Sunday, August 5, 2018

رضا اوتادی اولین جان باخته خیزش مردادماهرضا اوتادی اولین جان باخته خیزش مردادماه
رضا اوتادی از شهروندان شرکت کننده در اعتراضات سراسری کرج، شامگاه جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ با شلیک مستقیم گلوله افراد ناشناش کشته شد.
خبرگزاری فارس، ضمن انتشار خبر کشته شدن یکی از معترضان در جریان اعترضات سراسری بدون اشاره به نام وی گفت: «در جریان اغتشاشات جمعه شب در برخی خیابان‌های شهر کرج یک شهروند به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شده است. بررسی ها نشان می دهد ضارب از داخل خودرو ۲۰۶ و با سلاحی غیر سازمانی اقدام به شلیک کرده است.»
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، هویت فرد کشته شده در گوهر دشت کرج که طی درگیری‌های شامگاه ۱۲ مرداد که به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شده است، “رضا اوتادی” احزار کرد.

بازگشت موج اول تحریم‌ها؛ تورم ۴۰ درصدی و بیکاری ۱ میلیون ایرانیبازگشت موج اول تحریم‌ها؛ تورم ۴۰ درصدی و بیکاری ۱ میلیون ایرانی
۹۰ روز پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای گروه کشورهای ۱+۵ با ایران، موج اول تحریم‌های تجاری و مالی این کشور علیه اقتصاد ایران باز گشت.
در بخش تجاری، هرگونه معامله طلا و فلزات مهم با ایران تحریم شد. همچنین صنعت خودروسازی و هواپیمایی ایران مشمول این موج از تحریم‌هاست.
در بخش مالی نیز خرید و فروش اسکناس دلار و معامله بر اساس موجودی ریالی حساب‌های خارجی دولت ایران تحریم شده است. همچنین تامین مالی خارجی و خرید اوراق قرضه بین‌المللی برای دولت ایران ممنوع شد.
بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، هر فرد حقیقی یا حقوقی که تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران را نقض کند، مشمول جریمه‌های مالی این وزارتخانه قرار خواهد گرفت.
ایالات متحده آمریکا همچنین در بعد ملی نیز صادرات فرش و مواد غذایی ایرانی را به مقصد بازار این کشور ممنوع کرد.
اما آغاز اجرای این تحریم‌ها چه تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی بر اقتصاد ایران خواهد گذاشت؟
یورو نیوز

هزینه های میلیاردی «بنیاد علوی» برای تجهیز و نوسازی مساجد مناطق محروم!هزینه های میلیاردی «بنیاد علوی» برای تجهیز و نوسازی مساجد مناطق محروم!

به گزارش «محبت نیوز» در حالی که میلیون‎ها نفر از مردم ایران در فقر و گرفتاری روزگار می‎گذارنند و سفره‎شان خالی است و برای سیر کردن شکم خانواده دچار مشکل هستند، بنیاد علوی به فکر نوسازی مساجد در مناطق محروم افتاده است.
خبرگزاری قرآنی «ایکنا» در گزارشی نوشته بنیاد علوی از جمله نهادهای فرادولتی کشور است که با هزینه‌های قابل توجه و در قالب برنامه‌های مدون توسعه و تجهیز مساجد، زائرسراها و حوزه‌های علمیه را در دستور کار خود قرار داده است و فهرستی از آنها را اعلام کرده که رقم‎های چند میلیاردی پشت آن است.
– نوسازی مسجد اباعبدالله الحسین روستای آنابای از توابع شهرستان راز در خراسان شمالی
– احداث مسجد در قلعه‌گنج
– کمک به احداث و تکمیل مسجد جامع خرمشهر
– احداث دو باب مسجد در منطقه بشاگرد
– نوسازی مسجد قبا در قادر آباد گرگان
– نوسازی حوزه علمیه محمد باقر شهرستان شاهین‌دژ
– احداث موکب حضرت صاحب‌الزمان
-کمک مالی به مسجد حضرت علی ابن ابیطالب بخش درح
– نوسازی مسجد قبا در قادر آباد گرگان
– تجهیز مسجد امام حسن عسگری در مسجد سلیمان
– کمک مالی به مسجد جامع صاحب‌الزمان در مشهد
– کمک به صورت نقدی یا تأمین سیمان به حوزه‌های علمیه مثل حوزه علمیه خرمشهر، حوزه‌های علمیه خوزستان، حوزه علمیه ‌اراک و حوزه ازگل تهران
– احداث زائرسراها در کردستان و استان چهارمحال و بختیاری، مشهد، بیجار کردستان، کرمان
– ساخت و توسعه مسجد با هزینه سه میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۵ در محوطه مجتمع اداری شهرستان قلعه گنج
-احداث مدرسه قرآنی در شهرستان قلعه گنج با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومانی
بنیاد علوی تنها یکی از صدها بنگاه دینی است که هم زر و هم زور دارند و با رقم‎های نجومی که سهم می‎برند و مردم را می‎دوشند، در حالی که فقر و گرسنگی بیداد می‎کند آنها به فکر ساخت و توسعه مساجد آن هم در مناطق محروم هستند!
آیا نمیشد این پول‎ها را صرف ساخت خانه برای زلزله زده های کرمانشاه کرد؟ و یا برای کودکان سیستان و بلوچستان مدرسه و سرپناه ساخت؟ و همه‌ی اینها بدان معناست که این روزها بیش از گذشته استبداد دینی ایران را به ورطه نابودی کشانده است.
محبت نیوز

