Saturday, July 28, 2018

حسین کروبی: شورای عالی امنیت ملی رفع حصر را تصویب کرده استحسین کروبی: شورای عالی امنیت ملی رفع حصر را تصویب کرده است

 فرزند مهدی کروبی خبر داد که شورای عالی امنیت ملی رفع حصر سران جنبش سبز را تصویب کرده و اگر رهبر جمهوری اسلامی تا ۱۰ روز پس از تصویب درباره آن اظهار نظر نکند، این مصوبه لازم‌الاجرا است.
حسین کروبی روز شنبه ۶ مرداد در مصاحبه با وبسایت انصاف نیوز گفت که «یک منبع موثق» به او گفته، شورای عالی امنیت ملی در آخرین جلسه خود رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد را تصویب کرده است.
به گفته آقای کروبی، این مصوبه برای اظهار نظر رهبر جمهوری اسلامی ارسال شده و در صورتی که آیت الله خامنه‌ای تا ۱۰ روز دیگر درباره آن اظهار نظر نکند، لازم‌الاجرا است.
مصوبات شورای عالی امنیت ملی باید به تائید رهبر جمهوری اسلامی برسد.
در فروردین ماه برخی از نمایندگان مجلس اعلام کرده بودند که تصمیم‌گیری درباره رفع حصر به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است.
در همین حال غلامرضا حیدری، عضو کمیته رفع حصر در مجلس، روز اول اردیبهشت‌، از «موافقت ضمنی» رهبر جمهوری اسلامی با رفع حصر رهبران اعتراض‌های سال ۸۸ خبر داده بود.
حسین کروبی همچنین گفت که اشاره اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مبنی بر «قرار گرفتن شخصیت‌های برجسته‌ نمادین و شکل‌گیری وحدت در کشور» اشاره به تصویب رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی است.
با این حال الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی، گفت که اشاره آقای جهانگیری به رفع احتمالی محدودیت‌های محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، است.
به گفته آقای حضرتی، اسحاق جهانگیری در تلاش است که محمد خاتمی «در جلسه‌ای با حضور بزرگان نظام» حضور داشته باشد.
عبارت «بزرگان نظام» در ادبیات سیاسی مقامات جمهوری اسلامی معمولا برای اشاره غیرمستقیم به رهبر جمهوری اسلامی استفاده می‌شود.
از نیمه‌های سال ۹۶ تغییراتی در شرایط حصر به وجود آمد و برخی از بستگان آقای موسوی و کروبی و خانم رهنورد با آنان دیدار کرده‌اند.
اسماعیل دوستی، عضو حزب اعتماد ملی و مجتبی ذوالنور نماینده عضو جبهه پایداری در مجلس نیز در محل حصر با مهدی کروبی دیدار کرده‌اند.
زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، در اردیبهشت ماه خبر داده بود که به تازگی به صورت شفاهی به او پیشنهاد «حق تردد محدود» با اطلاع مأموران اعلام شده و او این پیشنهاد را رد کرده است.
حسن روحانی در دو انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و ۹۶ وعده رفع حصر را مطرح کرده بود و از آغاز سال ۹۷ انتقادهای چهره‌های اصلاح‌طلب به پیگیری نشدن موضوع حصر از سوی او افزایش یافته است.
در همین حال علیرضا رحیمی، نماینده تهران در مجلس، در توئیتر خود نوشت که آقای روحانی در دیدار اخیر خود با اعضای فراکسیون امید مجلس گفته که «در نتیجه کارهایی که در دولت یازدهم شده است، از حصر فقط پوسته‌اش مانده است».
به گفته آقای رحیمی، آقای روحانی درعین حال گفته که «ماه‌ها طول کشید تا چند روزنامه برای محصورین آزاد شد».
در ماه‌های پایانی سال گذشته نیز برخی نمایندگان مجلس ابراز امیدواری کرده بودند که حصر خانگی هفت ساله رهبران اعتراض‌های سال ۸۸، با وعده مقام‌های امنیتی و قضایی به زودی پایان می‌گیرد اما پس از عملی نشدن این وعده، علی مطهری گفت که ظاهراً در این باره بین مقام‌های قضایی و امنیتی اختلاف نظر وجود دارد.
رادیو فردا

