Saturday, July 14, 2018

جنازه مریم فرجی فعال مدنی توسط پلیس آگاهی کشف شدجنازه مریم فرجی فعال مدنی توسط پلیس آگاهی کشف شد
جسد سوخته شده‌ی مریم فرجی، فعال مدنی ۳۳ ساله و دانشجوی ارشد مدیریت بین الملل، که پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۹۷ از منزل خارج شده بود، توسط پلیس آگاهی کشف شد و پزشک قانونی با گرفتن DNA از پدر این فعال مدنی، هویت جسد را تایید کرد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، جسد سوخته شده‌ی مریم فرجی، دانشجوی ۳۳ ساله رشته مدیریت بین الملل، در حالی توسط پلیس آگاهی کشف شد که پیگیری های خانواده این فعال مدنی برای یافتنش با وجود مراجعه مکرر به پلیس و ارگان‌های مرتبط راه به جایی نبرد.

نماینده مجلس: پارازیت‌ها مردم را کلافه کرده استنماینده مجلس: پارازیت‌ها مردم را کلافه کرده است
علي اكبري، در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد افزود: حجم اختلالات راديويي به‌حدي است كه حتي دريافت تصاوير شبكه‌هاي داخلي را نيز با مشكل مواجه كرده است. اين‌طور كه پيداست برخي عزيزان در بعضي مواقع احساس مسووليت مضاعف مي‌كنند. هرچه است، افكار عمومي قانع نشده و اين مدعيات را نمي‌پذيرد. هيچ‌كس حاضر به پذيرش مسووليت نيست.
بنده اين موضوع را به دفعات پيگيري كردم كه موكول بر اين شد كه بخش فني دانشگاه شيراز ميزان پارازيت‌ها را بر اساس شاخص‌هاي علمي ارزيابي و بررسي كند كه البته اين گزارش هرگز منتشر نشد كه احيانا اجازه انتشار گزارش و اطلاع‌رساني به مردم داده نشد. درمجموع آنچه مسلم است اين است كه پارازيت وجود دارد و مردم هم گله‌مند هستند.
مردم به ما مراجعه مي‌كنند، تماس مي‌گيرند و به انحاي گوناگون اعتراض خود را به گوش مسوولان مي‌رسانند. وي ادامه داد: نزديك به ٢ سال است كه ارتباطات تلفني ما هم دچار مشكلات اساسي است. پارازيت‌ها علاوه بر تصوير شبكه‌هاي تلويزيوني، حتي بر ارتباطات تلفني و موبايلي هم تاثير منفي داشته است.
مردم مي‌گويند كه دچار بيماري‌هايي مخصوصا سردردهاي طولاني مي‌شوند. اين تشعشعات منجر به بيماري‌هاي مختلف ازجمله سرطان مي‌شود و همه اين مسائل مردم را نگران كرده است. اميدواريم مسوولان در اين باره تامل كنند و سلامت مردم را بيش از اين به خطر نيندازند.
يكي از مشكلات اساسي كشور ما كه شايد در اين مورد نيز نمود يافته اين است كه ما در كشور يك دولت نداريم، بلكه چندين دولت داريم. وي در خاتمه گفت: پارازيت‌ها از سوي نهادي خارج از دولت ارسال مي‌شود.

علیرضا فغانی تهدید کرد؛ برای همیشه از ایران می‌رومعلیرضا فغانی تهدید کرد؛ برای همیشه از ایران می‌روم
ایران وایر
«علیرضا فغانی» داور بین المللی فوتبال ایران که قرار است بازی رده‌بندی جام جهانی روسیه را قضاوت کند، تهدید کرد که ایران را برای همیشه ترک خواهد کرد.
روز چهارشنبه، علیرضا فغانی که از سوی فیفا برای تماشای دیدار مرحله نیمه نهایی دو تیم انگلیس و کرواسی در استادیوم لوژنیکی حضور‌ یافته بود، با همکار خانم خود دست داد. تصاویر دست دادن او با یک خانم به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. داور ایرانی ابتدا نسبت به این قضیه واکنشی نرم داشت: «این رفتارها در فضای مجازی طبیعی است. این خانم همکار من و همین طور همسر یکی از صمیمی‌ترین دوستان داور من است. برای کسانی که در این مقطع زمانی دنبال چنین حاشیه‌هایی هستند متاسفم.»

یک گزارش در نشریه دیلی بیست : آدمکشان جمهوری اسلامی برای انتقام بازگشته‌اندمقاله ای از برزو درگاهی در نشریه دیلی بیست
صدای آمریکا : مقام های امنیتی و کارشناسان ضد تروریسم می گویند عناصری از سرویس های مخفی ایران با انجام تحرکات جسورانه و به طور بالقوه خطرناکی در سراسر اروپا و آفریقا در ماموریت های دیپلماتیک خارجی به نمایش قدرتی دست می زنند که از سال های ۱۹۹۰ به این سو مشاهده نشده است.
موارد ادعایی این فعالیت ها شامل توطئه قتل، اتهام قصد بمبگذاری و گزارش های حاکی از مسلح کردن گروه های شورشی در کشورهای دور دست است. این تحولات به ابعاد نگران کننده تنش بین تهران و ایالات متحده بر سر برنامه هسته ای ایران، توسعه فناوری موشکی و حمایت از شبه نظامیان در خاورمیانه افزوده است.
این هفته مقامات آلمان یک دیپلمات ایرانی را به طرح ریزی برای توطئه بمبگذاری در فرانسه در «گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران» متهم کردند. از جمله افراد حاضر در آن نشست رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ و شهردار سابق نیویورک، بوده است.
به گفته دادستان ها در آلمان، اسدالله اسدی، کنسول سوم ایران در وین، به یک زوج ایرانی بلژیکی در لوکزامبورگ دستگاه انفجاری با نیم کیلو مواد منفجره داده بود تا در روز ۳۰ ژوئن در همایشی در حومه پاریس کار بگذارند. ایران بر مبنای مصونیت دیپلماتیک خواستار آزادی اسدی شده و دشمنان را به توطئه در یک عملیات جعلی متهم کرده است. اسدی و زوج دستگیر شده کماکان در بازداشت هستند.
چند روز بعد، در اول ژوییه، مقامات هلند تایید کردند که یک ماه قبل دو دیپلمات ایرانی را از سفارت ایران در لاهه به دلایلی نامشخص اخراج کرده اند. چنین اخراج هایی در هلند که روابطی نزدیک با ایران دارد، به ندرت اتفاق می افتد. ماه نوامبر گذشته، احمد مولا نیسی، یک ایرانی عرب، توسط یک آدمکش یا چند آدمکش در لاهه به قتل رسیده بود. پرونده او هنوز حل نشده باقی مانده است. نیسی هدف سه گلوله به سر و دو گلوله به قلب قرار گرفته و در پیاده رویی در پایتخت هلند جان سپرد. او از جمله رهبران جنبش آزادی اهواز و از مخالفان رژیم ایران بود.
در اوائل ماه مه، ناصر بوریتا، وزیر خارجه مراکش، ایران را به قاچاق اسلحه به جبهه پولیسارو متهم کرده بود.