Sunday, July 8, 2018

نویسنده جنجالی آلمان: کتاب من به خاطر انتقاد از اسلام منتشر نمی‌شودنویسنده جنجالی آلمان: کتاب من به خاطر انتقاد از اسلام منتشر نمی‌شود

تیلو زاراسین* نویسنده جنجالی و اسلام ستیز آلمان اعلام کرد که ناشر تازه ترین کتاب او که در نقد اسلام نوشته، از انتشار آن منصرف شده است. این کتاب با عنوان "چگونه اسلام مانع پیشرفت می شود و جامعه را تهدید می کند" قرار بود تا پایان اوت امسال روانه بازار کتاب شود.
تیلو زاراسین ، سناتور پیشین حزب سوسیال دموکرات آلمان در سنای برلین و عضو هیئت مدیره دویچه بانک، پس از آن که در سال 2014 به خاطر توهین به دریافت کنندگان کمک های اجتماعی از مقام های دولتی خود استغفا داد، تنها به نوشتن اشتغال دارد.
او که تاکنون دست کم 5 کتاب جنجال آفرین نوشته است، روز شنبه این هفته در گفت و گوئی با روزنامه بیلد آلمان گفت که ناشر او "راندوم هاوز" که زیر مجموعه گروه بزرگ "برتلسمن" است، اعلام کرده که حاضر به انتشار کتاب تازه او علیه اسلام نیست، زیرا این کتاب می تواند مسلمانان را به شدت تحریک کند.

کی‌ال‌ام هلند پروازهای تهران - آمستردام را از ماه مهر متوقف می‌کندکی‌ال‌ام هلند پروازهای تهران - آمستردام را از ماه مهر متوقف می‌کند
شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام هلند اعلام کرد که از روز دوم مهر (۲۴ سپتامبر) امسال پرواز تهران – آمستردام را «به خاطر آن که از نظر اقتصادی به صرفه نیست»، متوقف می‌کند.
وب‌سایت این شرکت هواپیمایی این خبر را روز شنبه ۱۶ تیر منتشر کرده و می‌نویسد که آخرین پرواز این مسیر روز ۳۱ شهریور (۲۲ سپتامبر) به تهران می‌رود و یک روز بعد از آن در فرودگاه اسخیپول هلند به زمین می‌نشیند.
وب‌سایت شرکت کی‌ال‌ام (بخشی از گروه ایرفرانس-کی‌ال‌ام) می‌نویسد که این تصمیم به خاطر «چشم‌انداز مالی منفی» ادامه پرواز در مسیر تهران گرفته شده است.
کی‌ال‌ام همچنین اعلام کرده که این شرکت برای خریداران بلیط‌های دوم مهر به بعد پرواز جایگزین در یک شرکت هوایی دیگر درنظر می‌گیرد یا خسارات مالی آنها را جبران می‌کند.
خبرگزاری فارس نیز با درج این خبر یادآوری کرده که «شرکت هما البته هنوز پرواز مستقیم از تهران به آمستردام دارد.»
کی‌ال‌ام پیش از این در سال ۲۰۱۳ پروازهای خود به ایران را متوقف کرده بود اما از سال ۲۰۱۶ این پروازها را از سر گرفته بود.
تصمیم جدید این شرکت هواپیمایی در حالی اعلام می‌شود که شرکت هواپیمایی فرانسه، ایر فرانس، نیز روز ۱۲ اردیبهشت اعلام کرد که به دلیل مشکلات اقتصادی از پاییز امسال تعداد پروازهای خود به تهران را کاهش می‌دهد.
به گزارش رویترز، این شرکت هوایی می‌گوید، فعالیت‌های دو سال گذشته این شرکت نشان می‌دهد که پروازها به تهران بازدهی مالی کافی ندارد.
اما اعلام خبر توقف پروازهای کی‌ال‌ام از آمستردام به تهران با انتشار خبر اخراج دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند و احضار سفیر هلند به وزارت خارجه جمهوری اسلامی همزمان شده است.
این رخدادها خرداد ماه به وقوع پیوسته اما سرویس اطلاعات و امنیت هلند روز جمعه ۱۵ تیر آن را رسانه‌ای کرد.
با این حال سرویس اطلاعات و امنیت هلند دلیل اخراج کارکنان سفارت ایران در این کشور را توضیح نداده است.
ایران به این اقدام هلند اعتراض کرده و آمستردام را متهم ساخته که «به تعهدات بین‌المللی خود در قبال دستگیری و محاکمه عناصر تروریستی» عمل نمی‌کند و به اعضای سازمان مجاهدین خلق پناه داده است.
اخیراً رسانه‌های هلند از ارتباط یک شهروند ایرانی که چند سال قبل در خیابان‌های هلند ترور شده بود با سازمان مجاهدین خلق خبر داده‌اند. این فرد علی معتمد نام دارد که ۲۴ آذر ۱۳۹۴ در شهر آلمیره هلند در خیابان هدف گلوله قرار گرفت و همان روز در بیمارستان جان سپرد.
خردادماه امسال دادگاه دو فرد مظنون به قتل او برای نخستین بار در شهر لِیلی‌اِستاد هلند برگزار شد و رسانه‌های هلندی نوشتند که علی معتمد «به احتمال قریب به یقین» همان محمدرضا کلاهی صمدی، عضو سازمان مجاهدین خلق و عامل اصلی انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی است.
در آن انفجار که در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ رخ داد تعدادی از مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس وقت دیوان عالی کشور، کشته شدند.
رادیو فردا

