Thursday, August 2, 2018

ناتوانی صادق لاریجانی از پاسخ به افشاگری‌های مایک پمپئو درباره ثروت میلیاردیناتوانی صادق لاریجانی از پاسخ به افشاگری‌های مایک پمپئو درباره ثروت میلیاردی

ده روز بعد از سخنرانی مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده که به فساد مالی رئیس قوه قضائیه ایران اشاره کرد، صادق لاریجانی در یک سخنرانی عمومی تنها گفت این سخنان «غیر اخلاقی» است و به نظر می رسد قادر به پاسخگویی نبود.
مایک پمپئو یکشنبه دو هفته پیش، ۳۱ تیر، در جمع ایرانیان مقیم آمریکا در سخنانی با اشاره به ثروت روحانیون در ایران گفت، مثلا صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران، را نگاه کنید. او حداقل ۳۰۰ میلیون دلار از اختلاس پول‌های بیت‌المال در حساب‌های شخصی‌اش ثروت دارد. دولت ترامپ در ماه ژانویه لاریجانی را به خاطر نقض حقوق بشر تحریم کرد، زیرا ما از برخورد با رژیم در بالاترین سطوحش ترسی نداریم... من را دیوانه بخوانید، شما اولین نفر نخواهید بود، اما من کمی مشکوکم که یک گردن کلفت پولدار که تحت تحریم‌های بین‌المللی است، فرد مناسبی برای بالاترین سمت قضایی ایران باشد.
به نظر می رسد آقای لاریجانی قادر به پاسخگویی به این اظهارات صریح وزیر خارجه آمریکا نیست. صادق لاریجانی از زمان سخنان آقای پمپئو سکوت کرد و تنها روز سه شنبه ضمنی به این اظهارات اشاره کرد.
او بدون اسم بردن از آقای پمپئو گفت: برخی سخنان سردمداران آمریکا و از جمله نسبت‌های سراسر دروغ وزیر خارجه آمریکا در مورد دارایی‌های اینجانب و یا برخی مراجع عظام تقلید نه تنها بر خلاف موازین قانونی و اخلاقی است، بلکه با غمض نظر از این جهات در شأن یک سیاستمدار هم نیست. بسیاری از مسئولان کشورها، اگر دیانت هم ندارند، اما لااقل شئون مسندی را که در آن قرار دارند، رعایت می‌کنند. مسئولان دولت آمریکا، از رعایت همین مقدار هم فرو مانده اند و این بسیار عجیب است.
دولت ترامپ از زمان روی کار آمدن علاوه بر انتقاد از عملکرد هسته ای و حمایت ایران از تروریسم، در حوزه حقوق بشر نیز بر ایران فشار آورده است. دولت آمریکا با کمک قانونگذاران همچنین به دنبال تصویب قانونی برای افشاگری درباره دارایی رهبران ایران است.

ده روز پیش مایک پمپئو همچنین درباره ناصر مکارم شیرازی از مراجع حکومتی تقلید هم گفته بود او به دلیل تجارت نامشروع شکر، توانسته ۱۰۰ میلیون دلار سود کند و به سلطان شکر در ایران مشهور شده است.
وزیر خارجه آمریکا درباره آیت الله خامنه ای هم گفته بود او گرداننده «ستاد اجرایی فرمان امام» است که نزدیک ۱۰۰ میلیارد دلار می ارزد.
رهبر جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر در سخنانی بر مبارزه با فساد تاکید داشته اما هرگز پرونده افراد منسوب به او مورد رسیدگی قرار نگرفته است.
در زمان اختلاس سه هزار میلیاردی که در سال ۹۲ فاش شد، آقای خامنه ای از افشاگری ها در رسانه ها گله کرد و گفته بود دیگر موضوع را نباید کش داد.
دو سال پیش، محمود صادقی نماینده تهران درباره حساب های شخصی صادق لاریجانی افشاگری کرد اما با تهدید به بازداشت و پیگرد قضایی مواجه شد.
صدای آمریکا

