Tuesday, June 5, 2018

جایی که آباد است قبر توستجایی که آباد است قبر توست
جایی که آباد است قبر توست
محمد رهبر
روزی که خمینی درگذشت در آن چهارده خرداد سال ۶۸، ایران چه حال و روزی داشت. اگر این سوال را همین روزها که ۲۹ سال از وفات خمینی می‌گذرد، در فضای رسانه‌ای و سیاسی حکومتی ایران بپرسیم، قدری آه و ناله تحویل می‌دهند و تشییع جنازه و بارگاه امام را نشان می‌دهند و از عشق مردم به امام و احیانا عشق امام به مردم می‌گویند.

اما دوران بت‌پرستی گذشته و پس از دو دهه حق داریم که بپرسیم و بلکه بگوییم این پیر جماران چه دستاوردی داشت. خمینی در حالی از دار فانی رفت که دنیای ایرانیان را زیر و زبر کرده بود. نعمتِ جنگ هشت‌ساله با جام زهرِ صلحی که نوشید در تابستان سال ۶۷ بی هیچ دستاوردی به آتش‌بسی شکننده رسید. جنگی بی‌حاصل که خمینی می‌توانست پس از فتح خرمشهر تمامش کند به خیال ساقط کردن صدام تا پنج سال بعد ادامه یافت و عاقبت ماشین جنگی ایران منهدم شد و ۲۰۰ هزار نفر کشته و نیم میلیون مجروح و هزار میلیارد دلار خسارت برجای ماند، بد نیست بدانیم که مجموع درآمد نفتی ایران از سال ۵۹ تا ۸۹ ، ۹۷۰ میلیارد دلار است.
خمینی پس از ۸۹ سال به مرگ طبیعی درگذشت اما چه توان گفت که ده‌ها هزار جوان به سال‌های رهبری‌اش در خاک رفتند. خمینی گویا که الهه مرگ بود که هم عاشقان و هوادارانش را در جبهه‌ها به کشتن می‌داد و هم آن‌ها را که از او متنفر بودند، به فرمانی از صفحه روزگار محو می‌کرد، یک فتوای آیت‌الله کافی بود تا چهار هزار زندانی سیاسی را در تابستان سال ۶۷ معدوم کند.

آغاز سوآپ نفت کرکوک به ایران: مقابله با اعتصاب کامیونداران!؟آغاز سوآپ نفت کرکوک به ایران: مقابله با اعتصاب کامیونداران!؟
کیهان لندن
 
 - طبق این قرارداد روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام کرکوک عراق به ایران منتقل می‎شود.
- روزنامه هآرتص نوشته احتمالا رژیم ایران با این توافق خواسته به آمریکا و عربستان نشان دهد با وجود فشارهای آنها جای پای تهران در منطقه محکم است.
دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ برابر با ۰۴ ژوئن ۲۰۱۸
خبرگزاری شانا وابسته به وزارت نفت ایران گزارش داده که سوآپ نفت خام عراق به ایران با حل شدن مسائل لجستیکی از روز یکشنبه، ۱۳خردادماه، آغاز شد.
طبق این قرارداد روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام کرکوک عراق با تانکرهای جاده‌پیما به ایران حمل و در مخازن «دره شهر» (انبار شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران) تخلیه می‎شود. این میزان نفت صرف تامین بخشی از خوراک پالایشگاه‌های داخل ایران می‌شود.