Thursday, July 5, 2018

ارتش آمریکا: ایالات متحده اجازه نمی‌دهد آبراهه خلیج فارس بسته شود



ارتش آمریکا: ایالات متحده اجازه نمی‌دهد آبراهه خلیج فارس بسته شود
  ارتش ایالات متحده در واکنش به تهدید ایران برای بستن تنگه هرمز هشدار داد که این گذرگاه در خلیج فارس باید همچنان به روی نفتکش‌ها باز بماند و آمریکا و متحدان آن در این زمینه از آمادگی برخوردارند.
کاپیتان بیل اوربان، یکی از سخنگویان ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، روز چهارشنبه ۱۳ تیر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «نیروی دریایی آمریکا و متحدان آن در منطقه آماده‌اند که آزادی رفت و آمد و جریان آزاد تجاری را در هر کجا که قوانین بین‌المللی اجازه می‌دهد، برقرار کنند».
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، یک روز قبل از این اظهارات در دیدار با گروهی از ایرانیان مقیم سوئیس با اشاره به فشارهای آمریکا برای توقف صادرات نفت ایران عنوان کرده بود که واشینگتن اگر توانست چنین کند، نتیجه آن را هم خواهد دید.

شکاف طبقاتی منجر به قیام می شود ، به چه زبانی باید گفت کشور خوب اداره نمی‌شود؟



عماد افروغ : شکاف طبقاتی منجر به قیام می شود ، به چه زبانی باید گفت کشور خوب اداره نمی‌شود؟
نگام ، سیاسی - عماد افروغ
 معتقد است: بدون تعارف باید گفت اتفاقی که در کشور رخ داده است به لحاظ روحی، عینی و فیزیکی معلول اتفاقات و سیاست های گذشته و به طور خاص سیاست های بعد از جنگ است که امروز همچون دمل چرکینی سر باز کرده است. خیلی ها پیش از این پیش بینی می کردند و تذکر می دادند اما گوش مسوولان ما بدهکار نبود ، وی با اشاره به اینکه در ایران همه چیز دست به دست هم داده تا روز به روز شکاف مردم و نظام بیشتر شود، تاکید کرد: مردم عمل می خواهند، سال هاست عمل از این کشور رخت بربسته است.

نتیجه جالب توجه یک نظرسنجی در توییتر ظریف! دشمن ایران کیست؟


نتیجه جالب توجه یک نظرسنجی در توییتر ظریف! دشمن ایران کیست؟
دماوند، مهدی میرقادری از فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، در صفحه توییتر جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، یک نظرسنجی به اشتراک گذاشت که در آن پرسیده شده بود بین جمهوری اسلامی و آمریکا کدام دشمن مردم ایران است؟
در این نظرسنجی بیش از پنج هزار کاربر توییتر مشارکت کردند و ۸۱ درصد رژیم جمهوری اسلامی را دشمن ایرانیان و تنها ۱۹ درصد از رای دهندگان کشور ایالات متحده را دشمن توصیف کردند.
هرچند مدافعان و حامیان جمهوری اسلامی در صفحه جواد ظریف حضور فعالی دارند اما در این نظرسنجی با اکثریت آرا، دشمن اصلی ایرانیان، جمهوری اسلامی معرفی شد.