ردپای تغییرات اقلیمی بر موج اخیر گرما در اروپا
ردپای تغییرات اقلیمی بر موج اخیر گرما در اروپا
زمانه
به گزارش گاردین، بر اساس ارزیابی سریع دانشمندان، تغییرات آب و هوایی احتمالاً توانسته اثر موج گرمایی که به اروپای شمالی رسیده دو برابر کند.
این نتایج نتایجی اولیه هستند، اما دانشمندان می‌گویند که نشانه‌های تغییرات آب و هوایی را می‌توان به روشنی در این موج گرمایی مشاهده کرد. دانشمندان پیش‌بینی کرده بودند که گرم شدن کره زمین تعداد و شدت موج‌های گرمایی را افزایش می‌دهد.
فردریک اتو از دانشگاه اکسفورد و عضو سازمان جهانی آب و هوا (World Weather Attribution WWA) می‌گوید:
«در این امر که تغییرات آب و هوایی عامل این افزایش است شکی وجود ندارد – جهان در حال گرم‌تر شدن است، و از این رو امواج گرمایی مثل این موج اخیر هم شایع‌تر می شوند. آن چیزی که زمانی به عنوان گرمای نامعمول تلقی می‌شد، اکنون به امری عادی بدل می‌گردد، و در برخی از موارد بدل هم شده است. از این رو این چیزی است که جامعه باید و می‌تواند برای آن خود را آماده کند. اما در همان حال شکی وجود ندارد که می‌توانیم و در اصل لازم است که در برابر افزایش احتمال رویدادهای آب و هوایی شدید محدودیتی اعمال کنیم، آن هم از طریق کم کردن تا حد امکان میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در جو.»
دانشمندان داده‌های مرتبط به سه روز از گرم‌ترین روزهای این دوره گرمایی را در هفت ایستگاه در شمال اروپا از ایرلند تا هلند و تا کشورهای اسکاندیناوی جمع‌آوری و تحلیل کردند.

مسیح علی نژاد : در نیویورک تایمز: اگر استالین زنده بود به جمهوری اسلامی افتخار می کرددر نیویورک تایمز: اگر استالین زنده بود به جمهوری اسلامی افتخار می کرد، چون درست در زمانی که مردم ایران با بحراب بی آبی و بی برقی دست و پنجه نرم می کنند صدا و سیمای تحت نظارت رهبری جمهوری اسلامی گرفتار موی زن است و می رود سراغ خانواده ام تا از آنها اعلام برائت بگیرد

فیس بوک مسیح علی نژاد

دزد جایزه ریاضیدان کرد ایرانی 'شناسایی شد'دزد جایزه ریاضیدان کرد ایرانی 'شناسایی شد'

گزارش‌ها حاکی از آن است که شخصی که مدال فیلدز کوچر بیرکار را دزدیده، با استفاده از تصاویر دوربین‌های مداربسته شناسایی شده است.
رویترز از شناسایی دو مظنون در این رابطه خبر داده است. گزارشی از هویت سارق یا سارقان احتمالی منتشر نشده است.
ماموران جعبه‌ مدال را خالی پیدا کرده‌اند، اما تاکنون اثری از مدال نیافته‌اند.
روز چهارشنبه در مراسمی در ریودوژانیرو، در برزیل، برندگان مدال فیلدز، که به نوبل ریاضی مشهور است، جایزه خود را دریافت کردند.
کوچر بیرکار، ریاضیدان کرد ایرانی، یکی از چهار برنده این دوره این جایزه بود. او که در دانشگاه تهران تحصیل کرده، در سفری به بریتانیا تقاضای پناهندگی سیاسی کرد و هم اکنون در دانشگاه کمبریج مشغول به کار است.
کمیته برگزاری کنگره بین‌المللی ریاضیات، از گم شدن مدال او "اظهار تاسف عمیق" کرد و از همکاری با پلیس، برای یافتن آن خبر داد.
'پرواز بر شهر ریاضی'
کوچر بیرکار هنگام دریافت مدال خود گفت مطالعه ریاضی برایش دو مرحله دارد. مرحله اول برای او مطالعه پژوهش‌های قبلی است.
او گفت: "خواندن ریاضیات زیبا، مثل قدم زدن در یک شهر تاریخی زیبا است، که طی آن شما بناهای زیبایی می‌بینید. مرحله دوم مثل این است که ناگهان بال درآوردم و می‌توانم بر فراز شهر پرواز کنم و چیزهایی را ببینم که از روی زمین معلوم نبود."
کوچر بیرکار همچنین گفت امیدوار است جایزه‌اش "۴۰ میلیون مردم کرد" را خوشحال کند.
او گفت: "کرد بودن آسان نیست. ما ضرب‌المثلی داریم که یک کرد رفیقی به جز کوهستان ندارد."
برنده مدال فیلدز در سال‌های اخیر نام خود را به کوچر بیرکار تغییر داده که به زبان کردی به معنی ریاضیدان مهاجر است.
بی بی سی
 

