Friday, July 20, 2018

محسن هاشمی: وضع حتی بدتر است از زمان پذیرش قطعنامه ۵۹۸محسن هاشمی: وضع حتی بدتر است از زمان پذیرش قطعنامه ۵۹۸
رادیو زمانه
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفته جمهوری اسلامی تاکنون در چهار دهه گذشته، هیچ‌گاه با چنین بحران‌های حادی مواجه نبوده است. او در سالگرد پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی آیت‌الله خمینی، شرایط را از زمان نوشیدن «جام زهر» هم بدتر  توصیف کرده و احتمال داده ناآرامی‌هایی شدیدتر از اعتراضات سراسری دی ماه در راه باشد.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در سخنانی در اجلاس مشورتی که با حضور رؤسای شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان برگزار شده بود، گفت:
«موضوعی که در این جلسه بنده می خواستم به آن اشاره کنم وضعیت خاص کشور در این شرایط به‌خصوص شش ماهه دوم سال جاری و لزوم آمادگی مدیریت شهری برای مواجه با آن است».

اسرائیل 'نقشی حیاتی در خنثی کردن طرح حمله به مجاهدین خلق داشته است'اسرائیل 'نقشی حیاتی در خنثی کردن طرح حمله به مجاهدین خلق داشته است'
رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل (موساد) به خنثی کردن طرح ادعایی حمله به نشست مجاهدین خلق در فرانسه کمک کرده است.
به نوشته رسانه‌ها این خبر بعد از برداشته شدن سانسور خبری مربوط به این موضوع از سوی دولت اسرائیل، منتشر شده است.
به گزارش کانال دو تلویزیون اسرائیل نقشه حمله به گردهم‌آیی مجاهدین خلق در منطقه ویوپنت در شمال پاریس با همکاری سرویس اطلاعاتی اسرائیل با کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک خنثی شده است.
این گزارش می‌گوید اسرائیلی‌ها چند مظنون را در کشورهای مختلف ردیابی کردند و "اطلاعاتی حیاتی" در اختیار دولت‌های اروپایی گذاشتند.
در این پرونده دو شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار دستگیر شدند که به گفته پلیس بلژیک نیم کیلو مواد منفجره دست‌ساز و چاشنی انفجاری در خودروشان پیدا شده بود.
علاوه بر آن یک دیپلمات ایرانی شاغل در سفارت این کشور در اتریش هم در آلمان دستگیر شد که به گفته مقامات امنیتی، مظنون به رهبری گروهی است که متهم به برنامه‌ریزی برای حمله مجاهدین خلق در روز ۳۰ ژوئن (۲۰ روز پیش) شده است.

چهره‌ی خدا در قرآن


چهره‌ی خدا در قرآن

- باید خداباوری را از دین‌باوری تفکیک کنیم. خداباوری در گوهر خود امری‌ست شخصی؛ هر انسانی تصور خاص خود از خدا را دارد که حتا ممکن است نتواند آن را توضیح یا تشریح کند؛ خدا، نخستین و آخرین تکیه‌گاهی است که انسان به هنگام شادی یا رنج با آن بده و بستان یا گفتگو می‌کند. ولی دین، کسب ‌و کار است یا دقیق‌تر گفته شود تجارت در معنای سیاسی و اقتصادی‌اش است.

چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ برابر با ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۸

ب. بی‌نیاز (داریوش) - کیهان لندن

– بنا بر باور مسلمانان، قرآن کلام خداست و فرشته جبرئیل رساننده‌ی این سخنان خدا به محمد بوده است. به سخن دیگر، مسلمانان بر این باورند که قرآن کلام محمد نیست و آنچه در قرآن آمده فقط بازگویی سخن خداست که از دهان محمد بیرون آمده است. از این روست که مسلمانان به قرآن، «کلام‌‌الله» نیز گویند

تصویری...درون تابوتی که نفرینش جهان را تهدید می‌کرد چه چیزی پیدا شد؟


تصویری...درون تابوتی که نفرینش جهان را تهدید می‌کرد چه چیزی پیدا شد؟
دبی-العربیه.نت فارسی

 

تابوت سیاهی که گمان می‌رفت گشودنش جهان را 2000 سال به تاریکی خواهد برد، یک روز پس از پیدا شدن، توسط مقامات مصری در میان تدابیر شدید امنیتی گشوده شد و مایع قرمز رنگ بدبویی درون آن پیدا شد که سه مومیایی را پوشانده بود.
این تابوت سیاه گرانیتی در جریات یک عملیات حفاری و ساخت و ساز در شهر اسکندریه مصر تابوتی سنگی یافت شد و گمان می‌رفت به اسکندر کبیر متعلق باشد؛ تابوتی که براساس خرافه‌ها اگر باز شود، جهان را نفرین کرده و 2000 سال به تاریکی خواهد برد.

جسد ژنرال فرانکو، رهبر پیشین اسپانیا، از مقبرۀ عظیم قهرمانان جنگ داخلی این کشور خارج می‌شودجسد ژنرال فرانکو، رهبر پیشین اسپانیا، از مقبرۀ عظیم قهرمانان جنگ داخلی این کشور خارج می‌شود

دولت اسپانیا تصمیم گرفت جسد ژنرال فرانسیسکو فرانکو، رهبر پیشین این کشور، را که در مقبرۀ عظیم «واله دو لُس کایدُس» به خاک سپرده شده است، از قبر خارج و به نقطۀ دیگری منتقل کند. رئیس هیئت دولت اسپانیا، پدرو سانچز، سه شنبه ١٧ ژوئیه، این تصمیم را اعلام کرد و گفت «این کار در آینده بسیار نزدیک انجام خواهد گرفت».

دختر روسِ متهم به جاسوسی، برای کار پیشنهاد سکس داده بوددختر روسِ متهم به جاسوسی، برای کار پیشنهاد سکس داده بود
یورو نیوز
ماریا بوتینا، دختر ۲۹ ساله روس که در آمریکا به جاسوسی متهم شده، برای کار با سازمان مورد نظرش در ایالات متحده پیشنهاد سکس داده بود.
گزارش دادرسی وی عنوان می‌کند که رابطه ماریا با یک مرد پرنفوذ آمریکایی، چنان که ماریا مدعی شده است «رابطه شخصی» نبوده، چراکه مدارک و اسناد پلیس فدرال آمریکا نشان می‌دهد که وی پیش از آن نیز دست‌کم برای کار با «یک سازمان مورد نظرش» در آمریکا به یک مرد دیگر پیشنهاد چنین رابطه‌‌ای را داده بوده است.
ماریا متهم است که خود را به عنوان مأمور رسمی یک دولت خارجی معرفی نکرده و همچنین قصد توطئه علیه دولت ایالات متحده را داشته است. وی هنوز به جاسوسی متهم نشده است.