Saturday, June 9, 2018

خامنه ای چه کارهایی را دیگر انجام نمی دهد؟
خامنه ای چه کارهایی را دیگر انجام نمی دهد؟
فرامرز داور - ایران وایر
آیت الله علی خامنه ای  آخرین سال از دهه سوم رهبری خود بر نظام جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرده است. طی نزدیک به ۳۰ سال حکومتداری، آقای خامنه ای رفتارهایی را از نظر شکلی در پیش گرفت و به رویه ای برای خود بدل کرد که در میان رهبران جهان ها کم و بیش منحصر به فرد است. به طور مثال آقای خامنه ای در طی دوره رهبری خود هرگز به سفر رسمی خارجی نرفته و حتی دعوت ملک عبدالله پادشاه پیشین عربستان سعودی را برای سفر زیارتی حج رد کرده است. با مقام های خارجی که به ایران سفر می کنند در حد شاه، رئیس جمهور و نخست وزیر یا در موارد کمی روسای مجلس، دیدار می کند اما به طور معمول به وزرا به طور مستقل وقت ملاقات نمی دهد. گفت و گوی تلفنی با هیچ  مقام یا رهبر خارجی انجام نمی دهد به طوری که سال ۹۰ درخواست سلطان قابوس، پادشاه عمان برای مکالمه را رد کرده است.

چرا انیشتین تصدی پست ریاست جمهوری اسرائیل را نپذیرفت؟چرا انیشتین تصدی پست ریاست جمهوری اسرائیل را نپذیرفت؟
دبی-العربیه.نت فارسی
آلبرت اینشتین، فیزیکدان آلمانی یکی از برجسته‌ترین نابغه‌های تاریخ بشریت به شمار می رود. این دانشمند بزرگ به علت نظریه‌ها و تحقیقات خود کمک فراوانی به پیشرفت علم کرده است، به همین دلیل او در سال 1921 به عنوان برنده جایزه نوبل علم فیزیک معرفی شد.

اینشتین که در اصل از خانواده‌ای یهودی بود، در سال 1952 پیشنهاد اسرائیل برای تصدی پست ریاست جمهوری دولت عبری را دریافت کرد، اما او تصدی این پست را نپذیرفت. او به این دلیل پیشنهاد تصدی پست ریاست جمهوری نپذیرفت که ترجیح دادن از عالم سیاست دور بماند.
در 9 نوامبر 1952، حایم وایزمن رئیس جمهوری سابق اسرائیل، در سن 77 سالگی پس از پنچه نرم کردن با بیماری درگذشت. وایزمن، درست از فوریه سال 1949 تا زمانی که درگذشت به طور مداوم از بیماری رنج می‌برد.

بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و لیتوانی تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز در آخرین بازی تدارکاتی خود به مصاف تیم ملی فوتبال لیتوانی رفت
 تیم ملی فوتبال ایران که به عنوان نخستین تیم برای شرکت در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه وارد این کشور شده بود، عصر امروز در آخرین بازی تدارکاتی خود از ساعت 19:45 دقیقه و با 15 دقیقه تاخیر در کمپ باشگاه اسپارتاک مسکو به مصاف تیم ملی لیتوانی رفت که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ایران پایان یافت.

تک گل این دیدار در دقیقه 88 توسط کریم انصاریفرد به ثمر رسید.