زن همکار سپاه و مورد تائید جنتی و احمدی‌نژاد یک میلیارد دلار دزدید و با یک مدافع اسرائیل ازدواج کرد،زن همکار سپاه و مورد تائید جنتی و احمدی‌نژاد یک میلیارد دلار دزدید و با یک مدافع اسرائیل ازدواج کرد
 محمد سهیمی

در چند سال گذشته به دلیل سیاست‌های نابخردانه "دولت پنهان" در ایران و شخص آقای خامنه‌ای که به منافع و مصالح ملی‌ واقعی‌ ایران آسیب بسیار زده ا‌ند، و در عوض برای اسرائیل و عربستان که در حال حاضر دشمنان کشور میباشند سود بسیاری داشته ا‌ند، بحثی‌ در میان بسیاری درگرفته است که شاید یک دلیل این سیاست‌های غیر عقلانی و ضد ملی‌ نفوذ عوامل این دو کشور در سطوح بالای تصمیم گیری در ایران است. بعد از ادعای دزدیدن اسناد برنامه هسته‌ای ایران، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره این نفوذ لاف بسیار زد. مقامات سابق و کنونی موساد، سرویس جاسوسی-اطلاعاتی‌ خارجی‌ اسرائیل نیز بارها درباره این موضوع ادعا کرده ا‌ند.
در عین حال فساد عمیق در ایران که در دوران محمود احمدی‌نژاد ساختاری شد و هیچکس، حتی خود حاکمیت، منکر آن نیست، یکی‌ از "سلاح"‌های اپوزیسیون قلابی خارج از کشور است که شب و روز درباره آن مانور میدهد. اپوزیسیون قلابی آن بخش از مخالفان حاکمیت است که کورکورانه طرفدار سیاست‌های آقای دانالد ترامپ در باره ایران، و همچنین اسرائیل و عربستان است، و از تحریم‌های اقتصادی، تهدید و حتی جنگ نظامی، و تجزیه ایران مستقیم و یا غیر مستقیم حمایت می‌کند، غافل از اینکه این دولت‌ها به دنبال منافع خود هستند، و برای مردم ایران دلسوز نمیباشند. البته، اپوزیسیون واقعی‌ که هم با نظام دیکتاتوری و ناقض حقوق بشر مردم در ایران، و هم با مداخله کشور‌های دیگر در امور داخلی‌ کشور مخالف است، دائما درباره این فساد ساختاری انتقاد کرده و افشا گری می‌کند.
هدف این مقاله توصیف یکی‌ از موارد فساد در ایران، و ازدواج عامل اصلی‌ آن با یکی‌ از هواداران اسرائیل میباشد. تمامی آنچه که در زیر میاید مستند است و مدارک آن موجود میباشد. به دلائل روشن نام اشخاص اصلی‌ در حال حاضر ذکر نمیشوند.

