Wednesday, July 4, 2018

اقتصاد حکومت ولایی به زبان سادهاقتصاد حکومت ولایی به زبان ساده
حمید نامی
ماجرای بالا رفتن قیمت ارز چیست؟ چرا سود بانکی را پایین آوردند؟ چرا بازار اعتصاب کرد؟ سیاست‌های اقتصادی حکومت ولایی چه منطقی دارد؟
تمام دعواهای این مدت اخیر را می‌توان در این جمله خلاصه کرد: افزایش قیمت دلار در بازار برای صاحبان ثروت غیرقابل تحمل بود، از این رو دولت سیاستی اتخاذ کرد که دلار مورد نیاز آنها را با قیمت ۴۲۰۰ تومان به آنها بدهد و باقی مردم هم بدوند دنبال دلار ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومانی، دلاری که عملا به دست نمی‌آید چون مبادی ورود آن بسته شده است. با این سیاست، نیمی از خزانه کشور بین خواص تقسیم شد. به مردم حتی یک دلار نرسید.
در بازار چه می‌گذرد؟

سلطان سکه دستگیر شد


سلطان سکه دستگیر شد
رییس پلیس تهران بزرگ از دستگیری فردی که معروف به سلطان سکه است، خبر داد.
به گزارش ایلنا، حسین رحیمی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به دستگیری دو باند معروف سکه گفت: دو شب گذشته فردی که معروف به سلطان سکه بود، دستگیر شد.
او ادامه داد: افراد سلطان سکه در طول سال ۹۶ دو تن سکه از بازار خریداری کرده و سپس با قیمتی که خود تعیین می‌کردند به فروش می رساندند.
رییس پلیس تهران بزرگ گفت: دو نفر از افراد سلطان سکه قبل از عید دستگیر و این فرد نیز طی یک کار اطلاعاتی عملیاتی دو شب گذشته دستگیر شد. همچنین پسر این فرد که با او همکاری می کرده نیز با قرار وثیقه آزاد است.

پس از جمهوری اسلامی چە گروهی قدرت را در دست میگیرد؟پس از جمهوری اسلامی چە گروهی قدرت را در دست میگیرد؟
آواتودی
واحدهای ارتش سایبری جمهوری اسلامی از سە روز پیش تبلیغات گستردەای را براه انداختەاند کە پس از سقوط جمهوری اسلامی آمریکا می کوشد سازمان مجاهدین خلق برسر کار بیاید و این سازمان برنامە کشتار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را دارد و ....
منابع آواتودی در واشنگتن با پیگیری خبرهای ارتش سایبری سپاه پاسداران، این پرسش را مطرح کردە کە آیا آمریکا قصد تعیین تکلیف برای مردم ایران و تعیین حکومت پس از جمهوری اسلامی را دارد؟ منابع آواتودی در واشنگتن هرگونە حمایت مشخص آمریکا از یک گروه سیاسی خاص در ایران را تکذیب کردند.
منبعی مطلع در واشنگتن بە آواتودی گفتە:  آمریکا برای همە گروههای مخالف جمهوری اسلامی، از سازمان مجاهدین، طرفداران پادشاهی، کردها و طرفداران نظام فدرالی، جمهوریخواهان و.... حمایت میکند تا صدای خود را بە مردم ایران برسانند، ولی تصمیم نهایی و انتخاب با مردم ایران است.
بهمین دلیل هرگونە تبلیغات  در این راستا کە سیستم سیاسی آیندە ایران را آمریکا تعیین میکند، مردود و نادرست است و تنها توسط لابی های جمهوری اسلامی مطرح می شود تا مخالفان در داخل کشور را نگران بکنند.
در دمکراسی کە ایران در آیندەای نزدیک تجربە خواهد کرد، همە احزاب سیاسی، گرایشات مختلف و حتی مخالف با یکدیگر فرصت تبلیغ و مطرح کردن خود را خواهند داشت، ولی دست آخر مردم ایران درپای صندوق های آرا تعیین کنندە خواهند بود. هر خبری غیر از این بر خلاف دیدگاه واشنگتن است.
ava today

نشاط معنویحجت‌الاسلام محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اعلام کرده که برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان، طرح «نشاط معنوی» در نظر گرفته شده که در ۲۵ بقعه و مامزاده این استان برگزار می‌شود. به‌گفته صالحی، این طرح در دو امامزاده شهرستان نظرآباد، دو امامزاده در شهرستان اشتهارد، ۷ امامزاده در شهرستان ساوجبلاغ، ۶ امامزاده در شهرستان طالقان و ۷ امامزاده شهرستان کرج اجرا می‌شود. همچنین در بقعه‌ها ۱۷ «خیمه معرفت» راه اندازی می‌شود و «در این خیمه‌ها از ظرفیت ۱۰ مبلغ بومی، ۱۱ مبلغ اعزامی و ۸ مبلغ مستقر» استفاده می‌شود. در طرح «نشاط معنوی» برنامه‌‌های دینی، آموزشی و تفریحی برای دانش‌آموزان رده‌های سنی ابتدایی و متوسطه در تعطیلات تابستان پیش‌بینی شده است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز می‌گوید هدف از این طرح «تقویت و ارتقای بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و ارزش‌های انقلاب اسلامی» است. در استان البرز حدود ۱۰۰ بقعه و امامزاده وجود دارد. جمهوری اسلامی از آغاز تأسیس خود همواره تلاش کرده که با #تبلیغات_دینی جوانان را به اسلام و تشیع نزدیک کند با این حال علایق، شیوه زندگی و پوشش جوانان امروز در ایران برخلاف میل و نیت مسئولان حکومتی است.
رادیو زمانه