Monday, July 23, 2018

افزایش کلاهبرداری از کاربران اینترنتی با اپلیکیشن‌های صیغه‌یاب!افزایش کلاهبرداری از کاربران اینترنتی با اپلیکیشن‌های صیغه‌یاب!
کیهان لندن
-یک مقام پلیس فتا گفته که باوجود بازداشت باندهای فعال، شمار کلاهبرداری‌هایی از این جنس رو به افزایش است!
-در این شیوه، کاربر رمز کارت بانک و اطلاعات‌ شخصی‌اش را در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دهد.
-صیغه که در جامعه به «فحشای شرعی» معروف است در شهرهای مذهبی مانند قم و مشهد به ویژه در بین زائران بسیار رایج است و حکومت برایش تبلیغ هم می‌کند!

دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ برابر با ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۸

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا به کاربران اینترنتی نسبت به کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های جعلی صیغه‌یاب و دوست‌یاب هشدار داد. مجرمان با تبلیغ و انتشار لینک‌ برنامه‌های غیرقانونی، اطلاعات و رمز کارت بانک افراد را به سرقت می‌برند!

عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک


عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک
به گزارش الف، آقای صدر ساداتی یادداشتی را در صفحه اینستاگرامش در مورد مراسم عروسی پسر یکی از سفیران منتشر کرده است که بدین شرح است: آقای مرتضی مرادیان، سفیر محترم جمهوری اسلامی در دانمارک!ضمن تبریک دامادی آقا زاده تان و آرزوی خیر و عاقبت بخیری برای خانواده محترم...
یکی از دوستان عکس‌های عروسی دیشب را در اینستا دیده بود و از من سؤالی پرسید که نتوانستم خوب جواب دهم.....
ایشان گفت: آقای سفیر جمهوری اسلامی هم انسان مذهبی هستند و هم آشنا به مبانی انقلاب. از آنجا که امام فرمودند: اگر مسئولین از کوخ نشینی به کاخ نشینی رفتند باید فاتحه جمهوری اسلامی را خواند ... سؤال من این است که قطعا یک هزارم این ملت هم نمیتواند در لاکچری‌ترین سالن‌های کشور (دانیال، شهرک غرب) و با ماشین بنز برای فرزندشان مراسم بگیرند، آیا شما خود را مسئول نمیدانید؟ یا اینکه قرار است فاتحه جمهوری اسلامی را بخوانیم؟ یا اینکه تحلیل و تفکر امام نسبت به زندگی خصوصی مسئولین غلط و سطحی بوده؟.
بنده نتوانستم خوب جواب بدهم، از شما و دوستان دیگر تقاضا دارم یک جوابی بدهید ما فوروارد کنیم؟
مصباح یزدی: ولایت فقیه در حال افول استمصباح یزدی: ولایت فقیه در حال افول است
زمانه
محمد تقی مصباح یزدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مخالفت‌هایی در حوزه‌های علمیه و در بین مسئولان جمهوری اسلامی با اصل ولایت فقیه خبر داده است. بر اساس گفته‌های مصباح یزدی که چندان تازگی هم ندارد، برخی در حوزه‌های علمیه خواهان جدایی دین از سیاست‌اند و برخی مسئولان هم به ناسیونالیسم یا به تعبیر مصباح یزدی به «ایرانی‌گرایی» گرایش پیدا کرده‌اند.

مصباح‌یزدی در سخنانی که دوشنبه ۱ مرداد ایراد کرده گفته است: «برخی به این باور رسیده‌اند که زمانی که مردم خودشان رأی می‌دهند و رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند، چه لزومی‌ دارد که رهبری وجود داشته باشد، و اصلاً ولایت فقیه برای چیست؟ مگر کشورهای دیگر رهبر دارند؟»
مصباح یزدی در ادامه این سخنان می‌گوید دامنه مخالفت با ولایت فقیه به حوزه‌ها هم کشیده شده:

حساب بانکی کارلوس کی‌روش در سوئیس به دلیل 'تبادل مالی با ایران' مسدود شدحساب بانکی کارلوس کی‌روش در سوئیس به دلیل 'تبادل مالی با ایران' مسدود شد
بگفته مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران حساب بانکی کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در سوئیس "به‌دلیل رد و بدل کردن پول با ایران" بسته شده است.

به گزارش بی بی سی به نقل از همشهری ورزشی، تاج گفته است: "همان‌طور که می‌دانید ما در سال جدید پولی به کی‌روش نداده‌ایم، پول ریالی و حتی دلاری آن وجود داشت، اما به دلیل مسائل بانکی، این پول به حساب کی‌روش واریز نشده است؛ ضمن اینکه حساب او را هم در کشور سوئیس مسدود کرده‌اند، چون با ایران پول رد و بدل کرده است."

