Monday, June 25, 2018

دستیار آیت‌الله خامنه‌ای: به نظر می‌رسد اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می‌شود
دستیار آیت‌الله خامنه‌ای: به نظر می‌رسد اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می‌شود

سرلشکر یحیی رحیم صفوی مشاور و دستیار نظامی آیت‌الله علی خامنه ای رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وضعیت جاری در ایران گفته است "گاهی به نظر می‌رسد اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره می‌شود".
سرلشکر صفوی فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او گفته که ایران در "دولت سازی مشکل دارد".
آقای صفوی گفته است: "مردم به ادارات و سازمان‌ها و شهرداری‌ها مراجعه می‌کنند و مشکلاتشان برطرف نمی‌شود و همین مسائل ایجاد نارضایتی کرده و ضدانقلاب نیز بلافاصله سوءاستفاده می‌کند و مردم را ناراضی جلوه می‌دهد که بخشی از این نارضایتی‌ها به دلیل ناکارآمدی مسئولان است".
بی بی سی

بیانیه رضا پهلوی ۴ تیر ۱۳۹۷بیانیه رضا پهلوی ۴ تیر ۱۳۹۷
هم‌میهنانم،
خیزش بزرگی که از دی‌ماه در سراسر ایران آغاز شد، اکنون به قلب تهران رسیده است. مردم به خیابان‌ها آمده‌اند چون سفره‌های‌شان خالی‌ست. آنها آمده‌اند که حق خود را بستانند. وعده‌های پوچ که زاییده دهه‌ها بی‌کفایتی و ندانم‌کاری فرقه تبه‌کار است دیگر نمی‌تواند پاسخ‌گوی تنگناهای مردم جان-به-لب-رسیده باشد. بنایی که روی پایه‌های دروغ و تزویر و ریا ساخته شده از هر زمان لغزنده‌تر و در حال فرو ریختن است.

در چنین شرایطی، ضرورت اتحاد و هم‌بستگی اقشار مختلف جامعه، و نه فقط محرومان و محذوفان، از هر زمان بیشتر احساس می‌شود.

در این روزهای سرنوشت‌ساز، بار دیگر تاکید می‌کنم که نجات و بازپس‌گیری میهن از دست اشغال‌گران حاکم، نباید فقط دغدغه و وظیفه طبقه و گروه خاصی از جامعه باشد. چشم به روی ناروایی‌ها و نابسامانی‌ها نمی‌توان بست. هم‌دردی و هم‌بستگی، شرط لازم برای گذار از کاستی‌های موجود است.

تنها با اتحاد و تداوم در مبارزه مدنی است که می‌توانیم ایران‌مان را پس بگیریم و به سرمنزل آزادی و آبادی برسانیم.
 
رضا پهلوی
۴ تیر ۱۳۹۷

حمله شدیداللحن مجاهدین خلق به رضا پهلویحمله شدیداللحن مجاهدین خلق به رضا پهلوی
دفاع بقایای فاشیسم سلطنتی از فاشیسم دینی
در آستانه ۳۰خرداد روز شهدا و زندانیان سیاسی و سرآغاز مقاومت سراسری علیه فاشیسم دینی در سال ۱۳۶۰، پسر شاه خائن در یک ستون در بلومبرگ فرصت را برای خالی کردن دق دل بقایای دیکتاتوری دست‌نشانده علیه مجاهدین خلق ایران مغتنم شمرده است. طرفه این‌که با کپی چسبان و سرقت ادبیات مقاومت ایران، خود را طرفدار "انقلاب دمکراتیک" هم جا زده است. انقلابی که قرار است توسط بچه شاه با پاسداران و الباقی اطلاعات آخوندی صورت گیرد!
به نوشته بلومبرگ: «مطابق گزارش آن زمان از "باب وودوارد" از واشینگتن پست، در دهه ۱۹۸۰ رضا پهلوی به‌عنوان یک جوان با "سی آی ای" رابطه داشت. اما حتی آنموقع دولت ریگان تلاش نمی‌کرد که رژیم جدید در ایران را تغییر بدهد؛ این دولت تلاش می‌کرد تا با رژیم ایران مذاکره کند. همان‌طور که ماجرای ایران – کنترا نشان داد مشاوران ریگان به آخوندها سلاحهای اسراییلی می‌فروختند تا گروگانها در لبنان را آزاد کنند».
سازمان مجاهدین خلق ایران جوابیه زیر را برای خبرگزاری بلومبرگ ارسال کرده است.

