمریکا و پول نفت عربستان و امارات و تمامی وابسته ها است.
وی یادآور شد: امروز وقتی سیاه پوستان آمریکا علیه تبعیض نژادی راهپیمایی می کنند، روی پلاکاردهای خود تعابیر امام راحل و رهبر انقلاب را درج می کنند، نکته ای که بسیار حائز اهمیت است و علاوه بر آن پیشرفت ایران در بخش های مختلف همچون علمی نیز قابل قیاس با اوایل انقلاب نیست.
صدیقی با تاکید بر اینکه آهنگ کلی حرکت دنیا بیعت کردن با امامت و انقلاب ما است، گفت: لذا با دلگرمی کامل بدانید این حوادث هزینه بر است، برخی را به انحراف می کشاند، اما انقلاب شکست ندارد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه نعمت، امتحان الهی است، افزود: اگر کسی قدر نعمتی را نداند، خدا آن نعمت را از او می گیرد. رضاخان و وابسته های دیگری می آیند، به هیچ کس، بزرگ و کوچک و چپ و راست رحم نمی کنند و قلع و قمع و قتل عام خواهند کرد.

۲ در طلا کوبی شده برای ارسال به عراق آماده شدند۲ در طلا کوبی شده برای ارسال به عراق آماده شدند
بگذار مردم ایران از گرسنگی بمیرند مهم قبرهای امامان عرب است .

رئیس ستاد بازسازی عتبات: این دو در از محل کمک‌های مردمی و برای ارسال به حرم مسلم ابن عقیل درشهر‌های اصفهان، یزد و قم ساخته شده‌اند. در ساخت این درها از پنج کیلو طلای ۲۴‌عیاربرای سطوح مسی و سه متر مکعب چوب ساج برمه استفاده شد-ایرنا

رهبر جمهوری اسلامی جرئت نداشت نام آمریکا را به لب بیاوردبعد از هشدار ترامپ : دیگر هرگز امریکا را تهدید نکن
 رهبر جمهوری اسلامی جرئت نداشت نام آمریکا را به لب بیاورد و به جای آن گفت دیگران هیچ غلطی نمیتوانند بکنند

«9 میلیارد دلار ارز دولتی 4200 تومانی در ایران گم شده است»«9 میلیارد دلار ارز دولتی 4200 تومانی در ایران گم شده است»
لعربیه.نت فارسی
عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران، پنجشنبه 9 اوت، از گم شدن 9 میلیارد دلار ارزی که با نرخ دولتی داده شده است خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، یوسفیان با بیان این مساله گفت: «شفاف سازی اولین گام برای جلوگیری از رانت ارزی 4200 تومانی است».
آپریل گذشته پس از آن‌که نرخ دلار در ایران سیر صعودی آغاز کرد، دولت ایران با اعلام تک نرخی کردن ارز، قیمت دلار را 4200 تومان اعلام و رد و بدل کردن دلار با نرخ بالاتر را قاچاق و شامل مجازات دانست. این تصمیم دولت البته به بازگشت ثبات به بازار دلار کمکی نکرد و قیمت دلار در بازار آزاد تا مرز 12 هزار تومان پیش رفت.
دولت ایران پس از آن اقدام به اختصاص دلار 4200 تومانی برای وزارت‌خانه‌ها، برخی شرکت‌ها و همچنین اقلام وارداتی کرد که بنا به گفته مسئولان، برخی سوء استفاده‌های مالی و رانت‌خواری‌ها در این زمینه روی داده است.
یوسفیان ملا افزود: «اولین گامی که باید در این بخش برداشته شود همانند همه موارد مبارزه با مفاسد اقتصادی، شفافیت است. یعنی هیچ دلیلی ندارد کسی ارزی را برای واردات گندم یا کالاهای ضروری مانند دارو گرفته باشد و محرمانه باشد».
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران به اختصاص 11 میلیارد دلار ارز دولتی اشاره کرد و اظهار داشت: «از این مقدار تنها 2 و نیم میلیارد دلار افشا شده و متاسفانه مشخص نیست نزدیک به 9 میلیارد دلار چه شده است».
وی متذکر شد: «اگر تاکنون موفق نشدیم تا ارز را تک نرخی کنیم، به خاطر کالاهای ضروری بوده است. تک نرخی کردن ارز یعنی رها کردن ارز در بازار تا با گردش مالی و اقتصادی در کشور قیمت خودش را بیابد. در حال حاضر ارز به 8 الی 9 هزار تومان رسیده در این صورت با این ارز نمی‌توان برنج و گندم از خارج از کشور خریداری کرد و امکان زندگی برای مردم نیست و دولت ناگزیر است برای دارو یا کالای اساسی، ارز را با قیمت پایین‌تری ارائه دهد».
او تاکید کرد: «مصرف گندم در کشور بین 11 تا 11 و نیم میلیون تن در سال است و 2.5 تا 2 میلیون و 700 هزار تن مصرف برنج سالانه است. ما 2 میلیون تن تولید برنج داریم و 700 هزار تن کسری داریم اگر ارز را دقیقا به همین اندازه اختصاص دهند، دیگر برای قاچاقچی منفعتی وجود نخواهد داشت».
وی ادامه داد: «میزان مصرف دارو نیز مشخص است و بیماران خاص مشخص هستند و اگر به تعداد مورد نیاز دارو، ارز را اختصاص دهند و این مقدار و شرکت وارد کننده را افشا کنند، تکلیف مردم مشخص می‌شود».

