Saturday, June 30, 2018

اطلاعیه - خرمشهرابراهیم رئیسی: تهدید داخلی خطرناک تر از تهدید خارجی برای نظام استابراهیم رئیسی: تهدید داخلی خطرناک تر از تهدید خارجی برای نظام است
.مشهد - تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز مهمتر از تهدید و دشمن خارجی برای انقلاب و مردم، تهدید داخلی یعنی سبک زندگی و مدیریت اشرافی و فاقد برنامه بودن است.
به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در جمع طلاب و روحانیون طرح ولایت اظهارکرد: نام شهید بهشتی یادآور چند ویژگی ممتاز شامل جدیت و سخت‌کوشی، دقت و تیزبینی، صبر و مدارا، نظم و تقوا، دانایی و مواجهه عالمانه و در عین حال انقلابی با مسائل، استقامت و فداکاری و نهراسیدن از سرزنش و تهمت‌های دشمنان و غافلان، تبعیت محض از ولی‌فقیه و ترجیح ندادن خواست و نفع خود بر خواست امام امت و نفع مردم است.
وی افزود: نقش آیت الله بهشتی در نظام‌سازی در میان اصحاب امام بزرگوار، برجسته و بی‌بدیل است. شرایط دشوار و بحرانی دو سال اول انقلاب نتوانست مانع حرکت مجاهدانه و پیشروانه آیت الله بهشتی در پایه‌گذاری نظام قضایی و هدایت مجلس خبرگان قانون اساسی و تدوین یک قانون اساسی فوق‌العاده مترقی و در عین حال، اسلامی و مردمی شود.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد:اداره کشور امروز سخت نیازمند ویژگی‌ها و خصائص بهشتی است و روحیه بهشتی‌گونه است که در سخت‌ترین شرایط از پس اساسی‌ترین و دشوارترین کارها برمی‌آید.
رئیسی گفت: تنبلی و کم‌کاری، روزمرگی و بی‌برنامگی، دور از مردم زندگی کردن، دل‌بستن به بیگانه و چشم‌بستن بر توان ملی، ضد سبک زندگی و مدیریتی شهید بهشتی و ضد سیره امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز مهمتر از تهدید و دشمن خارجی برای انقلاب و مردم، تهدید داخلی یعنی سبک زندگی و مدیریتی اشرافی، غیرانقلابی، بی‌برنامه و بی‌تدبیر، شعارزده و بی‌عمل است.
وی اظهارکرد:مردم و رهبری انقلاب همواره در خط مقدم مقابله با دشمن بوده‌اند و انقلابشان را با نصرت و تأیید الهی حفظ کرده‌اند، ما مسئولان نیز باید با عمل مؤمنانه و انقلابی خود از خداوند بخواهیم ما را نیز در این خط و در کنار مردم، بپذیرد.
رئیسی بیان کرد:مردم اگر از ما مسوولان، صداقت، فداکاری، برنامه‌ریزی، تدبیر عالمانه و کار شبانه‌روزی ببینند، سختی‌ها را تحمل می‌کنند، همچنانکه در سال های اول انقلاب که فشارها چندین برابر امروز بود، درخشش این شاخص‌های مثبت در مسئولان تراز اول کشور همچون شهید بهشتی، موجب شد ایران پر افتخار و مردم مومن آن، از کوران فشارها و تهدیدها پیروز و مقتدر بیرون آیند.

چرا مردم دیگر النگوهای‌شان را در راه آرمان انقلاب نمیدهند!چرا مردم دیگر النگوهای‌شان را در راه آرمان انقلاب نمیدهند!