«اقتصاد ایران در آستانه انفجار است اقتصاد ایران در آستانه انفجار» استهشدار تخصصی ترین روزنامه اقتصادی چاپ تهران:
«اقتصاد ایران در آستانه انفجار» است

به گزارش پایگاه خبری امروز نما - بیماری اقتصاد ایران بر کسی پوشیده نیست...این موضوع سیاه نمایی اپوزیسیون نیست، روزنامه جهان صنعت چاپ تهران موضوع اصلی صفحه نخست خود را به «اقتصاد ایران در آستانه انفجار»اختصاص داده است. آن چه در این جا می آید خلاصه شده گزارشی است که در شماره روز یک شنبه تخصصی ترین روزنامه اقتصادی چاپ تهران منتشر شده است :
روزنامه اقتصادی چاپ تهران منتشر شده است :
هر روز ارزش پس‌ انداز مردم کم تر می‌شود
«مردم هر روز نظاره‌ گر از دست رفتن سال‌ها کار و زحمت‌ شان هستند و هر روز که می‌گذرد ارزش پس‌اندازشان کم تر و کم تر می‌شود. امروز دیگر با پایه حقوق‌ شان حتی یک عدد سکه هم نمی‌توانند بخرند و تصویری مبهم از آینده در ذهن آنها نقش بسته است که مملو از یاس و نا‌امیدی است.»

مردم حق دارند بدانند چرا اقتصاد به چنین روزی افتاده است
«افزایش قیمت‌ها چه به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی دولت باشد و چه به دلیل تحریم‌ها و کارشکنی دشمن برای مردم تشویش و نگرانی به همراه دارد‌‌ بنابراین حق دارند بدانند چرا اقتصاد ایران به چنین روزی افتاده است.»

دولتمردان چشمان خود را بر واقعیت‌ها بسته‌اند

«در شرایطی که دولتمردان چشمان خود را بر واقعیت‌ها بسته‌اند و همچنان به تک‌ رقمی شدن تورم استناد می‌کنند و رسانه‌ها را عامل بی‌ثباتی بازار می‌دانند، تورم تغییر مسیر داده و وارد کانال دو رقمی شده است. دلار از مرز هشت هزار تومان گذشته و سکه به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.»