پیشنهادات جبهه ملی ایران به هیئت حاکمه جمهوری اسلامیپیشنهادات جبهه ملی ایران به هیئت حاکمه جمهوری اسلامی
هموطنان عزیز ، ملت شرافتمند ایران ،
عمل کرد حکومت جمهوری اسلامی در این مدت چهل سال به گونه ای بوده که اکنون این حکومت به جبر تاریخ در  معرض از هم گسیختگی و فروپاشی قرار گرفته است . این حکومت با سوء رفتارها ، ضعف مدیریت ها ، سیاست های نادرست داخلی وخارجی بدور از در نظر گرفتن منافع ملی ، وفساد گسترده ی اغلب کارگزارانش ، خود را به طور کلی از اعتبار و مشروعیت ساقط کرده ومیرود تا با اعمال نا صحیح خود ، بر حیات خویش نقطه پایان بگذارد . این حاکمیت در روز های انقلاب با وعده برقراری آزادی واستقلال وعدالت وبا شعار « نه شرقی نه غربی » بر اریکه قدرت نشست وسکان اداره امور این کشور کهنسال و با تمدن باستانی کم نظیر در جهان را به دست گرفت .
اما از همان روزهای نخست با اعدام های بدون محاکمه ی عادلانه وسرکوب هر آنکس که جدا از حاکمیت می اندیشید وبا انحصار طلبی روز افزون ، به عیان به همگان نشان داد که رفتارش تا چه اندازه با آزادی وعدالت فاصله دارد . اقدام خلاف عرف و اخلاق وخلاف قواعد بین المللی اشغال سفارت آمریکا و حرکت خفت بار گروگانگیری موجب مسدود شدن میلیاردها دلار از اموال کشورمان و زمینه ساز حمله عراق به ایران و آن جنگ ویرانگر هشت ساله با آن همه خسارات جانی ومالی برای این ملت گردید .

گزارش اطلاعاتی: واشنگتن خود را برای «حمله به ایران» آماده می‌کندگزارش اطلاعاتی: واشنگتن خود را برای «حمله به ایران» آماده می‌کند
دبی-العربیه.نت فارسی
منابع امنیتی استرالیایی گزارش دادند که ایالات متحده آمریکا، خود را برای بمباران مواضع هسته‌ای ایران در ماه اگوست آینده، آماده می‌کند.
تلویزیون رسمی استرالیا «ای بی سی»، به نقل از منابعی «بلند پایه» که نخواستند نامشان فاش شود، گزارش داد که دونالد ترامپ، خود را برای بمباران مواضعی در ایران آماه می‌کند.
ای ‌بی ‌سی استرالیا گفته که ممکن است پایگاه‌های هوایی اسرالیا در این حمله نقش داشته باشند.
اما مالکولم تیرنی پل، نخست وزیر استرالیا از اهمیت این گزارش کاسته است و گفته که این گزارش تنها یک «پیش‌بینی است.
او به تلویزیون استرالیا گفته که گزارش شما به من، وزیر خارجه، یا وزیر دفاع و فرمانده ارتش استناد نکرده است.
ترامپ هفته پیش به روحانی هشدار داد که از تهدید آمریکا بپرهیزد، در غیراینصوت با شدیدترین تحریم‌ها روبرو خواهد شد.
پیش از آن، روحانی نیز، گفته بود که جنگ با ایران، «مادر جنگ‌ها» خواهد بود.
از سوی دیگر، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلانی ایران، به هدف قرار دادن مواضع آمریکا در خاورمیانه و نیز اسرائيل تهدید کرده بود.
واشنگتن تلاش می‌کند از ادامه فعالیات‌های هسته‌ای این کشور و نیز حمایت تهران از گروههای تروریستی در خاورمیانه جلوگیری کند.
این در جالی است که ایران با شمار زیادی از مشکلات بویژه اقتصادی روبرو است