سه دختر روس پدر هوسباز خود را با ضربات چاقو کشتندسه دختر روس پدر هوسباز خود را با ضربات چاقو کشتند
دبی.العربیه نت فارسی
رسانه‌های روسیه گزارش کردند، سه دختر روس، پدرشان را با ضربات متعدد چاقو کشتند. این دختران از سوی پدر مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته بودند.
به گزارش رسانه‌های روسیه به نقل از مقامات این کشور میخاییل خاشاتوریان توسط سه دخترش کریستیانا 19 ساله، آنجلینا 18 ساله و ماریا 17 ساله کشته شد. این دختران روز جمعه 3 آگوست 2018 به اتهام قتل پدر با ضربات چاقو، بازداشت شدند.
میخاییل خاشاتوریان به نظر فردی مذهبی و مثبت می‌آمد، همسایگان او را فردی بی‌رحم و رهبر یک مافیا توصیف کردند. دخترانش نیز ضمن اعتراف به قتل پدر، پرده از آزارهای جسمی، جنسی و روحی برداشتند که از سوی پدر متحمل شده‌اند.
کریستینا به پلیس گفت: «از او متنفر بودیم و تنها یک آرزو داشتیم. اینکه برود یا اینکه هرگز او را نمی‌شناختیم. می‌خواستیم برود و دیگر بازنگردد.»
همسایگان گفتند که پدر و همسری مستبد بود که هروئین مصرف می‌کرد و با دنیای زیرزمینی تبهکاران در ارتباط بود. اخلاق بد و خشن میخاییل خاشاتوریان همسر و پسر 20 ساله‌‌اش را به زندگی در مکانی دیگر و دور از دسترس او واداشته بود.
او دخترانش را در خانه حبس کرده و برای کنترل آنها چندین دوربین کارگذاری کرده بود و مانع رفتن آنها به مدرسه می‌شد.
یکی از دوستان او گفت: «او دائما اعضای خانواده را کتک می‌زد و یک بار همه را به جنگل برد و آنجا به قتل تهدید کرد. مادر توانست فرار کند و از آن زمان دیگر اعضای خانواده از تماس با مادر منع شدند.»
در یک مورد دیگر، زمانی که او به خانه بازگشت و مدفوع سگ را روی فرش دید، یکی از دخترانش را مجبور به خوردن آن کرد.
علاوه بر اخلاق خشن میخاییل خاشاتوریان که همگان از آن مطلع بودند، دخترانش پرده از رازی برداشتند که چهره دیگر او را نیز نشان می‌داد. او یک بار به یکی از دخترانش تجاوز کرد و این امر سبب شد آن دختر سعی کند، خودش را بکشد. این دختر مقدار زیادی قرص خورد تا به زندگی خود پایان دهد ولی پزشکان جان او را نجات دادند و پدر به پزشکان گفت که او قرص‌ها را اشتباهی خورده و نمی‌خواسته خود را بکشد.
مجموع رفتارهای این پدر، دختران را واداشت که برای نجات خود، به زندگی پدرشان پایان دهند. در شب حادثه دختر 17 ساله آقای خاشاتوریان 17 ضربه چاقو به گردن پدر زد. دختر 18 ساله نیز با چکش سرش پدرش را مجروح کرد و دختر 19 ساله در ابتدا اسپری فلفل به صورت میخاییل خاشاتوریان پاشید و سپس با چاقو صورتش را درید.
سخنگوی پلیس به رسانه‌ها گفت: «در جریان بازجویی، دختران به جرم خود اعتراف کرد و گفتند که به دلیل رنج‌هایی که در طول سال‌ها متحمل شده‌اند، رابطه خصمانه‌ای با پدر خود داشتند.»

