Monday, June 18, 2018

حکم اعدام محمد ثلاث اجرا شدحکم اعدام محمد ثلاث اجرا شد
دادسرای عمومی و انقلاب تهران خبر داده حکم قصاص محمد ثلاث، یکی از دراویش گنابادی نعمت‌اللهی که به اتهام قتل سه نفر به اعدام محکوم شده بود، صبح روز دوشنبه اجرا شد.
آقای ثلاث، ۵۰ ساله متهم بود که روز ۳۰ بهمن و هم‌زمان با درگیری دراویش گنابادی معترض و مأموران پلیس در محدوده خیابان پاسداران تهران، با اتوبوس به سمت گروهی از مأموران رانده و سه نفر از آنها را کشته است.
او در اواخر اسفند و کمتر از یک ماه بعد به وقوع حادثه با آنکه اتهاماتش را نپذیرفته بود به اعدام محکوم شد که این حکم را ماه گذشته دیوان عالی ایران تایید کرد.
روز گذشته از وکیل آقای ثلاث نقل شده بود که موکلش در زندان رجایی‌شهر "در شرایط قرنطینه قبل از اعدام" قرار گرفته و احتمالا سحرگاه دوشنبه اعدام خواهد شد.
روز یکشنبه از خانواده محمد ثلاث هم خواسته شد که "برای آخرین" ملاقات با او به زندان رجایی‌شهر بروند.
نرگس ثلاث، دختر محمد ثلاث، به بی بی سی فارسی گفته بود که او ساعت سه بعد از ظهر یکشنبه با پدرش ملاقات کرده است.
به گفته زینب طاهری، وکیل آقای ثلاث شواهد تازه‌ای به دست آمده بود که نشان می‌داد که آقای ثلاث راننده اتوبوسی که با ماموران نیروی انتظامی برخورد کرده، نبوده است.
بی بی سی

فراخوان علی کریمی: مردم ایران، کالای گران نخریدفراخوان علی کریمی: مردم ایران، کالای گران نخرید
آیا علی کریمی این قدر ساده و خوشباور است!!

علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی ایران و بهترین بازیکن فوتبال پیشین آسیا با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از مردم ایران خواست با یکدیگر متحد شده و در اعتراض به روند گرانی‌ها در این کشور، کالای گران نخرند.

یک زن “الله اکبر گویان” با چاقو به مردم در جنوب شرق فرانسه حمله کردیک زن “الله اکبر گویان” با چاقو به مردم در جنوب شرق فرانسه حمله کرد
به گزارش «محبت نیوز» زنی در جنوب فرانسه در حالی که فریاد “الله اکبر” سر داده بود با چاقوی کاتر به جان مشتریان یک سوپرمارکت افتاد و دو نفر را زخمی کرد.
رسانه‌های فرانسه، از جمله رادیو یوروپ ۱ از قول دادستان تولون گزارش دادند که صبح یکشنبه ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد) یک مشتری فروشگاه واقع در “لا سن سور مر” در اثر جراحت وارد شده با چاقوی کاتر مجروح و به بیمارستان منتقل شده است. صندوق‌دار فروشگاه نیز جراحت نه چندان عمیق برداشته است. دادستان گفته است که فرد مهاجم دستگیر شده است.