بهای دلار بار دیگر از ده هزار تومان بالاتر رفت


بهای دلار بار دیگر از ده هزار تومان بالاتر رفت
تنها چند روز پس از اعلام سیاست‌های ارزی جدید دولت حسن روحانی، روز پنج‌شنبه، ۱۸ مردادماه، قیمت دلار آمریکا در بازار غیررسمی ایران بار دیگر از ده هزار تومان هم بالاتر رفت.
گزارش‌های غیررسمی از بازار آزاد ارز ایران حاکی از نوسانات شدید به‌ویژه در بهای دلار است.
قیمت دلار آمریکا روز پنج‌شنبه به حدود ده هزار و ۶۰۰ تومان رسید و ساعتی بعد تا ۱۰۵۰۰ تومان پایین کشید.
دولت حسن روحانی اواسط هفته جاری سیاست‌های جدید ارزی خود را اعلام کرد که هدف از آن مقابله با گرانی افسارگسیخته ارزهای خارجی است.
پایه اصلی این سیاست‌ها نیز تشکیل بازار ثانویه ارز است.
با این حال روز پنج‌شنبه وب‌سایت‌هایی که بهای ارزهای خارجی در بازار غیررسمی ایران را ثبت می‌کنند از پنج رقمی شدن دوباره قیمت دلار آمریکا در تهران خبر دادند.
بر این اساس، در نخستین ساعات بعدازظهر پنج‌شنبه، آغاز تعطیلی هفتگی، بهای فروش دلار ۱۰۶۵۰ تومان و فروش یورو ۱۲۳۰۰ تومان بود، اما سپس دلار در قیمت ۱۰۵۰۰ تومان تثبیت شد.
رادیو فردا

رضا شاه در خیابان چه می‌کند؟رضا شاه در خیابان چه می‌کند؟
محمد رهبر
اول بار در دیماه سال ۹۶ کنار مسجد گوهرشاد، عده ای از معترضان فریاد روحت شاد رضا شاه سر دادند. شعاری که به سرعت در شهرهای دیگر هم پخش شد و چند باری هم در قم شهری که پایتخت روحانیت شیعه محسوب می شود، شنیده شد.
"روحت شاد رضا شاه" در اردیبهشت سال ۹۷ جسمانیت نیز پیدا کرد. درست مثل رمانهای مارکز، گویا ذهن تاریخ در سیالیتی پیش می رفت و بیل های مکانیکی که در کار گسترش صحن و سرای حرم شاه عبدالعظیم بودند به تابوت بتونی برخوردند و مومیایی پیدا کردند که گمان می رفت، کالبد رضا شاه است که چهل سال پیش وقتی خلخالی و انقلابیان مقبره اش را ویران می کردند، جابه جا شده و از خاکستر شدن گریخته است.
یک چندی جسد مومیایی رضا شاه نقل مجالس بود و متولیان حرم شاه عبدالعظیم البته به کلی همه چیز را تکذیب کردند اما با عکسهای سلفی که کارگران و مومیایی انداخته بودند جای انکاری نبود. گفته می شود آن مومیایی مظنون به رضا شاه، جایی گمنام دفن شده است اما باز هم در دور دوم اعتراضات که از میانه مرداد شکل گرفته است معترضان دوباره به روح رضا شاه درود می فرستند.
شاید که استعاره شاید که افسانه
دوران ۱۶ ساله پادشاهی رضا شاه را می توان یکی از کوتاهترین و تاثیر گذارترین دوره های تاریخی ایران دانست که پس از آن سعی شد تا خفیف جلوه کند. حتی محمد رضا پهلوی آنگونه که عباس میلانی در کتاب شاه نوشته است، چندان علاقه ای نداشت تا دوران رضا شاه به چشم آید، به هر حال پسر سعی می کرد که از زیر سایه پدر به در آید.
با این حال مدافعان رضا شاه او را پدر ایران نوین می دانستند. کسی که توانست نهادهای مدرن را در ایران تاسیس کند از دانشگاه تا ارتش و از دادگاه تا راه آهن. از سویی دیگر مخالفان رضا شاه او را مسئول بر باد رفتن مشروطیت در ایران می دانند و معتقدند اگر چه پهلوی اول توانست نظام حکمرانی به ظاهر مدرنی تاسیس کند اما دموکراسی و مجلس و انتخابات و آزادی را در ایران نابود کرد.
شاید هر دو گروه درست می گویند اما آنچه رضا شاه را به دوران سردار سپهی و در چند سال اولیه پادشاهی محبوب کرد، انضباط نظامی و بازگرداندن آرامش به کشور بود و البته نه دموکراسی.
می توان گفت ظهور رضا شاه معلول هرج و مرج دولت ها و مجالس دوران مشروطه بود که پس از انقلاب مشروطیت یا در نبرد با استبداد بودند و یا در جنگ جهانی اول در هراس و تشویشِ اشغال تهران. مشروطیت همه توانش را صرف پایداری در قبال استبداد و جنگ کرد و آنچه ماند کشوری پریشان بود که به قحطی دچار بود و در هر گوشه اش حکومتی خودمختار سر بر آورده بود.
اگر چه رضا خان با پشتیبانی انگلستان و با کودتا در عرصه سیاست ایران رخ نمود اما رضا شاهی را مدیون پشتکار و اراده ای بود که در نظم دادن به امور در سمت سردار سپه ای و نخست وزیری داشت.

