Tuesday, July 31, 2018

تذکر رهبر به سردار: سخنرانی نکنیدتذکر رهبر به سردار: سخنرانی نکنید
ه نقل از کانال تلگرامی و فیسبوک بابک داد, از طرف «بزرگان نظام» به قاسم سلیمانی تذکر داده شد سخنرانی نکند!
 خبر اختصاصی: «تذکر رهبر به سردار: سخنرانی نکنید!»
پس از تحقیق از دو منبع موثق و مستقل, «صحت خبر» زیر تأیید گردید:
صبح یکشنبه 7 مرداد از بیترهبری به آقای قاسم سلیمانی تذکر داده شده با توجه به خطاهای فاحش او در سخنرانی اخیرش, که موجب اعتراضات فراوانی در سطوح بالای نظام و افزایش تهدیدات امنیتی شده, لازم است وی به عنوان فرمانده سپاه قدس لازم است تا اطلاع ثانوی «سکوت» کرده و با ایراد سخنرانی, برای نظام و رهبر بیش از این هزینهتراشی نکند.
بابک داد

واکنش مشاور روحانی به پیشنهاد ترامپ: «ملاقات بدون پیش‌شرط»دونالد ترامپ آمادگی خود را برای دیدار بدون شرط با مقامات ایران اعلام داشت
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دوشنبه شب ٣٠  ژوئیه در پاسخ به پرسشی برای کاستن از تنش با ایران گفت در صورتیکه مقامات ایران آمادۀ دیدار با او باشند، او نیز بدون هیچ پیش شرطی این آمادگی را دارد. دونالد ترامپ که در پایان دیدار خود با جوزپه کونته، رئیس شورای وزیران ایتالیا، سخن می گفت در پاسخ به پرسشی در بارۀ شرایط خود برای چنین دیداری تاکید کرد که از نظر او «هیچ شرطی برای این دیدار وجود ندارد».
رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این پرسش نخست بر دیدار اخیر خود با کیم ایل اُن، رهبر کرۀ شمالی اشاره کرد و گفت برای دور کردن «خطر جنگ، مرگ، قحطی و بسیاری تهدیدات دیگر، چنین دیداری هیچ ایرادی ندارد». دونالد ترامپ آنگاه به موقعیت دشوار ایران اشاره کرد و پس از یادآوری تصمیم خود به ترک برنامۀ جامع مشترک (برجام)، گفت ایرانیان «در حال حاضر در شرایط سختی قرار گرفته‌اند و ممکن است مایل به دیدار با ما باشند و [در این صورت] من هم آمادۀ این ملاقات، هر هنگام که بخواهند، هستم». 
دونالد ترامپ تاکید کرد که به «چنین دیداری نه از موضع قدرت و نه از موضع ضعف صورت می‌گیرد، بلکه اگر حاصل آن، بر خلاف توافق فاقد ارزش پیشین، دست یافتن به توافقی هدفمند باشد، اقدام بسیار مناسبی است».
رئیس جمهوری آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی از دیگر کشورها خواست با اقدامات مناسب و از جمله تحت فشار قرار دادن ایران، این کشور وادارکنند به «رفتار زیانبار» خود پایان دهد. وی بی آنکه توضیحات بیشتری ارائه کند از همراهی ایتالیا در این زمینه سپاسگزاری کرد.