خبرگزاری امنیتی فارس: نکته قابل توجه اینکه امروز هم همچون روزهای گذشته لیدر تظاهرات‌کنندگان زن بودخبرگزاری امنیتی فارس: نکته قابل توجه اینکه امروز هم همچون روزهای گذشته لیدر تظاهرات‌کنندگان زن بود
خبرگزاری فارس، منسوب به سپاه پاسداران، در گزارشی که شامگاه روز شنبه در باره تظاهرات اعتراضی در تهران منتشر کرد، با تأکید نوشته است که «نکته قابل توجه اینکه امروز هم همچون روزهای گذشته لیدر این افراد [معترض] زن بود.» در گزارش فارس تلاش شده جو تهران عادی جلوه داده شود.
گزارش می‌گوید: «شامگاه امروز شنبه ۱۳ مرداد، نزدیک ۵۰ نفر در تقاطع خیابانهای رازی و انقلاب تجمع کرده و به سمت چهارراه کالج حرکت کردند که در نهایت جمعیت شعاردهنده به حدود ۲۰۰ نفر در محدوده پل کالج رسید، اما نیروی انتظامی فوری جمعیت را متفرق کرد.» در این گزارش همچنین آمده است: «به استثنای برخی شعارهای سیاسی هیچ خرابکاری و تخریب میدانی انجام نشد.»

رییس جمهوری ونزوئلا از یک ترور نافرجام جان سالم به در بردرییس جمهوری ونزوئلا از یک ترور نافرجام جان سالم به در برد
دبی.العربیه نت فارسی
نیکولاس مادورو، رییس جمهوری ونزوئلا شنبه 4 اوت در یک مراسم رژه نظامی مورد سوءقصد قرار گرفت و از این ترور نافرجام نجات یافت.
به گزارش خبرگزاری‌ها، با پهبادهای بمب‌گذاری شده‌ای به مراسم رژه نظامی نیروهای مسلح ونزوئلا در کاراکاس پایتخت این کشور حمله شده بود.
این حادثه زمانی اتفاق افتاد که نیکولاس مادورو به همراه دیگر مقامات بلند پایه نظامی در جایگاه ويژه حاضر شده و به ایراد سخنرانی می‌پرداخت.
در این حمله، به رییس جمهوری ونزوئلا و هیچکدام از سایر مقامات بلند‌پایه این کشور که در آنجا حاضر بودند، آسیبی نرسید.
خورخه رودریگز وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا این حادثه را «حمله به رهبر چپ‌گرای» این کشور عنوان کرد.
وی در ادامه افزود که 7 تن از سربازان گارد ملی ونزوئلا در جریان این حمله که به منظور سوء قصد به جان رییس جمهوری این کشور صورت گرفته، زخمی شده‌اند.
نیکلاس مادورو سیاست‌مدار ونزوئلایی است که پس از مرگ هوگو چاوز رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا شد. وی پیش از آن، پست‌های وزارت امور خارجه و معاونت اجرایی ریاست جمهوری را بر عهده داشت.
نیکلاس مادورو آوریل 2013 با رای 51 درصدی مردم به مقام ریاست جمهوری ونزوئلا دست یافت.