Friday, June 29, 2018

توافق پشت پرده روحانی و سپاهتوافق پشت پرده روحانی و سپاه
مهردادشاکری  
با تشدید اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف کشور و تعطیلی بازارها در شهرهای بزرگ که این تعطیلی ها با هدایت اتاق فکر سپاه برای تحت فشار قرار دادن دولت روحانی انجام گرفت،
به نظر میرسد روحانی برای فرار از بحران و جلوگیری از سخت تر شدن شرایط دولت خود و راضی نگاه داشتن سپاه و دلواپسان از خود به ناچار مجبور به توافق در پشت پرده با سپاه شده است.
سپاه قرار شده است دست از هجمه های وسیع خود بر علیه دولت بردار و در مقابل دولت روحانی هم نسبت به ساپورت بیشتر مالی سپاه و دادن پروژه های بزرگ اقتصادی به سپاه اقدام نماید.
روحانی سپاه را تهدید کرده بود که در صورت ادامه روند فعلی مجبور خواهد شد دست سپاه را در اتفاقات اخیر رو کند.
سپاه از مواضع خود بر علیه روحانی کوتا خواهد آمد
و بزودی پرونده فساد اقتصادی برادر حسن روحانی و برادر آقای جهانگیری مختومه خواهد شد.
منبع نگام

ماساژ و سونای زیرزمینی در تهرانماساژ و سونای زیرزمینی در تهران
تهران تنها شهر دنیاست که ماساژدهندگان خوب و حرفه‌ای را فقط در زیرزمین می‌توان پیدا کرد.
سخت‌گیری و دوندگی و کاغذبازی برای گرفتن امتیاز و اجازه دایر کردن موسسات سونا و ماساژ باعث شده تا ماساژدهندگان با تجربه و پرمشتری فعالیت خود را به زیرزمین منتقل کنند.
سجادی رئیس صنف گرمابه‌داران، سونا و ماساژ می‌گوید: سخت‌گیری و بورکراسی اداری بی‌مورد باعث شده تا تنها ۹ مرکز ماساژ و سونا در تهران اجازه رسمی داشته باشند و تعداد زیادی از تشکیلات حرفه‌ای و خوب ماساژ فعالیت‌های خود را به زیرزمین برده‌اند.

شمار طرفداران و در واقع مشتریان این موسسات آن قدر زیاد است که نمی‌توان مانع از کار آنها شد. او یادآور شده عدم حمایت از ۸۹ گرمابه فعال در تهران می‌تواند به تعطیل آنها منجر شود، چون هزینه آب گرمابه‌ها گران است. این در حالیست که دولت ترکیه از حمام‌های سنتی عمومی آن کشور حمایت می‌کند و این حمام‌ها مورد علاقه توریست‌ها هستند و درآمد خوبی دارند.
کیهان لندن

نشست «نسل جدید اپوزیسیون ایران» در کنگره آمریکانشست «نسل جدید اپوزیسیون ایران» در کنگره آمریکا
دبی-العربیه.نت فارسی
تعدادی از سازمان‌های اپوزیسیون ایران و احزاب قومیت‌های غیرفارسی و اقلیت‌های دینی روز سه‌شنبه 26 ژوئن 2018 در نشستی تحت عنوان «گذار به دمکراسی و پشتیبانی از مبارزات مردم در ایران» که در کنگره آمریکا برگزار شد، حضور یافتند.
این نشست به دعوت کنگره‌ ملی ایرانیان که از هواداران نظام پادشاهی هستند، در واشنگتن برگزار شد و تعدادی از سناتورهای آمریکایی، پژوهشگران و افرادی از گروه‌های مختلف اپوزیسیون در حاضر شده و درباره اوضاع فعلی و آینده سیاسی ایران تبادل نظر کردند.
امیرعباس فخرآور، رئیس کنگره ملی ایرانیان در سخنانی با تاکید بر اینکه «این نسل، نسل جدید اپوزیسیون ایران است»، گفت: «نسل قبلی اپوزیسیون ایران مملو از ایدئولوژی است در حالی که مشکل کنونی کشور هم ایدئولوژی است»

مایک پمپئو: آمریکا می‌خواهد «شدیدترین تحریم‌های تاریخ» بر ایران اعمال شودمایک پمپئو: آمریکا می‌خواهد «شدیدترین تحریم‌های تاریخ» بر ایران اعمال شود