از خبرگزاری تا تجارت و دزدیدن
وقتی‌ محمود احمدی‌نژاد با کمک سپاه و مجتبی خامنه‌ای در سال ۱۳۸۴ به ریاست جمهوری رسید، دولت او خبرگزاری جدیدی را تاسیس کرد. مدیر این خبرگزاری یک خانم بود، و در انتخابات مجلس در سال ۱۳۸۶ یکی‌ از کاندیدا‌های یکی‌ از تندرو‌ترین گروه‌های بنیاد گرا برای تهران بود، که در لیست نامزد‌های آن بسیاری از چهره‌های افراطی و افسران و سرداران سپاه نیز حضور داشتند. احمد جنتی، سلطان شورای نگبان نیز "صلاحیت" این خانم را تائید نمود، ولی‌ ایشان انتخاب نشد.
این خانم بعد وارد کار‌های تجارتی شد و با یک شرکت پتروشیمی سپاه برای کمک به صادرات آن کار میکرد . این شرکت همه مواد خام را از دولت با قیمت‌های پایین دریافت می‌کند، و محصولات خودرا به خارج صادر می‌کند. قانونا ارز حاصل از صادرات میبایست به خزانه دولت باز گردد. ولی‌ این ارز به حساب شخصی‌ این خانم در خارج ریخته شد و پس از مدتی‌ به مبلغ هنگفتی تبدیل شد، ولی‌ به ایران بازنگشت. خود ایشان هم از ایران گریخت و اکنون تحت تعقیب میباشد . پول دزدیده شده دستکم ۷۰۰،۰۰۰،۰۰۰ یورو، و احتمالا تا ۱،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ یورو میباشد. پر واضح است که این زن همدستانی نیز داشته است.
ولی‌ ماجرا به اینجا ختم نشد. این خانم که در ایران دارای همسر و فرزند هم بود، با فردی که شهروند آمریکا و مدافع اسرائیل است ازدواج کرده است. این آقا که درباره فساد در ایران مینالد، مخالف برجام بود، و برای "توجیه" تلاش‌های گوناگون اسرائیل بر ضد کشور درباره "احیای امپراطوری ایران" در خاور میانه در صورت امضا برجام هشدار داد، ‌ با خانمی که دستکم حدود ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار از پول مردم ایران دزدیده است، ازدواج کرده است.
چند سوال
این نمونه، که فقط یکی‌ از دستکم صدها مورد فساد‌های بزرگ مالی‌ در ایران است، چند سوال را مطرح می‌کند:
اول، "دولت پنهان،" احمد جنتی، و محمود احمدی‌نژاد چه "توجیهی" برای حمایت خود از این زن دارند؟ البته توجیهی وجود ندارد. اکثریت قریب به اتفاق آنهایی که پول مردم و منابع کشور را تاراج کرده ا‌ند از "خودی ها" هستند.
دوم، آیا این نمونه فساد واقعا نشان دهنده نفوذ عوامل اسرائیل است؟ اگر هست، باید به "دولت پنهان" و آقای خامنه‌ای "تبریک" گفت.
سوم، حدود دو هفته پیش مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در یک سخنرانی از فساد در حاکمیت ایران سخن گفت. صرف نظر از اینکه کسی‌ که خواهان بمباران ایران بوده در جایگاهی‌ نیست که برای مردم ایران دلسوزی کند، طرفداران آقای ترامپ باید از خود بپرسند چرا آمریکا و دولت‌های غربی که ظاهرا به فساد در ایران حساس شده ا‌ند، پول این فاسدین که از ایران گریخته ا‌ند را ضبط نمیکنند و در یک حساب مخصوص نگهداری نمیکنند؟ چرا پول این خانم و فردی مانند محمود رضا خاوری ضبط نمی‌شود؟ چرا دستکم مانع از اقامت اینگونه اشخاص در کشور‌های غربی نمیشوند؟ این خانم با بخش کوچکی از پول دزدیده شده منازل مجللی در آمریکا، کانادا و اروپا خریداری کرده است.