تاثیر افزایش بی‌سابقه دلار بر نرخ تورم
«بالاخره افزایش بی‌سابقه دلار تاثیر خود را بر نرخ تورم گذاشت، شیب افزایش نرخ تورم نقطه‌ به‌ نقطه در ماه سوم‌ سال‌ جاری نسبت به پنج سال گذشته بی‌سابقه بوده است.با وجود این که کابینه اقتصادی دولت منکر افزایش قیمت‌ها در بازار می‌شود اما بر اساس علم اقتصاد افزایش قیمت‌ها علت تورم نیست بلکه نشانه آن است.تورم نتیجه افزایش بیش از حد اندازه حجم پول است.بنابراین کنترل قیمت‌ها تورم را علاج نمی‌کند و حتی اگر اثری هم می‌گذاشت مثل درمانی است که از خود بیماری بدتر است دقیقا به مثابه نسخه‌ای که سیاستگذاران برای اقتصاد بیمار ایران پیچیدند و وخامت حال آن را بیش تر کردند.»
نتیجه کنترل قیمت‌ها یک انفجار است
«میلتون فرید من برنده نوبل اقتصاد می‌گوید کنترل قیمت‌ها به این می‌ماند که وقتی دمای کوره بالا رفت، دماسنج را بشکنیم، دهانه‌های کوره را ببندیم و بگذاریم مشتعل بماند؛ نتیجه، پایین آمدن دمای کوره نخواهد بود بلکه نتیجه، یک انفجار است.حال کاملا متوجه می‌شویم که سیاست سرکوب قیمت‌ها که دولت سال‌هاست به آن افتخار می‌کند چه بلایی بر سر اقتصاد ایران آورد.نرخ تورم ایران و ونزوئلا در سال ۱۳۹۲، در یک سطح قرار داشت‌ ادامه سیاست‌های عوام‌ گرایانه و چاپ پول بدون پشتوانه باعث شد این کشور با ابرتورم رو به‌ رو شود‌ اما در ایران تغییر سیاست‌ها باعث کاهش مقطعی نرخ تورم شد تا این که بار دیگر با چرخش سیاست‌های دولت در دور دوم ریاست جمهوری، فنر کنترل قیمت رها شد و این بار شاهد رشد لجام‌ گسیخته قیمت‌ها در بازار بودیم.بر همین اساس تورم خرداد به کانال دو‌رقمی باز‌گشت‌؛ هزینه خانوار در خرداد ماه به طور میانگین ۲/۱۰ درصد بیشتر از خرداد سال گذشته بوده است‌. این موضوع نشان از آن دارد که افزایش نرخ دلار تاثیر خود را بر شاخص بهای مصرف‌ کننده گذاشته است...»
سیاست‌های دستوری سبب انفجار کوره اقتصاد ایران خواهد شد
«...با این تفاسیر متاسفانه هنوز قاعده پولی مناسبی برای پایدارسازی نرخ تورم نزد تیم اقتصادی دولت وجود ندارد اگر چه نیروهای کمکی هم به تیم اقتصادی پیوستند تا نوسانات را کنترل کنند اما بازار کوتاه نمی‌آید و بهتر است دولت هم به نتیجه برسد که سیاست‌های دستوری نه تنها بحران را رفع نمی‌کند بلکه آن را به تعویق انداخته و سبب انفجار کوره اقتصاد ایران خواهد شد.»

پیشنهاد موسویان: استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگامپیشنهاد موسویان: استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام
عصرایران
استمرار وضع فعلی تا 2سال دیگر، ممکن است موجب لطمات غیرقابل جبران شود.
سیدحسن موسویان عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای ایران (سال 82 تا 84) و پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا در گفتگو با روزنامه همشهری پیشنهاد استعفای دولت فعلی ایران را مطرح کرد و هشدار داد که استمرار وضع فعلی تا 2سال دیگر، ممکن است موجب لطمات غیرقابل جبران شود.
سیدحسن موسویان توضیح داد: با این وضع، مشکلات اقتصادی فعلی مردم و منافع کلان ملی کشور 2قربانی اصلی اختلافات فعلی جناح‌های سیاسی داخلی هستند. بزرگان نظام باید قبل از هرچیز دراین مورد چاره‌اندیشی کنند؛ حتی به قیمت یک خانه‌تکانی اساسی در دولت یا حتی استعفای دولت فعلی و برگزاری انتخابات زودرس، زیرا استمرار وضع فعلی تا 2سال دیگر، ممکن است موجب لطمات غیرقابل جبران شود.

رجب طیب اردوغان در هر دو انتخابات ترکیه اعلام پیروزی کردرجب طیب اردوغان در هر دو انتخابات ترکیه اعلام پیروزی کرد
رجب طیب اردوغان یکشنبه شب سوم تیرماه بر اساس نتایج غیر رسمی در هر دو انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی ترکیه اعلام پیروزی کرد.

اردوغان ۶۴ ساله که اظهاراتش از تلویزیون این کشور پخش می‌شد، گفت که ملت ترکیه «مسئولیت ریاست‌جمهوری و ماموریت اجرایی را به او سپرده است».

وی در سخنرانی کوتاهش افزود: «امیدوارم هیچ کسی درباره نتایج انتخابات تشکیک نکند و برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌هایش، دمکراسی را زیر سوال ببرد».

رئیس‌جمهوری ترکیه همچنین مدعی پیروزی اتحاد مردمی، یک ائتلاف انتخاباتی بین حزب حاکم «توسعه و عدالت» و حزب کوچک «جنبش ملی‌گرا»، شد و گفت که آنها «اکثریت آراء» را در مجلس دارای ۶۰۰ کرسی این کشور کسب کرده‌اند.