در نظام اسلامی دختربچه ۱۷ ساله را به جرم رقصیدن بازداشت وشکنجه روحی می کننددر نظام اسلامی دختربچه ۱۷ ساله را به جرم رقصیدن بازداشت وشکنجه روحی می کنند

تورج کاظمی، رئیس پلیس سایبری در تهران، به خبرگزاری ایلنا گفته است که پلیس با «شاخ‌های اینستاگرام» برخورد می‌کند. او گفته وقتی صفحات شاخ‌های اینستاگرام توسط فتا ناجا شناسایی می‌شوند، مدیران این صفحات در هر کدام از استان‌ها که باشند به آن استان اعلام می‌شود.
این خبر در حالی منتشر شده که در روزهای اخیر چند صفحه اینستاگرامی را که صاحبان آن‌ها ویدئوی رقص منتشر می‌کردند، مسدود شده‌اند.
شبکه یک تلویزیون ایران هم اعترافاتی از چند نفر پخش کرده که به نظر می‌رسد صاحبان این صفحات اینستاگرامی هستند. یکی از این افراد مائده هژبری دختر جوانی است که ویدئوهای رقص او در اینستاگرام پربیننده بود و اکنون با قرار ضمانت از زندان آزاد شده است.
رئیس پلیس فتا در تهران گفته بیش از ۳۰ درصد پرونده‌های اینستاگرام مربوط به تهران است و تاکنون یک سوم این پرونده‌ها به نتیجه رسیده و مسئول یا مدیر صفحه به فتا احضار شده و اقدامات لازم انجام شده است.
به گفته کاظمی، در مواردی که این پرونده‌ها از مسئولیت پلیس سایبری خارج باشد، با همکاری پلیس امنیت اخلاقی بررسی و «به شدت با آنها برخورد می‌شود.»
پیش‌تر صفحه اینستاگرام تعدادی از مربیان شناخته شده رقص در ایران «با حکم قضایی» بسته شده بود. در اینستاگرام شاداب، الناز قاسمی، مائده هژبری و تعدادی دیگر که به عنوان مربی رقص شناخته می‌شدند نوشته شده که «این صفحه حسب دستور مقام محترم قضایی به علت انتشار محتوای مجرمانه مسدود گردید.»
ویدئوهای رقص از صفحات این اشخاص حذف شده بود گرچه وب‌سایت‌های آموزش رقص این اشخاص در دسترس بود.
کمال هادیانفر، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) اوایل اردیبهشت ماه اعلام کرده بود که نیروهای ویژه پلیس مشغول بررسی ۵۱ هزار صفحه اینستاگرام هستند که «محتوای مستهجن و مبتذل» دارند.
هادیانفر گفته بود که پلیس مشغول شناسایی ادمین این صفحات است.
هرچند اینستاگرام در ایران فبلتر نیست، معاون دادستان کل ایران اخیرا اعلام کرده که قوه قضاییه به دنبال مسدود کردن کل اینستاگرام است.
چند سال قبل هم تعدادی از افرادی که به عنوان مدل و عکاس مدلینگ در اینستاگرام فعالیت می‌کردند دستگیر شده بودند.
زمانه

ورود مشکوک هواپیماهای آمریکایی به مهرآباد‌ و سکوت مسئولینچندین فروند هواپیما با رجیستر آمریکا طی چند ماه اخیر وارد مهرآباد شده‌اند؛ پیگیری‌ درباره علت ورود این هواپیماها به کشور و دلیل فرود آنها در مهرآباد و نه فرودگاه امام خمینی، به نتیجه نرسید و مسؤولان سازمان هواپیمایی موضوع را بی‌توضیح گذاشتند.
به گزارش فارس حدود چند هفته پیش بود که یک فروند هواپیمای‌ جت «بمباردیر» با رجیستر آمریکایی (رجیستر آن با حرف N آغاز شده است) در فرودگاه مهرآباد فرود آمد و یک روز بعد از مهرآباد به مقصد خود پرواز کرد.
این هواپیمای بمباردیر به علامت ثبت N28ZD وارد مهرآباد شده بود.
به تازگی نیز هواپیما‌ى بوئینگ ٧٣٧ با علامت ثبت N30ISR (امریکا) وارد فرودگاه ایران شده است‌.
در مورد سرنشینان این پروازها، دلیل حضور آن در ایران و اینکه به چه دلیل یک پرواز بین‌المللی در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است، ابهاماتی رخ داد و پیگیری‌ها در این چند هفته از مسئولان صنعت حمل و نقل هوایی بی‌جواب ماند و همگی به اتفاق مایل نبودند در این‌باره اظهار نظر کنند.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد پاسخگویی در این‌باره را در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی کشوری ‌دانست و در سازمان هواپیمایی کشوری هم در این‌باره شخص پاسخگویی وجود نداشت و اطلاعى از هواپیمای مذکور با علامت ثبت کشور آمریکا در فرودگاه مهرآباد در دست نبود.