Thursday, June 28, 2018

برکناری روحانی و انتصاب یک "خودی" فعلا بهتر از کودتای نظامی استبرکناری روحانی و انتصاب یک "خودی" فعلا بهتر از کودتای نظامی است
 رادیو پیام اسرائیل - منابع خبری در تهران گزار ش می دهد که مشاورات فشرده در داخل حکومت برای جلوگیری از ادامه خشم مردم و احتمال گسترش آن، شتاب بیشتری یافته و یکی از احتمالات مطرح شده، کنار گذاشتن حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری است.
منابع خبری می گویند که روند مشاورات داخلی در جناح حاکم آن است که بحران اقتصادی مورد تائید قرار گیرد و حتی به رنج و ناراحتی مردم و نارضایی آن ها از ادامه وضع موجود اعتراف شود، ولی در همان حال، گناه همه نابسامانی ها متوجه دولت روحانی گردد و مراحل برکناری او به جریان افتد.
به گفته افرادی که اوضاع را به دقت در تهران دنبال می کنند، با اعلام برکناری روحانی، نه تنها می توان مسؤولیت نابسامانی های حکومتی را متوجه دولت او دانست، بلکه زمینه برای انتصاب فردی که مورد اعتماد سپاه بوده و مجری دستورات آن باشد فراهم می گردد - که این می تواند جایگزین یک کودتان نظامی علنی سپاه باشد که آینده آن قابل پیش بینی نیست.

جعفری دولت آبادی دادستان تهران مخالفان نظام باید اعدام گردندجعفری دولت‌آبادی، دادستان  تهران از بازداشت افرادی در ارتباط با اعتراضات روزهای اخیر بازار تهران خبر داده و به گفته خود "مفسدان اقتصادی"! (معترضان ) را به اعدام تهدید کرده است.

مایکل روبین: در ایران، انقلاب از بازار شروع می شود مایکل روبین: در ایران، انقلاب از بازار شروع می شود
تظاهراتی که دی ماه سال گذشته در سراسر ایران شروع شد، هرگز کاملا خاموش نشد. هر چند روز یک بار شاهد حضور مردم در شهرها یا استان های مختلف ایران بوده ایم که عمدتا تجلی خشم جمع شده از ۴۰ سال فساد، سرکوب و وعده های شکست خورده اقتصادی است.
امروز این قیام با ریتم آهسته علیه جمهوری اسلامی به یک نقطه عطف تازه رسیده است.
اعتصاب بازاریان ضمن شعار دادن علیه آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، اتفاق چشمگیری است.
بسیاری از پژوهشگران نقطه آغاز انقلاب مشروطه را اعتصاب ۵ روزه بازار می دانند.
فاصله گرفتن بازار و گروه های مذهبی از محمد مصدق، نخست وزیر ایران، ضربه ای جدی بود که منجر به توقف حمایت طبقه متوسط سنتی از دولت او شد.
در تاثیر تظاهرات بازار و حمایت تجار از آیت الله خمینی در پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ کسی تردیدی ندارد.
انقلاب اسلامی یک تصادف تاریخی بود و نتیجه اوج طبیعی تحولات سیاسی در ایران نبود. این حکومت مانند اتحاد جماهیر شوروی و تمام دیگر رژیم هایی که به جای رضایت عمومی به سرکوب تکیه می کنند محتوم به شکست است. پرسش هرگز وقوع یا عدم وقوع آن نبوده است بلکه مساله زمان وقوع است.
با ادامه صرف میلیاردها دلار در خارج از ایران، نزدیک شدن به پایان زندگی خامنه ای، سقوط آزاد اقتصادی و رسیدن تظاهرات به بازار به نظر می رسد جواب این پرسش به شکل ترسناکی به زودی روشن می شود

صدای آمریکا

خداحافظی سردار آزمون و قوچان نژاد از تیم ملی فوتبال ایرانخداحافظی سردار آزمون و قوچان نژاد از تیم ملی فوتبال ایران پس از حذف تیم ملی فوتبال ایران از مسابقات جام جهانی 2018 روسیه و بازگشت این تیم به ایران طی چند روز گذشته شوک های عجیبی به فوتبال این کشور وارد شد.

اولین شوک به مصاحبه آتشین کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران برمی گردد که به انتقاد از مخالفان خود و کارشکنی در روند آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران در راه جام جهانی پرداخت که نوک پیکان انتقادات وی بیشتر به سوی "برانکو ایوانکویچ" سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قرار داشت.
اما بزرگترین شوک فوتبال ایران به خداحافظی "رضا قوچان نژاد" و "سردار آزمون" دو تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران مربوط می شود که با انتشار پیام هایی در صفحات شخصی خود در اینستاگرام، کنارگیری خود را از تیم ملی فوتبال ایران اعلام کردند