Wednesday, August 1, 2018

نامه به آیت الله‌ها و سرداران، هوشنگ امیراحمدیخدمت حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و روحانیون حاکم محترم
با عرض سلام، اجازه دهید بدون تعارف این یادداشت هشدار دهنده را در باره وضعیت خطیر کشور حضورتان ارائه داده و استدعا کنم که با پایان دادن به حکومت مذهبی خود، کشور را از سقوط به پرتگاهی که جلوی آن قرار دارد نجات دهید. در نامه‌ای به سرداران پاسدار انقلاب، از آنها هم درخواست کرده‌ام که با ورود مقدرانه خود بهمراه مردم، خروج عزتمندانه شما را تسهیل کنند. واقعیت این است که مصلحت ایران و اسلام هم فقط در همین تغییر است و بس.
در مقطع چهلمین سال حکومت مذهبی شما، بحرانهای اقتصادی و زیست محیطی، در کنار دیگر بحرانهای داخلی، منجمله فساد گسترده، بهمراه فشارها و تهدید‌های خارجی، کشور را بسوی پرتگاه نیستی میبرد. با این وجود، شما با عدم توجه به این بحران‌ها و علیرغم درخواست‌های مصرانه و مکرر آحاد مردم و نیروهای مرجع ملی و اسلامی، اصرار در ادامه این وضع غیر قابل تحمل دارید.

دختر هفت ساله افغان توسط شوهرش کشته شددختر هفت ساله افغان توسط شوهرش کشته شد
به گزارش بی بی سی، نقیب الله امینی، سخنگوی فرماندهی پلیس بادغیس امروز دوشنبه هشتم اسد/مرداد به بی‌بی‌سی گفت این دختر هفت ساله که "حامیه" نام داشته شب گذشته توسط شوهرش خفه شده است.
او می‌گوید حدود ده سال پیش بین دو خانواده برای قتلی که صورت گرفته، توافقی برای بد دادن یک دختر از خانواده قاتل به خانواده مقتول، صورت گرفته بوده و حامیه دو سال پیش به اساس همان توافق به نکاح شرف الدین درآمده است.
بد دادن، از رسوم خلاف قانون در بعضی مناطق افغانستان است که بر اساس آن خانواده قاتل برای پایان انتقام جویی، دختری را از خانواده‌شان به خانواده مقتول می‌دهند.
امینی می‌گوید دو خانواده برای پنهان نگه داشتن قتل و تعقیب عدلی آن، تصمیم به بد دادن حامیه گرفته بودند و طوری ظاهرسازی کردند که گویا حامیه در بدل یک میلیون افغانی به نکاح شرف الدین درآمده است.
او افزود که شرف الدین ۳۵ ساله یک زن دیگر نیز داشته است.
شرف الدین پس از قتل حامیه فرار کرده و پلیس پدر حامیه را که عامل این ازدواج اجباری می‌خواند، بازداشت کرده است.
این رویداد در روستای جوزآغا در ولسوالی قادس رخ داده است.
پلیس بادغیس می‌گوید قادس از مناطق امن ولسوالی بادغیس است اما فقر از دلایل عمده خشونت‌های خانوادگی در این منطقه است.
در سال ۱۳۹۶ در افغانستان بیش از چهار هزار مورد خشونت علیه زنان ثبت شده که ۲۷۰ مورد آن قتل بوده است.