خامنه ای: هیچکس هیچ غلطی نمی تواند بکندرهبر ایران در اشاره به ناآرامی‌ها: هیچکس هیچ غلطی نمی تواند بکند
به گزارش خبرگزاری های ایران آیت الله علی خامنه ای ظاهرا در پی اعتراضات ضدحکومتی هفته پیش، که طی آن شعارهای تندی علیه او سر داده شد، گفته است که کسی نباید نگران آینده جمهوری اسلامی باشد.
خبرگزاری فارس که به سپاه نزدیک است در خبری بدون ذکر تاریخ دقیق نوشت که آقای خامنه ای در یکی از روزهای اخیر با جمعی از "فعالان فرهنگی خارج از کشور" دیدار کرد.
بنابه این گزارش، که سایر خبرگزاری ها هم مشابه آن را منعکس کرده اند، در این دیدار یکی از حاضران "دغدغه و نگرانی علاقمندان به انقلاب در آن سوی مرزها از آینده" را بیان کرد.
این خبرگزاری ها می نویسند که جواب آقای خامنه ای چنین بود: "نسبت به اوضاع ما اصلا نگران نباشند، هیچکس هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، مطمئن باشند، هیچ تردیدی در این جهت وجود ندارد؛ این را به همه بگویید."
این اولین واکنش رهبر ایران به تازه ترین اعتراضات ضدحکومتی است که بنا به گزارش ها در چندین شهر ایران صورت گرفت.
دور تازه اعتراضات خیابانی از روز ۹ مرداد در پی سقوط ارزش ریال، افزایش قیمت ارزهای خارجی و طلا و گرانی شروع شد. این اعترضات از جمله در تهران، کرج، مشهد، همدان، اصفهان، کازرون و شیراز گزارش شده است.

در ویدئوهایی که از اعتراضات هفته پیش که براساس گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی حداقل تا روز ۱۴ مرداد ادامه داشت بارها شعار "مرگ بر خامنه ای" شنیده شد.
دور قبلی اعتراضات ضددولتی دی ماه گذشته در شهرهای مختلف ایران بروز کرد.
آن اعتراضات گسترده که برای حدود ۱۰ روز ادامه داشت، جدی ترین چالش برای حکومت ایران از زمان اعتراضات پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ بود.
در جریان آن رشته تظاهرات حداقل ۲۵ نفر در خیابان ها کشته شدند و نزدیک به پنج هزار نفر دستگیر شدند. همچنین شماری از بازداشت شدگان در زندان ها جان باختند که مسئولان زندان و قضایی مسئولیت مرگ آنها را نپذیرفته و آنها را ناشی از خودکشی اعلام کردند.
آیت‌الله خامنه‌ای روز ۱۲ دی بدون اشاره به مشکلات اقتصادی و سیاسی که در شعارهای معترضان منعکس بود، اعتراضات را محصول "پول، سلاح، سیاست و دستگاه امنیتی دشمنان" دانست. او بعدا در پیام نوروزی خود به مناسبت فرارسیدن سال ۱۳۹۷ از اعتراض‌های آن سال به عنوان یکی از "تلخی‌های" سال یاد کرد.
بسیاری از مقام های ایرانی آشکارا آن اعتراضات را تهدیدی برای حکومت توصیف کردند.
حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، روز ۱۱ بهمن گفت که اگر حکومت صدای نقد و اعتراض مردم را نشنود، ممکن است "بسیار دیر" شود.
بی بی سی