مایک پمپئو، وزیر امور خارجهٔ ایالات متحده، می‌گوید که ایالات متحده به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهد داد و هم‌اکنون در حال گفت‌و‌گو با کشورهای سراسر جهان است تا «شدیدترین تحریم‌های تاریخ» بر ایران اعمال شود.
به گزارش صدای آمریکا، پمپئو بعد از ظهر چهارشنبه ۶ خرداد در جریان یک جلسهٔ استماع بودجه در کمیتهٔ فرعی تخصیص بودجهٔ سنا برای وزارت خارجه، عملیات‌های خارجی، و برنامه‌های مربوطه، به سناتورهای ایالات متحده گفت: «وقتی من دربارهٔ ایجاد شدیدترین تحریم‌های تاریخ صحبت کردم، هنوز هم قصد آن را دارم و خوشبین هستم که می‌توانم این کار را انجام دهم.»
پمپئو در پاسخ به پرسشی دربارهٔ اقدامات دولت ترامپ در صورت امتناع ایران از همکاری، گفت: «ما به همان ترتیبی که کشورهای دیگری را که از نظر گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای تهدید به شمار می‌آیند [تحت فشار قرار می‌دهیم]، آنها [ایران] را نیز تحت فشار قرار خواهیم داد؛ ما دیپلماسی را اجرا خواهیم کرد؛ ما همهٔ تلاش‌مان را برای به دست آوردن هم‌پیمان انجام خواهیم داد – ما در این زمینه پیشرفت کرده‌ایم – ما در سراسر کشورهای خلیج [فارس] هم‌پیمانانی داریم. ما در بخش‌های دیگر جهان نیز هم‌پیمانانی داریم.»
به گفتهٔ پمپئو گام‌های بعدی در مورد ایران در دستور کار جلسهٔ آیندهٔ وزیران امور خارجهٔ کشورهای عضو ناتو خواهد بود. این جلسه در بروکسل بلژیک و پیش از نشست رهبران ناتو در سال ۲۰۱۸ که برای روزهای ۱۱ و ۱۲ ژوئیه برنامه‌ریزی شده است، برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به این که آمریکا و کشورهای اروپایی به سوی یک راهبرد مشترک در مورد ایران حرکت می‌کنند، گفت: «ما یک هفتهٔ دیگر در سطح سیاسی با یکدیگر دیدار خواهیم کرد. من اندکی بعد در آن‌جا با همتایان خارجی خود، یعنی وزیران خارجه، در بروکسل دیدار خواهم کرد تا مسیر آینده را ترسیم کنیم.»
پمپئو تأکید کرد: «طی چندین هفتهٔ گذشته درک فزاینده‌ای نسبت به این موضوع که ما باید به اتفاق مسیر رو به جلو را پیدا کنیم، وجود داشته است.
صدای آمریکا

عکس‌های برهنه مدل بلژیکی در بیت‌المقدس جنجالی شدعکس‌های برهنه مدل بلژیکی در بیت‌المقدس جنجالی شد
یک مدل بلژیکی با انتشار عکس‌های برهنه خود در مقابل یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی یهودیان در بیت المقدس خشم آنها را برانگیخته است.
ماریسا پاپن روی پشت بامی که مقابل دیوار ندبه قراردارد عکسی برهنه گرفته و منتشر کرده است.
خاخام مسئول دیوار ندبه این اقدام خانم ماریسا پاپن را " اقدامی تاسف بار" توصیف کرده است.
سال گذشته هم خانم پاپن بعد از گرفتن عکس‌های برهنه در یکی از معابد مصر مدت کوتاهی بازداشت شد.
این مدل جوان در سایت اینترنتی خود سبک زندگی‌اش را این گونه توصیف می‌کند: "آزادی عریانی که در آن نقاب‌ها از چهره برداشته و به دریا انداخته می‌شوند."

این مدل بلژیکی در سایت خود مطلبی را تحت عنوان "دیوار شرم" انتشار داده و در آن نوشته است که تجربیاتش در مصر باعث شد که او بیشتر به "شکستن مرزهای سیاست و مذهب تمایل پیدا کند تا در دنیایی که آزادی هرچه بیشتر جنبه تجملی پیدا کرده است بتواند مذهب شخصی خود را نشان دهد."
ماریسا پاپن گفته است که سفر سه روزه او به اسرائیل با هفتادمین سالگرد تاسیس اسرائیل و انتقال جنجال برانگیز سفارت آمریکا به بیت المقدس در ماه مه مصادف بود.
چند عکس ماریسا پاپن او را به شکل برهنه در بحر میت و در پیچیده به دور میله پرچم اسرائیل نشان می‌دهد.
اما عکس‌هایی که بیشترین خشم مقامات مذهبی یهودیان را برانگیخته است، آنهایی است که ماریسا پاپن را برهنه در مقابل دیوار ندبه نشان می‌دهد.
دیوار ندبه مقدس‌ترین عبادتگاه یهودیان است.

مقامات مذهبی یهودیان بلافاصله به اقدام ماریسا پاپن واکنش نشان داده و آن را یک واقعه شرم آور، تاسف بارو بسیارجدی خوانده اند که موجب اهانت به عقاید زائران یهودی در این عبادتگاه شده است.
ماریسا پاپن در فیسبوک خود نوشته است: "من از این موضوع حیرت کرده‌ام که چرا باورمندان به خلقت بدن انسان توسط خداوند (از جمله پستان و دیگر نقاط خصوصی) اندام برهنه را توهین‌آمیز تلقی می کنند."
بعضی از پیام‌هایی اینترنتی خطاب به ماریسا پاپن او را به یهودستیزی متهم کرده و نوشته‌اند که او عمدا با خودداری از عکس گرفتن در اماکن مقدس مسلمانان نخواسته است که احساسات آنها را جریحه‌دار کند.
او این اتهامات را رد می‌کند و به روزنامه تایمز اسرائیل گفته است که دلیل عکاسی در آن اماکن تنها این بوده "که از نظر زیباشناختی امکان گرفتن عکس‌های بهتری در آنها وجود داشت."
خانم پاپن در یکی از عکس‌های برهنه خود منظره قبةالصخره (مسجد با گنبد طلایی که گاه با قدس اشتباه گرفته می‌شود.) را تماشا می‌کند.
بی بی سی