نادر فتوره چی،  روزنامه‌نگار، مترجم و نویسنده در پاسخ به حسین دهباشی که پرسیده بود مردم چرا دیگر النگوهای‌شان را در راه آرمان انقلاب نمیدهند:
1-چون:
*4000آقازاده در انگلیس زندگی میکنند.
*ایران بزرگترین واردکننده پورشه(ماشین آقازاده‌ها)در خاورمیانه‌ست.
*در3ماه30میلیارد دلار ازکشور خارج شده که قطعا در توان«مردم عادی»نیست.
*هزاران تریلیون اختلاس شده،اما با غارتگران مثل«تاج سر»رفتارمیشود.
مردم اینطور به اینجا رسیدند جناب دهباشی!
2-«مقاومت» در برابر جنگ سرد «سلطه و استکبار جهانی» با ساختاری عمیقا فاسد ناممکن است.
3-مردم وقتی«محمدساشا»ها و«عیسی هاشمی»ها(فرزند ابتکار) و ویلای لواسان سردار فیروآبادی‌ها و پرادو سواری امام جمعه‌ها را میبینند، از خودشان میپرسند «چرا من باید برای آرمانی که نیست، جان و مالم را بدهم».
مردم، اینطور به اینجا رسیدند، جناب دهباشی!
بله، بالا که بگندد، پایین هم میگندد.
4-مردم وقتی میبینند برادران تمامی اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرونده «فساد اقتصادی» دارند، از خود میپرسند «ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟!»
مردم اینطور به اینجا رسیدند، جناب دهباشی!
5-مردم وقتی می‌بینند در طی این سالها هزاران دستگاه مازراتی و پورشه و بنز با ارز دولتی وارد شده، اما برای خرید لودر و گریدر و هلی‌کوپتر امداد و نجات بودجه نیست، از خود می‌پرسد «ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟»
مردم اینطور به اینجا رسیدند، جناب دهباشی!
6-مردم وقتی میبینند با آمدن زلزله، تمام دم و دستگاه حاکمیت،تنها کاری که از دستش برمی‌آید«توصیه به خواندن آیات الکرسی»ست،و با گذشت 9ماه مردم هنوز در چادر و تراخم و توآلت صحرایی دست و پا میزنند، سعی میکنند «النگو»ها را برای روز مبادا نگه دارند.

مردم،اینطور به اینجا رسیدند جناب دهباشی!
7-هر کس فقط یکبار از خیابان اندرزگو، یا فرعی‌های بالای نیاوران رد شود و کاخ‌هاو قصرهای آنجا که نظیرش حتی در بورلی هیلز دیده نمیشود را با «امکانات توسعه»ای چابهار و ایلام و کردستان و خوزستان و…مقایسه کند،به همینجایی میرسد که میبینید!

مردم اینطور به اینجا رسیدند جناب دهباشی!
8-مردم وقتی میبینند در همه جا مشتی ته‌ریش‌دارِ یقه‌آخوندیِ زیر30سال،در مقام «مدیرعامل» و «رئیس هیات مدیره» و «رئیس» و «معاون»و… مدام درحال انجام معاملات میلیاردی برای شرکتهای صوری‌شان هستند، حال آنکه عرضه مرتب کردن تخت‌خوابشان را هم ندارند،به همینجا میرسند که میبینید جناب دهباشی!
9-مردم وقتی فرزندان لایق‌شان را میبینند که کنار میدان‌ها پلاکارد«استخدام نیرو برای اسنپ»به دست گرفته‌اند،ناگهان یاد«احمد عراقچی»با سابقه 2سال نصب ویندوز می‌افتند که از روزی که معاونت بانک مرکزی شده، دلار 6500 تومان گران شده است. اینطوریست که به اینجا میرسند که میبینید جناب دهباشی!
10-مردم ایران عاشق آمریکا نبودند جناب دهباشی، جمهوری اسلامی آنها را عاشق آمریکا کرد.
مردم ایران عاشق رضا پهلوی نبودند جناب دهباشی، جمهوری اسلامی آنها را عاشق «خاطره پهلوی‌ها» کرد.
مردم ایران دچار انحطاط اخلاقی هستند، اما مقصرش خودشان نیستند قربان، نظام شماست!
11-مردم«انقلاب»کردند، یعنی از همه چیزشان گذشتند،نه فقط النگوهای طلا،آنها بر سر امرمحال قمار کردند،عرش را به لرزه انداختند،حالا اما قیافه «شنگول» مشتی دزد و بچه مزلف آویزان از نام «انقلاب»را میبینند که در اروپا و امریکا جت‌اسکی میکنند.
مردم، اینطوری به اینجا رسیدندجناب دهباشی!
12-مردم علی انصاری‌ها و حسین هدایتی‌ها را میبینند که مال‌ها و بانک‌ها و ویلاهای‌شان کفاف ده‌ها سال«مقاومت»دربرابر هر اهریمنی را میداد،اما کدام «مقاومت»؟برای کدام«آرمان»؟که علی انصاری چاق‌وچله‌تر شود؟برای چی؟شما را بخدا یک دلیل بیاور که من به پیک موتوری سوپر سرکوچه بگویم جناب دهباشی!