کلام پایانی
باید به آقای خامنه‌ای تبریک گفت که رهبران مردمی کشور، از جمله مهندس میر حسین موسوی، دکتر زهرا رهنورد، و آقای مهدی کروبی، رهبران شریف جنبش سبز را نزدیک به هشت سال است در زندان خانگی قرار داده، ولی‌ فاسدان بزرگ، که مورد تائید افراد مورد اعتماد خود ایشان هستند، به راحتی‌ از ایران میگریزند. باید به آقای خامنه‌ای تبریک گفت که رهبر ۹۰ ساله دراویش ایران، آقای نور علی‌ تابنده در حبس خانگی است، ولی‌ جنایتکاری مانند سعید مرتضوی، حتی بعد از محکوم شدن به دو سال زندان، که مجازاتی مضحک برای جنایات او بود، مدت‌ها از رفتن به زندان فرار میکرد. باید به آقای خامنه‌ای تبریک گفت که متجاوزی نظیر سعید طوسی آزاد است، ولی‌ دانشجویان و فعالان سیاسی، حقوق بشر، کارگری، و معلمان در زندان هستند. باید به آقای خامنه‌ای تبریک گفت که مرتجع ضد مردمی مانند احمد جنتی هنوز سلطان شورای نگبان است، ولی‌ پاکدست و میهندوستی مانند آقای سید محمد خاتمی ممنوع التصویر است، و حق شرکت در بسیاری از مراسم مردمی را ندارد. چنین لیست "تبریکات" البته بی‌ انتها است.
نگارنده همیشه معتقد بوده است که "دولت پنهان" در ایران و اپوزیسیون قلابی خارج از کشور تصویر آینه‌ای یکدیگر میباشند. هیچ یک به فکر منافع و مصالح واقعی‌ ایران نمیباشند، و فقط منافع خودرا دنبال میکنند. نمونه توصیف شده در این مقاله فقط یکی‌ از صد‌ها موارد فساد‌های بزرگ در ایران میباشد، ولی‌ بخوبی اشتراک منافع "دولت پنهان" و عوامل آنرا با اپوزیسیون قلابی به نمایش میگذارد.

گویا نیوز

دونالد ترامپ در مقابل جمهوری اسلامی نیاز به گزینه نظامی ندارددونالد ترامپ در مقابل جمهوری اسلامی نیاز به گزینه نظامی ندارد
کیهان لندن
- نخست وزیر استرالیا ادعای شبکه ABC مبنی بر مشارکت این کشور با آمریکا برای حمله نظامی به مراکز هسته‏‌ای ایران را رد کرد.
- مالکوم تورنبال گفته هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم ترامپ قصد بمباران تاسیسات اتمی ایران را دارد.
- راجر شناهان مفسر سیاسی: مردم ایران در زمینه‎های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به دولت‎شان معترض‌اند اما «ناسیونالیسم ایرانی» نیز قویست. در چنین شرایطی ترامپ نیازی به تهدید نظامی و تحریک احساسات ناسیونالیستی ایرانیان ندارد.


جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ برابر با ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۸

نخست وزیر استرالیا ادعای ای‎بی‎سی نیوز مبنی بر مشارکت این کشور با آمریکا برای حمله نظامی به مراکز اتمی ایران را رد کرد و آن را جوّسازی رسانه‎ای دانست.

ای‎بی‎سی نیوز استرالیا صبح جمعه در گزارشی به نقل از مقام‎های دولتی این کشور مدعی شد که ارتش آمریکا برای شناسایی اهداف مورد نظر در خاک ایران از استرالیا کمک می‎گیرد. همچنین ادعا شد این حمله ممکن است ماه آینده اتفاق بیفتد.
ساعاتی پس از انتشار این گزارش مالکوم تورنبال نخست‌وزیر استرالیا موضوع را تکذیب کرد و به روزنامه گاردین گفت هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم ترامپ قصد بمباران تاسیسات اتمی ایران را دارد.
تورنبال گفته «امروز خبری دیدم که با استناد به منابع بی‌نام که دولت چنین ادعایی را مطرح کرد ولی فقط گمانه‌زنی است و در آن به منابع گمنام استناد شده است».
نخست وزیر استرالیا با بیان اینکه ترامپ نظراتش برای ایران را به تمام دنیا اعلام کرده گفت ای‌بی‌سی برای انتشار این گزارش با او، وزیر خارجه، وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک استرالیا مشورت نکرده است.