روزنامه دنیای اقتصاد گزارش کرده است که پس از بلوکه شدن حساب ۷۰۰ هزار دلاری آقای کی روش در امارات، او تمام حساب های شخصی خود را به بانکی در سوییس منتقل کرد که حالا مسدود شده است.

بن‌بست معاملات ارزی با خارج از ایران، یکی از تبعات تحریم‌های آمریکاست که با خروج این کشور از برجام تشدید شده است.

هشدار تند پرزيدنت ترامپ به حسن روحانى: ديگر هرگز امريكا راتهديد نكن كه عواقبى دارد كه در تاريخ كمتر كسى آن را تجربه كرده استهشدار تند پرزيدنت ترامپ به حسن روحانى: ديگر هرگز امريكا راتهديد نكن كه عواقبى دارد كه در تاريخ كمتر كسى آن را تجربه كرده است
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در توئیت جديدى شديدا به جمهوری اسلامی هشدار داد و خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهورى ایران نوشت: ديگر هرگز امريكا را تهديد نكن كه گرفتار عواقبى مى شوى كه در تاريخ هم كمتر كسى آن را تجربه كرده است.
پرزیدنت ترامپ كه توئیت خود را تماما با حروف بزرگ و به نشانه تاکید نوشته بود، خطاب به روحانی گفت ما دیگر آن کشوری نیستیم که حرف‌های جنون آميز شما از خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مواظب باش.
این واکنش پرزیدنت ترامپ به سخنان حسن روحانی است که روز یکشنبه ۳۱ تیر گفت: «جنگ با ایران، مادر جنگ‌ها و صلح با ایران، مادر صلح‌ها است.»
او آمریکا را متهم کرد که «به دنبال اهدافی فرای تحریم است» و به آمریکا هشدار داد «با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است».
پیش از این پرزیدنت ترامپ بارها تکرار کرده که دولت آمریکا حامی مردم ایران است و این موضع در سخنرانی وزیر خارجه آمریکا در جمع ایرانی آمریکایی‌ها به روشنی مورد تاکید قرار گرفت.
پرزیدنت ترامپ همچنین در یک نشست خبری در بروکسل پیش‌بینی کرده بود که با توجه به اقتصاد درحال فروپاشی ایران، جمهوری اسلامی در نهایت با او تماس خواهد گرفت و تقاضای توافق می‌کند.
صدای آمریکا
 

دلار ۹ هزار تومان شددلار ۹ هزار تومان شد
رادیو فردا
- براساس گزارش‌ها، روز یکشنبه ۳۱ تیر قیمت هر دلار آمریکا در بازار غیررسمی تهران به بالای ۹ هزار تومان رسید و قیمت سکه نیز به حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.
درهمین حال خبرگزاری تسنیم از «امنیتی» شدن فضای بازار سکه خبر داد و قائم مقام فرمانده نیروی انتظامی نیز اعلام کرد که ۳۰۰ نفر از به گفته او، «مخلان بازار ارز و سکه» بازداشت شده‌اند.
بر اساس این گزارش، قیمت یورو نیز روز یکشنبه تا ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش یافت.
کانا‌ل‌هایی که قیمتروزانه طلا و ارز را گزارش می‌کنند، افزایش قیمت ارز در روز یکشنبه را «لحظه‌ای» توصیف کرده‌اند.

ایران: از جنگ اقتصادی تا خودکشی ایدئولوژیک؟ایران: از جنگ اقتصادی تا خودکشی ایدئولوژیک؟
زمانه
موقعیت داخلی جمهوری اسلامی ایران، از زمان جنگ خونین ایران و عراق تا امروز هیچ گاه تا این حد اسفناک نبوده است؛ امری که با توجه به دستاوردهای ژئوپلیتیک سال‌های اخیر ایران، ممکن است در نگاه اول متناقض‌ به نظر برسد. در کشوری ویران‌شده که خون زیادی خرج جنگ کرده بودند، آیت‌الله خمینی تصمیم به پذیرش شرایط آتش‌بس تحقیرآمیز قطعنامه ژوئیه ۱۹۸۷ شورای امنیت سازمان ملل گرفت؛ تصمیمی که به بیان خود او دردناک‌تر از «نوشیدن جام زهر» بود.
سی سال پس از آن واقعه، پس از اعلام خروج قاطع دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ایران در هشتم ماه مه، با وضعیت مشابهی و از جهاتی وخیم‌تر روبرو هستیم